Ligakupa: az NB II kiesőjelöltje legyőzte a Vidit, továbbra is hibátlan a Loki

2013.10.09. 17:00
Nikolics egy félidőt játszott (Fotó: Szabó Miklós – archív)
A DVSC-Teva 2–0-ra legyőzte a Balmazújvárost a labdarúgó Ligakupa 3. fordulójának szerdai játéknapján, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a B-csoportot. Az Újpest döntetlent játszott Békéscsabán, a Paks kikapott Dunaújvárosban, míg a Vasas 1–0-ra legyőzte a kilenc tétmérkőzés óta veretlen DVTK-t. Később a játéknap meglepetését a Kozármisleny szolgáltatta, miután 2–1-re győzött a Videoton otthonában. Tekintse meg összefoglaló cikkünket!

A-CSOPORT

Vasas–Diósgyőr 1–0
A Vasas erősen kezdett a Diósgyőr ellen, az első félidőben Tom Schulz és Görgényi Dávid is kapufát fejelt, és akadt munkája Nenad Rajicsnak is a vendégek kapujában. A DVTK-nak is akadtak veszélyes támadásai, ám nem volt érdemtelen, hogy a második félidő elején a német légiós, Bastian Hohmann közelről belőtte az angyalföldiek vezető gólját. A folytatásban mindkét oldalon alakultak ki helyzetek, gól azonban nem született, így a Vasas legyőzte vendégét, és átvette tőle az A-csoport első helyét. A Diósgyőr 424 perc után kapott gólt.

B-CSOPORT

DVSC-Teva–Balmazújváros 2–0
Az első két játéknapon két győzelmet elkönyvelő Debrecen fölényben játszott, de csak a második félidő elején, egy Dombi Tibor, L'Imam Seydi akció végén, a légiós fejesével szerezte meg a vezetést a Balmazújváros ellen. Az utolsó negyedóra kezdetén nagy lehetőséget puskázott el a vendégcsapat: egy beadásnál Nenad Novakovics alászaladt a labdának, Virágh Aladár azonban az üres kapu fölé fejelt. A Loki kisvártatva büntetett: Dalibor Volas az általa kiharcolt büntetőből biztossá tette a hazai sikert.

Nyíregyháza–Mezőkövesd 3–1
A Nyíregyháza két vereséggel kezdte a Ligakupát, a Mezőkövesd elleni meccs tehát alkalmat kínált a javításra. Jól is indult a meccs a hazaiak számára, Patály János fejesével korán megszerezték a vezetést. Véber György csapata az első félidőben még csak kapufával válaszolt (Kiss Máté beadása az egyik nyíregyházi védőről vágódott oda), a 65. percben azonban egy szöglelet követően Gévay Zsolt közelről bekotorta az egyenlítő gólt. A hajrá főszereplője a nyíregyházi Reznek Donát volt: a fiatal játékos előbb gólpasszt adott Katona Györgynek, majd jó húsz méterről felső sarkos gólt lőtt, biztossá téve csapata 3–1-es győzelmét.

C-CSOPORT

Békéscsaba–Újpest 1–1
Gól nélkül ért véget a lila derbi első félideje a Viharsarokban, a fordulás után aztán Nikola Pantovics büntetőjével a Békéscsaba megszerezte a vezetést. Az előny nem tartott sokáig: az Asmir Suljictól visszakapott labdát a tizenegyest összehozó Filip Sztaniszavljevics a kapus lába között a hálóba lőtte. A folytatásban Suljicnak volt egy nagy helyzete, fejesét követően azonban a védők kivágták a labdát az üres kapu torkából – maradt az 1–1.

