Ligakupa: Futács debütált, Gera betalált, nyert a DVTK

2013.09.11. 21:20
A DVTK hazai pályán 3–1-re legyőzte az MTK-t a labdarúgó Ligakupa A-csoportjának második fordulójában. A diósgyőrieknél bemutatkozott az Angliából érkező Futács Márkó, Bacsa Patrik duplázott és betalált Debreceni András is. A vendégek szépítő találatát Gera Dániel szerezte.

A mezőnyfölényben játszó DVTK a 20. percben szerezte meg a vezetést: a debütáló Futács Márkó indította a bal szélen kilépő Gosztonyi Andrást, aki középre gurított, a berobbanó Bacsa Patrik öt méterről passzolt a hálóba. A 31. minutumban ismét Gosztonyi volt az előkészítő, Debreceni András közeli fejesét még védte Hegedüs Lajos, a kipattanónál azonban már tehetetlen volt. Egy perccel később lemásolta első gólját a diósgyőri együttes: Futács indította Gosztonyit, akinek centerezését Bacsa továbbította a hálóba.

A 75. percben szépíteni tudott az MTK: Gera Dániel bőrözte meg Csirszki Martint, a diósgyőri játékos ellökte ellenfelét a tizenhatoson belül, így büntetőt kaptak a vendégek. Az ítéletet maga a sértett hajtotta végre, jobb alsóba tartó lövésébe csak belekapni tudott Nenad Rajics, védeni nem.

Edzői értékelések

LIGAKUPA, CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
DVTK–MTK 3–1
(Bacsa 20., 32., Debreceni 31., ill. Gera D. 75. – 11-esből)
DIÓSGYŐRI VTK–MTK BUDAPEST 3–1 (3–0)
Diósgyőr, 1000 néző. Vezette: Oláh G. (Kispál, Albert I.)
DVTK: Rajics – Eperjesi, Debreceni, Hanek, Gohér – Takács P. (Csirszki, a szünetben), W. Alves – Gosztonyi (Barczi, 63.), Bacsa, Szabó B. (Batioja, a szünetben) – Futács. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
MTK: Hegedüs L. – Baki, Kelemen D., Tóth F., Hangya (Pintér A., 31.) – Sipos B., Hajdú Á., Ayub, Bese – Horváth P., Frank (Gera D., 63.). Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Bacsa (1–0) a 20., Debreceni (2–0) a 30., Bacsa (3–0) a 32., Gera D. (11-esből, 3–1) a 75. percben