Ligakupa: a Videoton 1-3-ról fordította meg a párharcot

2014.12.09. 18:54
Filipe Oliveira gólja is kellett a Videoton továbbjutásához (Fotó: <a href="http://www.vidi.hu//index.php" target="_blank">vidi.hu</a>)
A bajnoki éllovas Videoton hazai pályán 3–1-re megverte a Dunaújvárost a Ligakupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, ezzel 4–3-as összesítéssel továbbjutott a párharcból. A székesfehérváriak sikeréhez Feczesin Róbert két góllal, míg Nikolics Nemanja két gólpasszal járult hozzá. A DVSC-Teva a Sopront, az MTK a Paksot búcsúztatta, a Győri ETO-nak azonban túl nagy falatnak bizonyult a Szigetszentmiklós.

VIDEOTON–DUNAÚJVÁROS

Timotej Dodlek 40. percben szerzett góljával a Dunaújváros előnybe került, és mivel hazai környezetben az első meccset 2–1-re megnyerte, összesítésben már 3–1-re vezetett. A székesfehérvári együttes azonban nem adta könnyen a bőrét, és három perccel később Feczesin Róbert tizenegyesével egyenlített. A Ligakupa góllövőlistáját vezető csatár a Kleinheisler László buktatásáért megítélt büntetőt váltotta gólra.

A második félidőben a Videoton sokáig eredménytelenül próbálkozott a vendégek védelmének feltörésével, de a játékrész közepén meglett az erőfeszítések eredménye, a csereként beálló Nikolics Nemanja átadását követően Filipe Oliveira lőtte ki a jobb alsót. A párharc nem sokáig állt hosszabbításra, mert négy perccel később Nikolics újabb centerezését követően a Ligakupában tizedik gólját szerző Feczesin a kapuba pofozta a labdát.

A továbbjutást a vártnál nehezebben kiharcoló Videoton a legjobb nyolc között a Sopront kiejtő DVSC-Tevával találkozik – 2015 márciusában.

LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
Videoton–Dunaújváros 3–1
(1–1)
Székesfehérvár, 620 néző. Vezette: Bognár T. (Lémon, Theodoros)
VIDEOTON: Horváth T. – Brachi (Szolnoki, 65.), Caneira (Trebotic, 65.), Chakla, Fejes A. – Sándor Gy. (Nikolics N., 65.), Simon Á. – F. Oliveira, Kleinheisler (P. Vinicius, 83.), Pajac (Kovács I., a szünetben) – Feczesin. Vezetőedző: Joan Carrillo
DPASE:
Nagy G. – Villám, Farkas V., Szalai T., Csehi T. – Dodlek (Zsótér, 69.), Petneházi – Lázár Zs., Böőr (Sóron, 87.), Thiago (Godslove, 87.) – Orosz (Nikházi, 78.). Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Feczesin (43., 71. – az elsőt 11-esből), F. Oliveira (67.), ill. Dodlek (40.)
Kiállítva:
Caneira (reklamálásért) a 70. percben
Továbbjutott: a Videoton, 4–3-as összesítéssel

HALADÁS–PÉCSI MFC

A pécsiek Wittrédi Dávid duplájával fél óra játék után kétgólos előnyre tettek szert. A PMFC középpályása előbb szabadrúgásból tekert védhetetlenül a hálóba, majd Gyűrű László hibáját kihasználva 22 méterről bombázott a kapuba a kapufa segítségével. A házigazda az első félidő hajrájában Tommaso Rocchi találatával szépített, ám a második játékrészben már nem tudta feltörni a pécsiek védelmét, így 2–1-re elveszítette a mérkőzést, ami a kiesését eredményezte. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a Haladás játékosát, Zamostny Balázst a hosszabbításban kiállította a játékvezető, mert csúnyán utánarúgott ellenfelének.

A PMFC a negyeddöntőben az MVM-Paksot kettős győzelemmel búcsúztató MTK-val találkozik.

Haladás–Pécsi MFC 1–2 (1–2)
Szombathely, 500
néző. V: Szabó Zs. (Ring Gy., Horváth Z.)
HALADÁS:
Gyűrű – Zsirai, Devecseri, Czingráber, Füredi – Jagodics M., Iszlai – Török M. (Tihanyi, 63.), Szakály A. (Zamostny, 59.), Gál B. – Rocchi. Vezetőedző: Szentes Lázár
PÉCS: Helesfay – Nagy J., Causic, Lantos L., Mohl – Szatmári (Beke, 90.), Manjrekar – Frank (Kővári, a szünetben), Wittrédi (Horváth A., 68.), Rácz F. (Heffler N., 62.) – Fröhlich (Pejakovics, 78.). Vezetőedző: Robert Jarni
Gólszerző: Rocchi (41.), ill. Wittrédi (15., 31.)
Kiállítva: Zamostny (Manjrenkar felvágásáért) a 91. percben
Továbbjutott:
a Pécsi MFC, 2–1-es összesítéssel

SZIGETSZENTMIKLÓS–GYŐRI ETO

A győrieknek megvoltak a lehetőségeik arra, hogy ledolgozzák összesítésbeli hátrányukat, de helyzeteiket rendre elpuskázták. A második félidő derekán mindkét csapatból kiállítottak egy játékost: Pátkai Máté letalpalta egyik ellenfelét, mire a hazaiak egyik odaérkező játékosa, Szepessy Róbert lefejelte a győrit – mindketten mehettek zuhanyozni. Az SZTK az FTC–Újpest párharc továbbjutójával találkozik a negyeddöntőben.