Kecskemét–Szolnok 4–2
A Kecskemét az első félidő hajrájában gyors egymásutánban két gólt is szerzett, ám hiába lőtt a kapuba Marko Vukaszovics, majd a felfutó védő, Póti Krisztián, a meccs hajrájának kezdetére egalizált a Szolnok. Csakhogy hiába Szepessy Róbert találata, hiába lőtt szép gólt egy kontra végén Máté János, a 82. percben Balázs Zsolt a kapust is kicselezve újra vezetést szerzett a KTE-nek. Balázs a végén rúgatott egy gólt Ousmane Barryvel is, 4–2-re nyert a KTE.

D-CSOPORT

SZTK-Erima–Cegléd 0–1
A két második ligás csapat, a Szigetszentmiklós és a Cegléd küzdelmes első félidőt vívott egymással, de gól nem született. A szünet után is csak egy: azt a ceglédi Medgyesi László szerezte, ami azt jelenti, hogy már nincs nyeretlen csapat ebben a kvartettben.

E-CSOPORT

Dunaújváros–Paks 1–0
Az első győzelmére hajtó Dunaújváros az első félidő derekán, David Perovics közeli lövésével szerzett vezetést regionális riválisa ellen, ami végül elég is volt a három pont megszerzéséhez. A küzdelem hevességét jelzi, hogy Barna Gábor játékvezető összesen kilencszer – az utolsó negyedórában hétszer – mutatta fel a sárga lapot.

Videoton–Kozármisleny 1–2
A Tujvel – Brachi, Gyepes, Tar, Mamadu – Tóth Balázs – Gyurcsó, Zsótér, Álvarez – Torghelle, Nikolics összeállításban kezdő Videoton egy ideig uralta a Kozármisleny elleni összecsapást, de egy ellentámadás után megfogyatkozott az NB I listavezetője.

Gyepes Gábor a 23. percben utolsó emberként szabálytalankodott, ami után piros lapot kapott, a Kozármisleny pedig tizenegyest. Cziráki Attila higgadtan a kapu jobb oldalába lőtte a büntetőt. A szünet előtt pedig megduplázta előnyét a Misleny: Tóth Adrián a tizenhatos sarkától tekert a kapuba.

A második félidőben mindent megtett a Vidi az egyenlítés érdekében, de csak a 80. percben tudott szépíteni – ekkor Zé Luis volt eredményes. A magyar válogatottba frissen behívott Nikolics Nemanja egy félidőt kapott, a szünetben lecserélték.

F-CSOPORT

Tatabánya–Sopron 1–2
Alig kezdődött meg a két, eddig pont nélküli csapat, a Tatabánya és a Soproni VSE mérkőzése, amikor egy középre lőtt labdából Baranyai Norbert megszerezte a vezetést a vendégeknek. A Sopron kihasználta a gól nyújtotta lélektani előnyt, kézben tartotta az irányítást, és a hajrában Németh László szabadrúgásból szerzett góljával biztossá tette győzelmét. A csereként beálló Ludánszki István tizenegyesből lőtt gólja csak ahhoz volt elég, hogy a ma kinevezett Bozsik Péter ne „lenullázott” meccsen mutatkozzon be a Tatabánya vezetőedzőjeként.

G-CSOPORT

Lombard Pápa–Gyirmót 2–1
A két csoportéllovas csatájából a pápaiak kerültek ki győztesen: a Lombard az első félidő derekán Georges Griffiths közeli találatával szerezte meg a vezetést, majd a hajrában az első gólnál előkészítő Eszlátyi István lőtt szép kapásgólt egy rövid felszabadítás után. Válaszul Laki Balázs szép támadás végén szintén beköszönt, ezzel együtt a három pont Pápán maradt.

H-CSOPORT

Zalaegerszeg–Siófok 0–1
A ZTE és a Siófok is az első pontjai megszerzése reményében futott ki a pályára szerda késő délután. A lépés a siófokiaknak jött ki jobban: bár az első félidő legnagyobb helyzeténél a vendégek játékosa, Vass Máté kétszer is a kapufát találta el, a 72. percben Vólent Roland – lesgyanús helyzetből indulva – a hosszú sarokba lőtte a győztes gólt.

