Ligakupa: laza Fradi-siker a ZTE ellen, Lamah-val a fedélzeten

2014.09.17. 17:55
Könnyedén nyert a Ferencváros (Fotó: Szabó Miklós)<br />
A labdarúgó Ligakupa 2. fordulójának utolsó mérkőzésén a Ferencváros a Zalaegerszeget fogadta, és könnyedén nyert ellene 2–0-ra.

LIGAKUPA
2. FORDULÓ, F-CSOPORT

Ferencváros–Zalaegerszegi TE FC 2–0
Budapest, Üllői út,
437 néző. Vezette: Berger
Ferencváros: Jova – Csilus Á., Nalepa (Valencsik, a szünetben), Csukics, Bosnjak – Nagy Dominik (Kovács K., 83.), Busai (Zsivoczky P., 62.), Havojic (Haris, a szünetben), Nagy Dániel – Ugrai, Popov (Lamah, 66.). Vezetőedző: Thomas Doll
A kispadon: Dibusz (k.), Korozmán
Zalaegerszeg: Czirjék – Simonfalvi, Kovács G. (Króner, a szünetben), Forgács (Farkas N. a szünetben), Kocsis A. – Bíró A., Kovács Gy., Melczer (Horváth A., a szünetben), Grbic (Bailo, a szünetben) – Károly, Vittman (Babati B., 74.). Vezetőedző: Lőrincz Emil
A kispadon: Szappanos (k.), Délczeg
Gólszerző: Ugrai (34.), Nagy Dániel (82.)

A Ligakupában megszokott családias hangulatban csapott össze egymással a Ferencváros és a Zalaegerszeg a csodálatos Üllői úti stadionban. Természetesen a (Jova – Csilus Á., Nalepa, Csukics, Bosnjak – Nagy Dominik, Busai, Nagy Dániel, Havojic – Ugrai, Popov kezdővel kiálló) zöld-fehérek kezdtek jobban, de Michal Nalepa közeli fejese jócskán elkerülte a kaput, Tomislav Havojic két gólba tartó lövését pedig mindkétszer hárította az igen jókor igen jó helyen álló Forgács András.

Tökéletesen megfelelt tehát a játék képének, hogy a Fradi vonult előnnyel pihenőre: Busai Attila beadását Ugrai Roland higgadtan helyezte a bal alsóba. 1–0!

Hat csere történt a szünetben, de ettől nem kezdett el lüktetni a mérkőzés, két kisebb hazai lehetőség után igencsak „kornyadozni kezdett a gyepen a futball".

Történtek azért említésre méltó események: Ugrai két lépésről a kapufára kanalazott egy lefejelt labdát, beállt az egykori belga válogatott Roland Lamah, aki pár jó kiugratással vétette észre magát, Nagy Dániel élményszámba menő gólt vágott (2–0) – de akadt idő bőven arra, hogy elmerengjünk a Ligakupa magyar futballban betöltött szerepéről.

A Fradi ezzel a sikerrel beérte pontszámban a Kaposvárt verő Paksot a csoportban.

1–5 –4 0

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Farkas 24 méteres, ballábas szabadrúgását hárítja a jobb sarok előtt üggyel-bajjal Jova.

Két perc a ráadás.

88. perc Nagy újabb középtávoli lövése a kapus kezei közé száll.

84. perc Lamah elől egy középpályás Kovács Krisztián elé szabadít fel, aki az ötösön kicselezi a kapust is, de kisodródik már balra, és az oldalhálóba gurít. Ballal, estében.

83. perc Kovács Krisztián be, Nagy Dominik le.

81. PERC ÉS GÓL! Nagy Dominik jobbról ballal középre ad, NAGY DÁNIEL pedig jobbal 14-ről a jobb felsőbe lő!

81. perc HELYZET! Ugrai éppen csak lemarad Lamah bal oldali beadásáról...

80. perc Zsivoczky Péter kap sárgát talpalásért.

Doll magába roskadva ül a kispadon. Vagy a Ligakupa magyar futballban betöltött szerepéről mereng?

77. percVittman le, Babati Benjámin be.

76. perc Kovács kifejeli a jobb sarok elől Csilus jobb oldali beívelését.

72. perc Lamah elmegy a balon, de Kovács könnyedén kiszorítja.

66. perc Jova ismét villan, de becsúszva szerel a jobbon tulajdonképpen saját maga elől. Bailo rontott rá.

66. perc Nagy pillanat! Roland Lamah be, Popov le.

64. perc KAPUFA!Kovács György menti Zsivoczky 21 méteres löketét. Ugrai szögletét Valencsik lefejeli Ugrainak, aki két lépésről jobbal a kivetődő kapus mellett a bal kapufára pörget.

62. perc Zsivoczky Péter be, Busai le.

