Tíz emberrel nem ment a Fradinak, a DVTK került előnybe

2014.04.23. 17:52
Az FTC jól kezdett, vezetett is, Gyurácz kiállítása után azonban összeroppant (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén a több mint egy félidőt emberhátrányban játszó Ferencváros 2–1-es vereséget szenvedett a Puskás Ferenc Stadionban DVTK-tól.

Ahogy az várható volt, egyik edző sem a legerősebb kezdőjét küldte pályára a Puskás Ferenc Stadionban. A mérkőzésre ennek ellenére nem lehetett panasza annak a pár száz drukkernek, aki kilátogatott a mérkőzésre – rengeteg helyzetet láthattunk az első percekben.

A diósgyőriek kezdtek jobban, és a vezetést is magukhoz ragadhatták volna, már persze, ha nincs Jova. Barczi távoli löketét és Futács közeli ismétlését is fogni tudta a bajnokságban mellőzött kapus.

Az első negyedóra után aztán magára talált a Fradi, és jöttek a helyzetek, majd az első gól is. A 27. percben Laczkó ment el a bal szélen, középre tett labdájára Péter Antal a lehető legjobbkor érkezett, és kapásból a kapu bal oldalába passzolt az elfekvő Rajics mellett. 1–0

A 19 esztendős támadó találata után a játékvezető, Iványi Zoltán került reflektorfénybe, a 42. percig összesen hat sárgát osztott ki! A félidő hajrájában aztán jött a hetedik a fiatal Gyurácz Andrásnak, neki azonban már volt egy lapja, így villant a piros is, miután brutálisan rácsúszott Bacsa lábára.

A fordulás után az emberelőnyben futballozó DVTK bekezdett, és az 50. percben ki is egyenlített. William Alves maradt üresen egy bal oldali szöglet után, és felugrás nélkül a jobb kapufára bólintotta a labdát, amely onnan a kapuba pattant. 1–1

A kevésbé pörgős második félidőben a diósgyőriek domináltak, és a 66. percben a vezetést is megszerezték. Husic elhúzta el a labdát a bal szélen, középre csavart, Bacsa Patrik remekül helyezkedett, és a védőjét megelőzve 8 méterről elfejelte a labdát a nagyot repülő Jova mellett. 1–2

A végén Futács még kihagyta a kihagyhatatlant – 10 méterről belelőtte a labdát Jovába –, így maradt az 1–2, és ezzel a diósgyőriek kerültekközelebb a Ligakupa döntőjének a megrendezéséhez.

LIGAKUPA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Ferencváros–DVTK 1–2
Budapest, Puskás Ferenc Stadion. V: Iványi
FTC: Jova – Jovanovic, Mateos, Gyurácz, Laczkó – Csilus Á. (Pavlovic, 44.), Józsi – Holman, Böde (Gyömbér, 72.), Ionescu (Jenner, 72.) – Péter A. Vezetőedző: Thomas Doll
DVTK: Rajics – Eperjesi, Alves, Debreceni, Husic (Gohér, 75.) – Kosztics, Egerszegi, Barczi (Gosztonyi, 63.), Marjanovics (Grumics, a szünetben) – Futács, Bacsa. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Kiállítva
: Gyurácz (43.)
Gólszerző: Péter A. (27.), ill. Alves (50.), Bacsa (66.)

94. perc: VÉGE!

92. perc: Futács vezethette teljesen üresen a labdát a kapura, lövése azonban nem jött össze, Jovát találta csak el.

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Keményen, lelkesen futballoznak most a zöld-fehérek tíz emberrel is.

86. perc: Rajics kapujában a labda, Iványi azonban már fújt, az egyik hazai játékos ellökte a védőjét középen.

83. perc: Támad a Fradi. Jenner elől fejelte ki a labdát az utolsó utáni másodpercben Eperjesi.

82. perc: Kosztics szöglete után Alves érkezett megint, most azonban nem találta el a kaput, Jova ráijesztett a védőre.

