Ligakupa: gólzáporos meccsen Haladás-vereség Gyirmóton

2012.11.28. 17:01
A házigazda Gyirmót 4–2-re legyőzte a Haladást a két csapat szerda kora esti labdarúgó Ligakupa-mérkőzésén, amivel meg is előzte a szombathelyi csapatot.

A vendégek az NB II-ben szereplő csapatukkal álltak ki a mérkőzésre, amelynek a továbbjutás szempontjából már nem volt jelentősége (az öt csoportból az első helyezettek és a legjobb három második jut tovább).

A versenykiírás értelmében azonos pontszám esetén első helyen a több győzelem, másodikon a gólkülönbség rangsorol – mivel a két csapat esetében ez nem volt elegendő, az egymás elleni mérkőzéseket (3–3, 4–2) kellett számításba venni.

A csoportelsőségről a jövő heti ETO–Honvéd mérkőzés dönt, de könnyen előfordulhat, hogy mindkét csapat továbbjut.

LIGAKUPA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
GYIRMÓT FC-GYŐR–HALADÁS 4–2 (2–0)
Győr-Gyirmót, 100 néző. Vezette: Berke B. (Lémon O., Márton Zs.)
GYIRMÓT: Holczer – Nagy G., Csizmadia, Balog Z., Gévay – Regedei – Magasföldi (Tóth N., 81.), Cseri T., Erős (Laki B., 55.), Varga L. – Oross (Ferenczi I., a szünetben). Vezetőedző: Csank János
HALADÁS: Mursits – Búrány, Jagodics M., Nagy Z. (Medgyes, 56.), Farkas M. – Czafit (Tóth L., a szünetben), Hanzl, Szeles, Szakály A., Dallos (Kaiser, a szünetben) – Gyurján B. Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Cseri T. (1–0) a 29., Nagy G. (2–0) a 45., Varga L. (3–0) az 55., Tóth L. (3–1) a 65., Laki B. (4–1) a 68., Kaiser (4–2) a 77. percben