Ligakupa: a Haladás hetet, Andorka ötöt lőtt az Ajkának

2013.10.15. 17:58
A kétszeres NB II-es gólkirály, Andorka Péter (jobbra) ötször talált be az Ajka kapujába (Fotó: NS-archív)
A Haladás komolyan vette az Artner Tamás vezetőedző korábbi csapata elleni Ligakupa-mérkőzést, a szakember nem tartalékolt az Ajka ellen, legjobbjait a pályára küldve 7–2-es győzelmet aratott csapatával. A szombathelyiek így sem tudták átvenni a vezetést a G-csoportban, a Lombard gyirmóti pontszerzésével az első helyen maradt.

G-CSOPORT
A Haladásban a válogatottból eltiltás miatt hazaengedett Guzmics Richárd és Halmosi Péter is kezdett az Ajka ellen, de a meccs hőse Andorka Péter volt, aki csapata első öt gólját jegyezte. 3–0 után kettőt lőttek a vendégek, de csak bő negyedóráig volt szoros a meccs a második félidő közepén, a végén a Haladás négy gólt szerzett. A Gyirmót majdnem meglepte a Lombard Pápát, tíz perccel a vége előtt két góllal vezetett, de az NB I-es klub jól hajrázott, Eszlátyi István góljával és egy gyirmóti öngóllal pontot mentett, aminek köszönhetően az élen maradt a csoportban.

A-CSOPORT
Az MTK az első keret bajnokikon mellőzött játékosaiból és az U21-es csapat legjobbjaiból összerakott csapattal állt ki az NB II középmezőnyéhez tartozó Kisvárda otthonában. A nyírségiek eddig két döntetlennel és egy vereséggel álltak az A-csoportban. Az első félidőt Varga Attila és Hangya Szilveszter gyors gólváltása után 1–1-gyel zárták a csapatok, a második játékrészben viszont már csak a Kisvárda volt eredményes, Barzó Gergő és Oláh Dávid góljával eldőlt a találkozó.

B-CSOPORT
Osztozott a pontokon a Mezőkövesd és a Nyíregyháza a Ligakupa B-csoportjában. A keleti rangadón a két csapat múlt heti mérkőzését 3–1-re megnyerő Spartacus szerzett vezetést, majd miután fordított Véber György csapata, a nyírségiek Reznek Donát góljával pontot mentettek, így nem sikerült a visszavágás.

LIGAKUPA, 4. FORDULÓ
G-CSOPORT
Gyirmót FC Győr–Lombard Pápa 2–2
(1–0)
Győr-Gyirmót, 300 néző. V: Radványi Á. (Szalai D., Török K.)
GYIRMÓT: Holczer – Sós (Fejes, 84.), Kardos N., Széles, Farkas M. – Erős, Madarász – Kelemen P. (Egerszegi, 71.), Laki (Cseri, 62.), Kovács D. – Tóth N. Vezetőedző: Sisa Tibor
PÁPA: Szűcs L. – Dóczi, Struhar (Nagy T., a szünetben), Mecinovics, Németh M. – Rodenbücher, Makszimovics (Quintero, a szünetben) – Orosz M., Sekour (Tajthy, a szünetben), Eszlátyi – Kenesei K. Vezetőedző: Tóth Bálint
G: Kelemen (42.), Tóth N. (72.), ill. Eszlátyi (81.), Holczer (84. – öngól)
Haladás–FC Ajka 7–2 (3–0)
Szombathely, 150 néző. V: Barna G. (Iványi I., Kiss I B.)
HALADÁS: Gyurján M. – Schimmer, Guzmics, Fehér Z. (Bosnjak, a szünetben), Tóth P. – Rajos, Iszlai – Gyurján B., Nagy I G. (Simon Á., a szünetben), Halmosi (Németh M., a szünetben) – Andorka. Vezetőedző: Artner Tamás
AJKA: Balogh M. – Köles, Domján, Jagodics M., Péter P. (Veisz, 82.) – Hanzl, Sipos N. (Gunther, a szünetben) – Meiczinger (Kelemen A., 82.), Kanta Sz., Dancsecs – Varga T. Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
G: Andorka (13., 31., 37., 78., 82.), Németh M. (83.), Gyurján (87.), ill. Kanta Sz. (52.), Dancsecs (60.)

(1–1)
Kisvárda, 200 néző. V: Varga L. (Kelemen A., Varga G.)
KISVÁRDA: Dobó V. – Farkas M., Oláh D., Soós T., Molnár R. – Varga A. (Üveges, 83.), Horváth L. – Barzó (Fodor A., 81.), Lakatos L., Kapacina (Miskolczi, 69.) – Pálvölgyi. Szakmai igazgató: Révész Attila
MTK: Groppioni – Nagy T., Tóth F., Baki, Hangya – Sipos B., Hajdú Á. – Gera D., Ayub (Szabó Á., 77.), Pintér A. – Asztalos D. (Sági, 62.). Edző: Teodoru Vaszilisz
G: Varga A. (30.), Barzó (58.), Oláh D. (70.), ill. Hangya (35.)

(0–1)
Mezőkövesd, 600 néző. V: Oláh G. (Farkas B., Kovács II G.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Búrány, Szalai V., Gévay, Éles – Pilibaitis, Kiss M. – Farkas B. (Balajti, a szünetben), Hegedűs D. (Olasz D., 54.), Melczer (Irhás, 66.) – George.
Vezetőedző: Véber György
NYÍREGYHÁZA: Ovszijenko – Patály, Szokol Zs. (Gál R., 75.), Dajka, Polényi G. – Csordás (Fabu, a szünetben), Popovics – Pákolicz, Reznek, Huszák T. (Szathmári, a szünetben) – Katona. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
G: Balajti (56., 78.), ill. Huszák (10.), Reznek (80.)

1. DVSC 3 3 7–0 7 9
2. Mezőkövesd 4 1 1 2 5–8 –3 4
3. Nyíregyháza 4 1 1 2 5–9 –4 4
4. Balmazújváros 3 1 2 4–4 0 3