81. perc: Jovának nagyot kellett mentenie, Grumics pörgette a kapus lábára a labdát.

80. perc: Hátul megy az adogatás, a DVTK-nak ez tökéletes eredmény, nem csoda, hogy lassítják a meccset a vendégek.

78. perc: Péter lépett volna ki középen, de lefülelték a felé pattogó labdát az utolsó pillanatban.

75. perc: Gohér is kap 15 percet, Husic mehet pihenni.

72. perc: Kettős csere a Fradinál, Jenner és Gyömbér a pályán, Böde és Ionescu az oldalvonalon kívül.

70. perc: Továbbra is nyom a DVTK, egyre nehezebb helyzetben a Fradi.

66. perc: VEZET A DVTK! Husic húzta el a labdát a bal szélen, középre csavart, Bacsa Patrik remekül helyezkedett, és a védőjét megelőzve 8 méterről elfejelte a labdát a nagyot repülő Jova mellett. 1–2

63. perc: Barczi le, Gosztonyi be.

61. perc: Méretes kezezés után továbbengedte a játékot Iványi, jött is Kosztics, és azonnal bombázott, Jova elfeküdt, magához ölelve a labdát.

59. perc: Kosztics maradt lent, nem tudni, miért, ápolni kell – jöhet a rögtönzött ivószünet.

58. perc: Holman mit hagyott ki... A középpályás könnyedén ment el a védők mellett a jobbon, középre játszott, érkező nem volt, egy diósgyőri sarokról pattant ki a labda.

56. perc: Ebben a félidőben sem maradunk sárga nélkül, Laczkó belépője ért lapot.

53. perc: Jovanovic ment el a jobbon, de passzolni nem tudott, jól zártak a diósgyőri védők.

50. perc: EGYENLÍT A DVTK! Alves maradt nagyon üresen egy bal oldali szöglet után,
majd felugrás nélkül a jobb kapufára bólintotta a labdát, amely onnan a kapuba pattant. 1–1

49. perc:
Az emberelőnyben futballozó DVTK kezdett jobban, Kosztics indítását azonban nem tudta elérni Bacsa az első akció végén.

46. perc: A félidőben Grumics váltotta Marjanovicsot.

46. perc: Már itt is vagyunk, megkezdődött a második félidő!

45+1. perc: Vége az első játékrésznek! Jól kezdett a DVTK, de hamar magára talált a Fradi, amely a 27. percben a vezetést is megszerezte. A félidő végén a második sárgáját is begyűjtötte Gyurácz, aki így ki is állt, a második félidőt emberhátrányban kezdi majd a fővárosi együttes. Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk!

45. perc: Egy perc a ráadás.

45. perc: Cserél egyet gyorsan Doll, Pavlovic váltotta Csilust.

44. perc: Jova paskolta ki a labdát az ötösről egy beadás után, az ismétlés már lesről jött.

43. perc: Bacsa esett hatalmasat Gyurácz brutális becsúszása után, mondanunk sem kell, ez is sárga, neki pedig már volt egy, villant a piros is! Tíz emberrel a Fradi!

41. perc: Megint előkerült a lap Iványi zsebéből, Mateost könyökölte le Futács. Ez volt a hatodik sárga, az „állás” 3–3.

40. perc: Holman csavart, Rajicsnak mozdulnia sem kellett, ez is elkerülte a kaput.

39. perc: Jött az előző akció klónja is, most egy szabadrúgással lett belőle, Jovanovic maradt a földön Debreceni belépője után. 22 méterről jöhetnek a zöld-fehérek.

38. perc: Laczkó maradt megint üresen a balon, most azonban nem sikerült középre gyötörnie a labdát a balbekknek.

35. perc: Futács megint repült egy méreteset Mateos belépője után, nem szólt a síp.

33. perc: Iványi most megkegyelmezett, az egy sárgát már begyűjtő Barczi vágta fel Ionescu, a játékvezető csak morcosan nézett.

