Ligakupa: Czvitkovics szögletből csavart a kapuba

2013.11.19. 14:56
A labdarúgó Ligakupa D-csoportjának harmadik fordulójában a Puskás Akadémia hazai pályán 3–0-s győzelmet aratott a Cegléd ellen, így csoportelsőként kvalifikálta magát a nyolcaddöntőbe, míg a másodosztályú gárda sorsa a szerdán egymás ellen pályára lépő SZTK-Erima és Budapest Honvéd kezében van. A felcsúti együttes harmadik találata egyébként Czvitkovics Péter nevéhez fűződik, aki szögletből (!) csavart a kapuba. A Lombard eközben Ajkán nyert 1–0-ra, így a pápaiak is biztossá tették csoportelsőségüket.

A Puskás Akadémiának már a döntetlen is biztos továbbjutást jelentett volna, ennek ellenére Benczés Miklós vezetőedző viszonylag erős csapatot küldött pályára, aminek meg is lett az eredménye.Puskás Akadémiának már a döntetlen is biztos továbbjutást jelentett volna, ennek ellenére Benczés Miklós vezetőedző viszonylag erős csapatot küldött pályára, aminek meg is lett az eredménye.

A 37. percben Lencse Lászlót rántották le a vendégek tizenhatosának előterében, a sértett pedig méltó revánsot vett, a kapuba vágta a labdát. 1–0

A második félidő elején aztán megduplázta előnyét a PAFC, miután Czvitkovics beadását követően Mamadou Wagué fejelt hat méterről a Cegléd kapujába. 2–0

A végeredményt a 71. percben az imént még előkészítő Czvitkovics állította be, aki nem mindennapi módon, szögletből csavart gólt a másodosztályú együttesnek. 3–0

A Puskás Akadémia ezzel a győzelemmel bebiztosította továbbjutását (és csoportelsőségét), a Cegléd pedig még reménykedhet abban, hogy a Szigetszentmiklós szerdán vereséget szenved a Budapest Honvéd otthonában.

A G-csoport első szerdai meccsén a Lombard Pápa minimális különbségű sikert aratott Ajkán, így az első helyet már nem lehetett elvenni tőle. A kvartett másik találkozója a második helyről döntött, a Gyirmót hiába vezetett kétszer is a Haladás ellen, a szombathelyiek Halmosi Péter vezetésével nyerni tudtak, így bebiztosították továbbjutásukat. Az NB II-es gárda egyébként az 51. perctől emberhátrányban játszott Tóth Norbert kiállítása miatt.

Érdekesség, hogy a 72. perctől a mérkőzésen korábban gólt is szerző Tóth Péter védte a Haladás kapuját, mivel Mursits megsérült, Artner Tamás pedig elhasználta cseréit.

A C jelű négyes hatodik fordulójában a továbbjutását már korábban bebiztosító, éppen ezért igencsak tartalékos összeállításban pályára lépő Kecskemét hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett a Békéscsabától.

A másodosztályú együttes első gólját a hetedik percben a korábbi KTE-játékos, Tölgyesi Viktor szerezte, aki egy labdaszerzést követően Pozsár Gábor kiugratását váltotta gólra, majd a 35. percben az imént még gólpasszt jegyző rutinos békéscsabai középpályás tekert 20 méterről a kapuba szabadrúgásból.

A Kecskemét – amely jelenleg úgy csoportelső, hogy negatív a gólkülönbsége – kezdőcsapatában egyébként csak két olyan játékos kapott helyet, aki már bemutatkozott az NB I-ben.

50 néző. V: Szilasi (Takács G., Aradi)
PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Margitics, Papucsek, Wagué (Tóth B., 75.), Fabio – Polonkai, U. Nikolics (Haraszti, a szünetben), Czvitkovics, Gallardo – Tischler (Szakály D., 67.), Lencse. Vezetőedző: Benczés Miklós
CEGLÉD: Miski – Robson (Oláh M., 52.), Szabó M., Makrai, Pesti – Markó, Kenderes (Fehér B, 64.), Lipusz, Szabó D. (Koós, 75.) – Szkunc, Takács M. Vezetőedző: Kiss László
Gólszerző: Lencse (1–0) a 37., Wagué (2–0) az 54., Czvitkovics (30) a 71. percben

néző. V: Barna G. (Kis Z., Kiss B.)
AJKA: Balogh M. – Domján, Jagodics M., Fodor M. (Pákai, szünetben), Péter P. – Köles, Hanzl, Kanta Sz. – Varga T., Skriba (Meiczinger, 70. p.) – Dancsecs (Lattenstein, a szünetben). Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
LOMBARD: Markek – Nagy S., Supics, Struhár, Németh M. – Király B., Sekour (Tajthy, a szünetben, Nagy T., 59.), Quintero (Arszics, a szünetben), Szabó O. – Eszlátyi, Orosz. Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Struhár (0–1) a 6. percben

Gyirmót (NB II)–Haladás 2–3 (2–2)
Győr-Gyirmót, 200 néző. V: Botló (Iványi I., Mohos)
GYIRMÓT: Holczer – Hajba, Kardos, Széles, Farkas M. – Országh, Lázár P. – Kelemen P. (Kovács D., 59.), Laki (Magasföldi, 60.), Cseri T. – Tóth N. Vezetőedző: Sisa Tibor
HALADÁS: Mursits – Schimmer (Devecseri, a szünetben), Guzmics, Fehér Z. (Medgyes, 66.), Tóth P. – Nagy I G., Simon Á. – Gyurján, Németh M., Halmosi (Bosnjak, 54.) – Andorka. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Tóth N. (1–0) a 14., Halmosi (1–1) a 28., Kardos (2–1) a 33., Tóth P. (2–2) a 45., Halmosi (2–3) az 50. percben

C-CSOPORT
KTE-Phoenix Mecano–Békéscsaba 1912 Előre 0–2 (0–2)
Kecskemét
KECSKEMÉT:
Verebélyi – Szabó T., Sztehlik, Virágh, Bene – Nagy D. (Leo, 71.), Ludasi (Bulajics, 71.), Faragó (Forró, 71.) – Csillag, Vékes, Csima. Vezetőedző: Bekő Balázs
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Albert I., Kiprich D., Horváth T., Mészáros L. (Balog Zs., a szünetben) – Lucas (Leucuta, 54.), Király, Zsilinszki, Tölgyesi – Pantovics, Pozsár (Soós J., a szünetben). Vezetőedző: Komjáti András
Gólszerző: Tölgyesi (0–1) a 7., Pozsár (0–2) a 35. percben