Pécsi MFC–Kaposvári Rákóczi 2–0
A másik 18 órás mérkőzésen Wittrédi Dávid 19. percben szerzett találatával a Pécs a mérkőzés végéig vezetett a Kaposvár ellen, majd a 92. percben Rácz Ferenc végérvényesen eldöntötte az összecsapás sorsát.

LIGAKUPA
3. FORDULÓ, SZERDAI MÉRKŐZÉSEK

A-CSOPORT

VASAS–DIÓSGYŐRI VTK 1–0 (0–0)
Fáy utca, 300
néző. Vezette: Berger (Becséri G., Szvetnyik)
VASAS: Németh G. – Görgényi, Izing, Schulz, Engel (Boda J., 79.) – Gál M., Nagyházi – Hohmann (Remili, 62.), Cseke, Horia – Boka (Ádám M., 67.). Vezetőedző: Dirk Berger
DIÓSGYŐR: Rajics – Vági, Debreceni, Hanek, Husic (Nemes, 60.) – Takács P. – Balogh A., Szabó B. (Thiago, a szünetben), Csirszki (Boros, 54.), Batioja – Tisza. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Hohmann (1–0) a 48. percben
Kiállítva: Görgényi (második sárga lap után) a 92. percben

B-CSOPORT

DVSC-TEVA–BALMAZÚJVÁROS 2–0 (0–0)
Debrecen, 1500
néző. V: Karakó (Varga Zs., Galán)
DVSC: Novakovics – Bernáth, Trninics, Brkovics, Vadnai – Dombi (Sl. Bouadla, 66.), Spitzmüller, Se. Bouadla, Ferenczi J. (Bódi, a szünetben) – Volas, Seydi (Szécsi M., 71.). Vezetőedző: Kondás Elemér
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Németh Á. (Bokros, 65.), Kiss L., Müller, Sárközi – Kónya, Oláh G. – Karacs, Pintér N. (Urbin, 61.), Demjén (Virágh, 61.) – Belényesi. Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Seydi (1–0) az 56., Volas (2–0) a 84.percben

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 3–1 (1–0)
Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen, Varga II G.)
NYÍREGYHÁZA: Ovszijenko – Polényi G. (Gál R., a szünetben), Szokol, Dajka L., Patály – Fabu M., Reznek – Pákolicz (Sándor D., 60.), Popovics B., Katona Gy. (Rácz S., 86.) – Szathmári S. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
MEZŐKÖVESD: Szántai – Szalai V., Fotyik (Dobos, 54.), Gévay, Éles Sz. – Kiss M., Petneházi, Pilibaitis, Melczer (Olasz D., a szünetben) – George, Balajti (Bogdány, 61.). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Patály (1–0) a 8., Gévay (1–1) a 65., Katona Gy. (2–1) a 84., Reznek (3–1) a 87. percben

C-CSOPORT

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–ÚJPEST FC 1–1 (0–0)
Békéscsaba, 300
néző. Vezette: Takács J. (Kormányos II G., Szilágyi N.)
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Vozár, Mészáros L., Juhász Gy., Horváth T. – Balogh M., Soós J., Kondor (Tölgyesi, a szünetben), Leucuta (Lucas, a szünetben) – Maszlag (Király P., 66.), Pantovics. Vezetőedző: Komjáti András
ÚJPEST: Bősz – Nego, Litauszki, Antón – Sulic, Szankovics, Sztaniszavljevics, Balogh B. – Lázár B. (Tóth Jeremy, 66.), Tshibuabua (Simon K., 53.), Horváth R. (Ádám, a szünetben). Vezetőedző: Kozma István
Gólszerző: Pantovics (11-esből, 1–0) az 59., Sztaniszavljevics (1–1) a 66. percben