32. perc: Továbbra is rengeteg a szabálytalanság, most épp Bacsa húzta vissza Jovanovicot, ezért is jár a lap.

29. perc: Barczi reklamált, Iványi megunta, megint villant egy sárga.

27. perc: VEZET A FRADI! Laczkó ment el a bal szélen, középre gurított, ahol Péter Antal a lehető legjobbkor érkezett, és kapásból a kapu bal oldalába passzolt az elfekvő Rajics mellett. 1–0

26. perc: BÖDE! A ferencvárosi csatár magasra ugott a jobb oldali szöglet után, sokat nem is tévesztett, a labda csak centikkel kerülte el a bólintása után a jobb alsót.

26. perc: Ionescu nem akart passzolni, 25-ről emelt, most is szöglet jön majd.

25. perc: Kosztics vágta bele a labdát az araszoló sorfalba, az akció vége egy kirúgás lett.

24. perc: Barczit buktatta egy az egyben Mateos jó 22 méterre Jova kapujától, szabadrúgás és két sárga, a labdát elrúgó Gyurácz is kapott egy lapot.

23. perc: Laczkó sarkazott véletlenül, most sem emelkedett Rajics pulzusa.

22. perc: Holman szedte össze a hazaiak borzalmas sarokrúgását, az akció végén Mateos csavart, megpattant, újabb szöglet.

21. perc: Bacsa lepte meg a ferencvárosi védelmet, és lőtt laposan jó 22 méterről, Jova nem túl nagy lelkesedéssel, de ugrott, a löket végül elcsorgott a jobb kapufa mellett.

19. perc: Böde ugratta ki Csilust a jobbon, a támadó lőtt is azonnal a tizenhatos jobb sarkából, Rajics magabiztosan védett.

18. perc: A második próbálkozás sem jobb, könnyedén ölelte magához az ötösre lepattanó labdát Rajics.

16. perc: Csilus csinált egy gyors cselt, majd döntött inkább a hátrapassz mellett. A labda Józsi elé került, akt felvágtak. A Fradi középpályása azonnal el is végezte a szabadrúgást, ezt Iványi azonban nem engedte, jár a sárga.

13. perc: Most a Fradi próbál megindulni a saját kapuja elől, egyelőre kicsit tanácstalannak tűnnek a hazaiak.

11. perc: Jova miket fogott! Barczi távoli löketét és Futács közeli ismétlését is fogni tudta a bajnokságban mellőzött kapus!

10. perc:
Jova megint a főszerepben – Marjanovics bombázott, a zöld-fehérek kapusa lábbal hárított estében. Jól kezd a DVTK!

9. perc: Beívelés, majd sima felszabadítás, ebben több volt.

8. perc: Debreceni buktatta Ionescut, veszélyes helyről, jobbról jön majd a Fradi szabadrúgása. A lap továbbra is Iványi zsebében pihen.

7. perc: Jovanovic csúszott be a legjobbkor Futács elé, Jova így pont fel tudta szedni a labdát az ötösről.

6. perc: Futács gondolt egy merészet, majd próbálta átívelni a kint álló Jovát. Az ötlet jó volt, a kivitelezés kevésbé, méterekkel fölé.

5. perc: Kemény belépőkkel indul a meccs, Iványi csak szóban fegyelmez, a lap még nem villant.

4. perc: Jovanovic szerzett labdát középen, majd lógott volna meg, Kosztics nem hagyta, visszaszerezte a labdát még jó 30 méterre Rajics kapujától.

2. perc:
A diósgyőriek adogattak egy kicsit hátul, közben már szól a „Csak a Diósgyőr” kezdetű klasszikus a finoman szólva hézagos lelátóról.

Feketében a vendégek, zöld-fehérben a Ferencváros, a játékvezető Iványi Zoltán.

1. perc: Megkezdődött a találkozó, a DVTK indította útjára a labdát!

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Ferencváros–DVTK Ligakupa-elődöntő első mérkőzésének online közvetítésében!