A Kaposvár fordulatos meccsen nyert Pakson

2011.04.09. 19:02
Kétgólos hátrányból még felállt a Paks, de a Kaposvár tudott újítani (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a harmadik Paks az ötödik helyen álló Kaposvár együttesét fogadta. A vendégeknél Milan Perics tudott duplázni, a 17. és a 48. percben is gólt lőtt. Paksi részről Bartha László válaszolt az 59. percben, majd két perccel később Magasföldi József egyenlített. A vendégek győzelmet érő gólját Oláh Lóránt szerezte meg a 79. percben.

Nagy lehetőséghez jutott a mérkőzés előtt a paksi gárda, hiszen a Ferencváros siófoki pontvesztése miatt egy esetleges győzelemmel felléphetett volna a második helyre a tabellán. A Kaposvárnak is számít azonban minden pont, ha életben akarja tartani esélyeit a dobogós helyezés megszerzésére. Mindazonáltal a Rákóczinak inkább a kupában vannak szép eredményei, amelyben mai ellenfelét kétszer is legyőzte, és minden bizonnyal azzal a szándékkal utazott Paksra, hogy megszerezze tavaszi első győzelmét.

SZAVAZÁS

Jelentős előnyre tett szert az NB I-ben a listavezető Videoton. Lát arra esélyt, hogy bármely rivális megelőzze a fehérváriakat?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A meccs a várakozásoknak megfelelően küzdelmesen kezdődött, de nemcsak egymással kellett megharcolnia a két csapatnak, hanem a természet erőivel is. Amíg azonban a hazaiak a széllel bajlódtak, addig a Kaposvár gyorsan megszerezte a vezetést. A 17. percben Balázs bal oldali szabadrúgására középen Milan Perics érkezett, és 7 méterről a kapu bal felső sarkába bólintotta a labdát (0–1).

Nem sokkal később megduplázhatta volna előnyét a Rákóczi. Perics ismét villant, amikor nagy erejű szabadrúgást végzett el a kaputól mintegy 22 méterre. A labda a lécről a gólvonal elé pattant le, és a védőknek kellett gyorsan tisztázniuk. Perics példáján felbuzdulva a másik oldalon Magasföldi is egyből rálőtte a megítélt szabadrúgást, de Kovács kapus résen volt, és szögletre ütötte a lövést.

A hazaiak kezdtek magukhoz térni a gól utáni sokkból. Heffler jobb oldali beadását Böde kapásból kapura lőtte, a vendégek kapusának minden rutinjára szüksége volt, de reflexeinek köszönhetően fölé tudta ütni a léc alá tartó lövést.

A második félidő elején a hazaiak jóformán még az öltözőből sem értek ki, Perics máris megszerezte csapata és önmaga második gólját. A 48. percben Balázs passzából Oláh ugratta ki a góllövőt, aki a kilépő Csernyánszki mellett a kapu jobb oldalába gurított (0–2).

Ezután azonban beindultak a hazaiak. Az 59. percben Montvai csúsztatott Vayerhez, aki nagy sprint után érte el a labdát, majd beadta azt a teljesen üresen álló Barthához. A csatár senkitől sem zavartatva fejelhetett a lényegében üres kapuba (1–2).

Mindössze két perc múlva az egyenlítő gól is megszületett, akkor Bartha jobb oldali beadását Magasföldi vette le mellel, és félfordulatból kilőtte a bal alsó sarkot a tizenhatos vonaláról (2–2).

A kaposváriakat azonban nem törte meg a gyorsan bekapott két gól és az egyenlítés, ugyanis a 79. percben visszavették az előnyt. Gujic adott remek labdát Oláhnak, aki betört a tizenhatoson belülre, és mivel a védők nem tudták őt leszerelni, a kaputól tíz méterre elvállalta a lövést, és a bal alsóba lőtt, megszerezve a Kaposvár győzelmet érő gólját (2–3).

Ezzel a győzelemmel a Rákóczi továbbra is a közvetlen élbolyban van, és a dobogós helyezések sorsába is beleszólhat, hiszen csupán egypontos hátrányba került mai ellenfelével szemben, aki továbbra is a bronzérmes helyet foglalja el a képzeletbeli dobogón.