KTE-PHOENIX MECANO–SZOLNOKI MÁV 4–2 (2–0)
Kecskemét, 200
néző. Vezette: Lovas (Medovarszki, Buzás)
KECSKEMÉT: Németh V. – Póti, Gyagya, Varga R., Farkas A. – Patvaros (Pekár, 79.), Vukaszovics – Balázs Zs., Nagy P. (Bulajics, a szünetben), Leo (Ebala, 86.) – Barry. Vezetőedző: Bekő Balázs
SZOLNOK: Tóth Z. – Pintér L., Antal G., Balogh P., Rokszin – Zvara, Lengyel B. – Bohner (Papizsanszkij, 84.), Szepessy, Faggyas (Máté J., 72.) – Katona B. (B. Tóth B., 57.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Vukaszovics (1–0) a 40., Póti (2–0) a 42., Szepessy (2–1) az 59., Máté J. (2–2) a 73., Balázs Zs. (3–2) a 82., Barry (4–2) a 92. percben
Kiállítva: Balogh P. (Barry lerántásáért) a 89. percben

D-CSOPORT
SZTK-ERIMA–CEGLÉDI VSE 0–1 (0–0)
Szigetszentmiklós, 300
néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Kóbor)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Horváth L. – Milos – Sz. Jakovljevics, Ducic – Csikortás, Kvekveskiri – Bonifert, Zsivoczky, Kollega – Fekete Á., Pilavdzic (Takács T., 74.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
CEGLÉD: Kovács A. – Oláh M. (Kenderes, 32.), Miklósvári, Szabó M., Juhász D. – Makrai, Koncz (Szabó D., 55.) – Lipusz, Rebrik (Takács M. a szünetben), Szkunc – Medgyesi. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Medgyesi (0–1) a 79. percben

BUDAPEST HONVÉD–PUSKÁS AKADÉMIA 0–0
Bozsik-stadion, 200 néző. V: Veizer (Horváth R., Pápai)
HONVÉD: Czuczi – Ikenne-King, Kovács J., Lovric, Alcibiade – Mancini (Nagy G., 62.), Hidi, Diarra – Job, Testardi (Daud, 55.), Holender (Prosser, 81.) Vezetőedző: Marco Rossi
PUSKÁS AKADÉMIA: Hajdúch – Margitics, Wague (Szekeres A., a szünetben), Vaszicsku, Farkas N. – Gallardo, Czvitkovics (Lencse, 75.), Polonkai, Bertus – Tischler, Baracskai (Haraszti Zs., 60.). Vezetőedző: Benczés Miklós

E-CSOPORT
DUNAÚJVÁROS PASE–MVM PAKS 1–0 (1–0)
Dunaújváros, 400
néző. Vezette: Barna (Kiss I B., Nagy A.)
DUNAÚJVÁROS: Orbán – Szauter, Beleuc, Burucz (Farkas V., a szünetben), Galambos – Kocsis G., Micskó – Sóron, Birtalan B., Perovics (Urbán G., 68.) – Sitku (Thiago, 63.). Vezetőedző: Dobos Barna
PAKS: Csernyánszki – Kovács G. (Kecskés T., 62.), Nyári, Szabó J. – Nagy O., Hullám, Heffler T. (Fiola, 75.), Heffler N. – Délczeg (Könyves, 56.), Tököli, Kiss T. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Perovics (1–0) a 34. percben

VIDEOTON–KOZÁRMISLENY 1–2 (0–2)
Székesfehérvár, 1000 néző. V: Szilasi (Lémon, Takács G.)
VIDEOTON: Tujvel - Brachi, Gyepes, Tar, Mamadu – Tóth B. – Zsótér (Nildo, 56.), Gyurcsó, Álvarez (Zé Luís, 66.) – Torghelle, Nikolics N. (Sándor Gy., a szünetben). Vezetőedző: José Gomes
KOZÁRMISLENY: Molnár P. – Fenyvesi, Fellai, Vattai, Vég – Kovács T., Nagy E. (Banai B., 76.) – Kovács D. (Turi, a szünetben), Cziráki (Bozsovics, 75.), Farkas Z. – Tóth A. Vezetőedző: Szabó Zsolt
Kiállítva: Gyepes (Tóth Adrián megrúgásáért) a 23., Bozsovics (második sárga lap után) a 87. percben
Gólszerző: Cziráki (11-esből, 0–1) a 24., Tóth A. (0–2) a 44., Zé Luís (1–2) a 81. percben