Szigetszentmiklósi TK (II.)–Győri ETO 0–0
Szigetszentmiklós, 200
néző. V: Solymosi (Horváth R., Márkus T.)
SZIGETSZENTMIKLÓS:
Sánta – Benkő-Bíró, Tóth F., Vágó, Pollák – Barna Zs. (Kállai, 92.), Hevesi-Tóth – Bonifert (Földi, 83.), Szepessy, Kollega (Kornis, 86.) – Fekete Á. (Jasarevic, 76.). Vezetőedző: Székely Tibor
GYŐR: Kamenár – Wolfe (Kamber, 63.), Lipták, Lang, Dinjar – Martínez (Vankó, 56.), Windecker, Pátkai – Rudolf, Bénes (Svec, a szünetben), Koltai. Vezetőedző: Miriuta Vasile
Kiállítva: Szepessy (lefejelte Pátkait), Pátkai (beleszállt ellenfelébe) mindkettő a 65. percben
Továbbjutott: az SZTK-Erima, 2–1-es összesítéssel

MTK–PAKS

Bár az első meccsen háromgólos hátrányt összeszedő, ezért kedden erős csapattal kiálló Paks szerzett vezetést Bartha László fejesével az első félidő hajrájában, a fordulás után az MTK két kontrából fordított: előbb Vogyicska Bálint, majd Hrepka Ádám talált a vendégek kapujába. A kék-fehérek kettős győzelemmel jutottak tovább.

MTK Budapest–MVM-Paks 2–1 (0–1)
Mátyásföld,
Ikarus Sporttelep, 50 néző. V: Nazsa T. (Demeter, Szilágyi)
MTK:
Abu – Nagy T. (Bese, a szünetben), Talabér, Poór P., Deutsch B. – Vogyicska, Halmai R. (Katona M., a szünetben), Thiam – Vass P. (Horváth Zs., 60.), Hrepka, Szatmári (Schrammel Á., a szünetben). Szakmai igazgató: Garami József
PAKS: Szemerédi – Kulcsár D. (Bagó, 73.), Kovács G. (Szekszárdi, 73.), Gévay, Vági – Kecskés (Bor, 73.), Kesztyűs, Bertus – Könyves N. (Simon A., 64.), Kiss T. (Hahn, 53.), Bartha. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Vogyicska (57.), Hrepka (75.), ill. Bartha (41.)
Továbbjutott: az MTK, 5–1-es összesítéssel

DEBRECEN–SOPRON

Bódi Ádám szabadrúgásból szerzett vezetést a hazaiaknak az első félidő derekán, a fordulás után L'Imam Seydi közeli találattal, Ferenczi János távoli lövéssel növelte az előnyt. Bobál Dávid egy szögletet követően szépített a hajrában. A mérkőzés forgatókönyvét meghatározta, hogy a soproni Horváth Andrást már az 5. percben kiállította a játékvezető, mert szabálytalankodott a gólhelyzetben kiugró Seydivel.

Debreceni VSC-Teva–Soproni VSE (II.) 3–1 (1–0)
Debrecen, 100
néző. V: Berke (Bozó, ifj. Varga G.)
DEBRECEN:
Verpecz – Ludánszki B. (Kinyik, 72.), Morozov, Mészáros N., Vadnai – Bódi, Zsidai (Berdó, 64.), Szakály P. (Dombi, 72.), Ferenczi J. (Sós, 61.) – Seydi (Balogh N., 59.), Kulcsár T. Vezetőedző: Kondás Elemér
SOPRON: Halasi – Fazekas G., Baranyai, Bobál D., Pados – Horváth A. – Szabó L. (Maráczi, 53.) Deme (Kollár, 59.), Pintér A. (Jovetic, 78.), Pető B. (Fazekas N., 11.) – Horváth P. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Bódi (23.), Seydi (48.), Ferenczi J. (61.), ill. Bobál D. (79.)
Kiállítva: Horváth A. (utolsó emberként buktatta Seydit) az 5. percben
Továbbjutott: a DVSC, 4–2-es összesítéssel

NYÍREGYHÁZA–BÉKÉSCSABA

A viharsarki 2–2 után a második ligás Békéscsabának győznie vagy sokgólos döntetlent (legalább 3–3-at) kellett volna játszania kedden a továbbjutáshoz, de a lila-fehér támadóknak egyszer sem sikerült gólt szerezniük – ráadásul a Szpari a hajrában betalált, így Mátyus János csapata jutott be a legjobb nyolc közé.

Nyíregyháza–Békéscsaba (II.) 1–0 (0–0)
Nyíregyháza, 100
néző. V: Nagy R. (Kelemen A., Punyi)
NYÍREGYHÁZA:
Balogh J. – Nagy Z. (Gengeliczki, a szünetben), Szokol, Fodor F., Törtei (Jánvári, 59.) – Rubus, Abdouraman – Kosztics (Vámos M., 90.), Sándor I. (Pákolicz, a szünetben), Pekár – Bajzát (Koller, 73.). Vezetőedző: Mátyus János
BÉKÉSCSABA: Póser – Bényei, Koszó, Balogh Miklós (Lőrinczy, 74.), Juhász Gy. – Borbély B., Bagi I., Birtalan B. (Vólent, 82.), Berki (Balázs R., 66.) – Szilágyi P. (Balogh Milán, 85.), Kertész T. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Kosztics (88.)
a Nyíregyháza, 3–2-es összesítéssel

SZERDA
17.30: Újpest–Ferencváros (1–4) (Tv: Sport1)
A Diósgyőr–Budapest Honvéd párharc első mérkőzését február 14-én, a visszavágót február 21-én játsszák.