A Pécs öt gólt szerezve győzött Kecskeméten

2013.09.14. 15:56
A Pécs kétgólos hátrányból nyert Kecskeméten (Fotó: Meder István)<br />
A labdarúgó NB I 7. fordulójában a Pécs 5–2-es győzelmet aratott a Kecskemét vendégeként. A hazaiak az első félidőben gyorsan kétgólos előnyhöz jutottak, ám Lőrincz Emil együttese ezt követően is képes volt felállni a padlóról, és a szünetet nem számolva kilenc perc leforgása alatt megfordította a mérkőzés állását, majd a találkozó utolsó perceiben fölényessé is tette győzelmét.

A Kecskemét nem várhatta jó előjelekkel a mérkőzést, hiszen legutóbbi négy bajnoki mérkőzésén nyeretlen maradt, miközben a Pécs jó formába lendült, előző két NB I-es meccsét megnyerte.

Ennek ellenére hamar megszerezte a vezetést a hazai együttes: a 9. percben Vladan Szavics tekert 32 méterről a bal felső sarokba szabadrúgásból, Gőcze Gergő csak beleérni tudott a labdába. 1–0

A gólt követően mind a két csapat előtt adódtak lehetőségek, a 22. percben aztán a KTE tudta megduplázni előnyét, miután Balogh Béla szabálytalankodott a tizenhatoson belül Leóval szemben. A játékvezető a partjelzőre hallgatva fújta be a büntető, amelyet Leo váltott gólra. 2–0

Akár már az első félidőben eldönthette volna a mérkőzés sorsát a hazai együttes, Vukaszovics 32 méterről leadott lövése azonban a keresztlécen csattant, ezután pedig „büntetett” a Pécs.

A 41. percben Szatmári jobb oldali beadását követően Koller Krisztián készítette le a labdát Eke Uzomának, aki nyolc méterről lőtt a kapuba (2–1). Három perccel később Frőhlich Roland emelését követően Danijel Romic volt eredményes fejjel (2–2).

A fordulást követően is a baranyaiak maradtak lendületben, az 50. percben Mohl Dávid tekert balról, szabadrúgásból a kapuba úgy, hogy senki sem ért bele a labdába – Németh Viktor benne volt ebben a gólban alaposan. 2–3

A Kecskemétet érezhetően megfogta az újabb kapott gól, nem tudott veszélyes támadásokat vezetni, miközben a túloldalon Frőhlich többször is veszélyeztetett. Ennek ellenére a 70. percben nagy egyenlítési lehetőséghez jutott a KTE, miután Pekár László szögletét követően röviden szabadítottak fel a vendég védők, Dejan Karan négy méterről azonban csak a bal kapufát találta el.

A mérkőzés utolsó perceiben aztán a Pécs újabb gólokat szerezve tette fölényessé a győzelmét, a csereként beállt Márkvárt Dávid és Pölöskey Péter is eredményes volt. A KTE immár öt bajnoki mérkőzés óta nyeretlen, míg a PMFC sorozatban harmadik győzelmét aratta az NB I-ben.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

KTE-Phoenix Mecano–Pécsi MFC 2–5 (Szavics 9., Leo 22. – 11-esből, ill. Uzoma 41., Romic 44., Mohl 50., Márkvárt 83., Pölöskey P. 85.)

1. Videoton FC 6 5 1 16–3 +13 16
2. DVSC-Teva 6 4 1 1 18–5 +13 13
3. MVM Paks 7 4 1 2 12–10 +2 13
4. Ferencváros 6 4 2 8–8 0 12
5. Diósgyőri VTK 7 3 3 1 9–8 +1 12
6. Lombard Pápa FC 6 3 1 2 7–5 +2 10
7. Pécsi MFC 7 3 1 3 12–13 –1 10
8. Haladás 7 2 4 1 9–9 0 10