F-CSOPORT
TATABÁNYA FC–SOPRONI VSE-GYSEV 1–2 (0–1)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Szőts (Király K., Aradi)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási (Fenyvesi, a szünetben), Páles, Busai – Gyürki, Lázár T., Soltész (Jónás, 68.) – Polyák, Szepesi (Ludánszki I., 83.), Wágner. Vezetőedző: Bozsik Péter
SOPRON: Dénes – Fazakas, Baranyai N., Sifter, Pados – Fazekas N., Németh L., Varga G. (Deme, 65.) – Gaál B., Szabó Zs. (Horváth P., a szünetben), Erdélyi (Balázs R., a szünetben). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Baranyai N. (0–1) a 3., Németh L. (0–2) a 77. Ludánszki I. (11-esből, 1–2) a 90. percben

G-CSOPORT
LOMBARD PÁPA–GYIRMÓT FC GYŐR 2–1 (1–0)
Pápa, 200
néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)
LOMBARD: Markek – Dóczi, Supics, Nagy T., Németh M. – Tajthy (Makszimovics, 74.), Sekour – Quintero (Baldauf, a szünetben), Arszics, Eszlátyi – Griffiths (Tóth G., a szünetben). Vezetőedző: Tóth Bálint
GYIRMÓT: Holczer – Sós (Farkas M., 66.), Kardos N., Lengyel D., Fejes J. – Lázár P. (Magasföldi, 61.), Madarász – Kelemen (Cseri T., 77.), Laki, Illés Gy. – Tóth N. Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: Griffiths (1–0) a 20., Eszlátyi (2–0) a 83., Laki (2–1) a 86. percben

H-CSOPORT
ZALAEGERSZEG–SIÓFOK 0–1 (0–0)

Zalaegerszeg, 250 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Márton Zs.)
ZALAEGERSZEG: Vlaszák – Pál D., Buzás, Vágó, Nagy Z. – Szegleti, Kocsis A. – Tanque (Szántó, 68.), Kulcsár K. (Kovács L., a szünetben), Vayer – Bíró (Frizoni, a szünetben). Megbízott edző: Lendvai Miklós
SIÓFOK:
Kis T. – Kiss Zs. (Vólent, a 60.), Pécseli, Fülöp N., Singer – Vass M. (Peszmeg, a szünetben), Menyhárt – Mosberger, Horváth B. (Nyitrai, 86.), Szöllősi T. – Mokánszki. Szakmai igazgató: Horváth Károly
Gólszerző: Vólent (0–1) a 72. percben

PÉCSI MFC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2–0 (1–0)
Pécs, 300 néző. V: Böcskei (Kispál, Kovács II G.)
PÉCS: Dibusz – Nagy J. (Fodor F., a szünetben), Lantos (Márkvárt, 73.), Deutsch, Mohl – Kővári, Koller (Horváth A., a szünetben), Jocics, Rácz F. – Városi, Wittrédi. Vezetőedző: Lőrincz Emil
KAPOSVÁR: Rusák – Földes, Petrache, Lucas, Zámbó – Kovács O., Coroian (Böjte, 54.), Bőle (S. Babic, 56.), Dominic – Oláh L., Vrucina (Haruna, 70.). Vezetőedző: Prukner László

4. TATABÁNYA FC 3 0 0 3 2–13 -11 0
A 3. fordulóra kisorsolt Ferencváros–Győri ETO mérkőzést november 16-án rendezik meg.