60. percVittman kanyarint jobbal kapura a tizenhatos bal csücskétől, de Jova könnyedén ölbe kapja. A labdát.

59. perc Csilus elmenne a jobbon, ha Kocsis nem rúgná fel. De igen, majd a szabadrúgás után Farkas ment a tizenhatos környékén Nagy Dominik előtt.

53. perc Vladan Csukics keresztpassza után Busai lő jobbal 14-ről a léc fölé, pontosabban a bevetődő Krónerről lesz korner.

48. perc Popov lő jobbal a rövid alsó felé az ötös jobb sarka elől, Czirjék Zoltán vetődve véd!

46. PERC FOLYTATJUK!

45. perc Pár csere: Króner Martin, Farkas Norbert, Horváth Attila és Bailo Dávid áll be a vendégekhez, Haris Attila és Valencsik Dávid a hazaiakhoz. Kovács Gergő, Forgács, Denis Grbic, Melczer, ill. Nalepa és Havojic jött le.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Popov lő jobbal 22-ről, nem is sokkal a jobb alsó mellett surran el a labda.

40. perc Nagy Dominik 17 méteres, jobblábas lövése éppen a kapus ölébe tart.

37. perc Károly jó helyzetből lő, már a tizenhatoson belülről, de éppen Jovát találja el.

Éppen Ugrai játszott össze az akció előtt Bosnjak Predraggal.

34. PERC VEZET A FRADI! Busai megveri a balon Kovács Gergőt, beadása tökéletes a két védő által is magára hagyott UGRAI ROLANDNAK, aki jobbal hét méterről estében a bal alsóba helyez. 1–0!

29. perc Havojic jobbról be, Nagy Dániel 13-ról fejjel nagyon a léc fölé.

27. perc FORGÁCS, HIHETETLEN! Havojic most az ötös elől lő kapura, ballal, Forgács ezt is blokkolja!

24. perc Popov Patrik hatalmast rúg a félpályánál Kocsis Adriánba, jogos sárga.

23. perc Forgács távoli szabadrúgását megmosolyogja bajsza alatt Lőrincz Emil mester.

21. perc
A korner után ismét Nalepa fejel, ismét pontatlanul.

20. perc NAGY MENTÉS! Forgács András fejeli ki szinte a gólvonalról Havojic 12 méteres, ballábas lövését!

18. perc Nagy izgalmak a pályán, de Tomislav Havojic beadása csak nem lesz bedobás a túloldalon. Kirúgás.

14. perc Ugyanaz, Ugraitól, majd Csilustól.

12. perc Károly, majd Csilus jelentkezik egy-egy pontatlan beadással.

10. perc Károly Bálint kiugratása csodás Vittmannak, de lesen állt a címzett.

9. perc Jova Levente cselezget, majdnem rajtaveszít, de megússza Vittman Ádám szerelési kísérletét.

7. perc HELYZET! Michal Nalepa fejeli az ötös elől méterekkel a jobb sarok mellé Ugrai bal oldali szabadrúgását.

Letámad a Fradi, és ez nem ízlik a ZTE-nek, de hiába a hazai mezőnyfölény.

3. perc Melczer Vilmos lerántja a jobbon Csilus Ádámot, szinte szöglet. Ugrai Roland be, a védők fejjel ki.

1. perc Popov Patrik lő kapura a tizenhatos elől, de pontatlanul.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A TV-s közvetítés képei alapján 2-300 néző lehet a stadionban.

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta sötétkékben.

"Kovácsra az FTC ellen kezdőként számítok, hiszen felépült és szüksége van a játékra – indított ugyanottLőrincz Emil. – Közben Pajor és Tóth B., illetve Babati sem százszázalékos még, Fodornak pedig a bokája fordult alá a Soroksár ellen. Utóbbit is pihentetem, hogy a Cegléd elleni bajnokira rendbe jöjjön. Fontos mérkőzés következik, komolyan kell vennünk, mert jó lehetőség sokaknak a játékra, bár ez lesz két és fél héten belül már a hatodik fellépésünk. Plusz motivációt jelenthet játékosaimnak, hogy egyrészt az FTC ellen játszanak, plusz egy olyan stadionban futballozhatnak, amilyenben eddig talán még egyikük sem léphetett pályára.

A ZTE-nek nem úgy sikerült a rajt az NB II-ben, mint tervezte, így minden mérkőzés jó alkalom, hogy csiszoljon a játékán. A Soroksár elleni szombati vereséget követően a Ligakupában nyugodtan futballozhat az egerszegi csapat, de persze megfelelő koncentrációval. A sokáig sérült Kovács Gergő most térhet vissza a csapatba, amit Lőrincz Emil vezetőedző is megerősített – írja a zaol.hu.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FERENCVÁROS–ZALAEGERSZEGI TE MAGYAR LIGAKUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!