Ligakupa: emberhátrányban is nyert a Honvéd

2012.09.12. 20:15
Emberhátrányban is (2–1) nyerni tudott a labdarúgó Ligakupa A csoportjában a Budapest Honvéd a másodosztályú Gyirmót otthonában. A vendégektől Délczeg Gergő duplázott.

A színvonalas mérkőzésen már bő fél óra után zuhanyozni mehetett a Bp. Honvéd mali származású középpályása, Drissa Diarra, akit második sárga lapja miatt állított ki a játékvezető.

A félidő előtt tíz emberrel is megszerezte a vezetést a vendég együttes, a Fitos László kezezéséért megítélt büntetőt Délczeg értékesítette (0–1). A második játékrészben tovább növelte előnyét a Honvéd: a gólszerző Délczeg ugrott ki jó ütemben, majd eltolta a labdát a kapus mellett, és az üres kapuba gurított (0–2).

A hazai Gyirmót hiába próbálkozott, csak a szépítésre futotta erejéből: a csereként beállt Magasföldi József 16 méterről volt eredményes (1–2).

LIGAKUPA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
GYIRMÓT FC-GYŐRBP. HONVÉD 1–2 (0–1)
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Szőts G. (Farkas B., Kovács II G.)
GYIRMÓT: Deli – Hajba, Csizmadia, Kardos, Gévay – Fitos (Cseri, a szünetben), Lázár, Erős (Magasföldi, 60.), Horváth R. (Illés, 60.), Nagy L. – Oross. Vezetőedző: Csank János
BP. HONVÉD: Kemenes – Lovrics, Tandia, Debreceni, Baráth – Hidi – Faggyas, Odia (Tchami, 67.), Diarra, Vermes (Marshal, 53.) – Délczeg (Kostic, 75.). Vezetőedző: Marco Rossi
Gólszerző: Délczeg (11-esből, 0–1) a 42., Délczeg (0–2) az 50., Magasföldi (1–2) a 72. percben
Kiállítva: Diarra (második sárga lap után) a 33. percben

LIGAKUPA
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ZALAEGERSZEG–KAPOSVÁR 2–1 (2–0)
Zalaegerszeg, 500 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Viszokai L., Takács G.)
ZALAEGERSZEG: Jahic (Penksa, 56.) – Kocsárdi, Budovinszky (Mavolo, 78.), Kovács G., Juhász – Milas, Nánási – Pál D., Máté, Tóth P. (Babati, 51.) – D. Pavicevic. Vezetőedző: Preisinger Sándor
KAPOSVÁR: Horváth L. – Fenyvesi, Vadas, Major (Böjte, 60.), Laczkó D. – Thian (Bőle, a szünetben) – Házi, Böröczky, Diallo (Földes, 68.), Zmukic – Vrucina. Edző: Barna László
Gólszerző: Tóth P. (1–0) a 28., Tóth P. (2–0) a 30., Diallo (2–1) a 64.p percben

LIGAKUPA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
VASASMVM PAKS 1–0 (0–0)
Fáy utca, Illovszky-stadion, 300 néző. Vezette: Nagy R. (Demeter, Pápai)
VASAS: Halasi – Tóth M., Lucas, Mileusznics, Füredi – Venczel, Reidan – Balogh B., André (Görgényi, a szünetben), Katona M. (Polényi, a szünetben) – Clauderon (Deyvison, a szünetben). Vezetőedző: Joaquim Goncalves
PAKS: Kovács A. – Heffler T., Éger, Eppel, Szabó J. – Mészáros I., Sipeki – Bartha, Kiss T. (Simon A., a szünetben), Bori (Heffler N., a szünetben) – Tököli (Vayer, a szünetben). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Füredi (11-esből, 1–0) az 56. percben
Kiállítva: Tóth M. (második sárga után) a 29., Eppel (második sárga után) a 88. percben