Kihúzta 1-1-gyel Győrben az MTK

2010.08.22. 22:00
Az ETO-nak hiába volt több helyzete, az MTK-védelem a meccs nagy részében állta a sarat <br />(Fotó: Németh Ferenc)
A Győri ETO 1&ndash;1-es d&ouml;ntetlent j&aacute;tszott hazai p&aacute;ly&aacute;n az MTK-val a labdar&uacute;g&oacute; NB I negyedik fordul&oacute;j&aacute;nak z&aacute;r&oacute; m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;n. Kanta J&oacute;zsef a vend&eacute;geknek szerzett vezet&eacute;st az első f&eacute;lidőben, amit a m&aacute;sodik j&aacute;t&eacute;kr&eacute;sz elej&eacute;n Nikola Trajkovics kiegyenl&iacute;tett. A folytat&aacute;sban ugyan a hazai csapat volt a jobb, de az ETO csak kapuf&aacute;kig jutott, &iacute;gy meg kell el&eacute;gednie az egy ponttal.

Az ETO kezdőjében több olyan játékos is lehetőséget kapott, akik eddig kevesebbszer szerepeltek, ami érződött is a zöldmezesek első percekbeli játékán, ugyanis az első félidő első felében rengeteg labdát adott el Pintér Attila együttese.

REAKCIÓ

„A meccs képe alapján nem vagyok elégedett a döntetlennel. Jobban játszottunk és a második félidőben is mi irányítottunk – mondta a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek Pintér Attila. – Sokadik meccsen nem kapjuk meg az egyenlő feltéteket, harmadik mérkőzésünkön nem kaptunk meg egy jogos tizenegyest. Amiért mi sárgát és pirosat kapunk, másoknál nem büntetik. Játékosaim tisztességgel teszik a dolgukat, jó lenne, ha mások is ezt tennék..."

Garami József elismerte, az MTK-nak Fortuna segítségére is szüksége volt az iksz eléréséhez.

„A második félidőben nem tudtuk a sebességet felvenni, az ETO jobban játszott. Fiatal csapatom ilyen hangulatban, ilyen körülmények között nagyszerűen küzdött, de igaz, hogy némi szerencsével szereztünk egy pontot" – értékelt.

Érdekes, hogy az amúgy „bevállalósan” játszó MTK épp akkor szerzett vezetést, amikor a győriek egyre inkább rátaláltak játékukra, és többször sikerült megbontaniuk a kék-fehérek védekezését a széleken.

Kanta József szerzett labdát, kényszerítőzött Vadnai Dániellel, majd ismét játékostársát hozta játékba a bal oldalon, ő másodszor is pontosan passzolt vissza, az irányító pedig 10 méterről okosan kilőtte a bal alsót. 0–1

Az MTK hasonló, rövidpasszos támadásokkal próbálta megzavarni ellenfelét – Pál András elfutásai és Kanta betörései okozták a legnagyobb gondot a győrieknek –, de a gól után váltott Pintér Attila, és Ceolin beállításával megszűnt az ETO „egyoldalúsága”.

Az első félidő végének nagy helyzeteit – elsősorban George Ganugrava kapufáját –, még megúszta a fővárosi csapat, de fordulás után nagyon agresszíven jött ki az ETO a pályára, ennek megfelelően teljesen a kapuja elé szegezte az MTK-t, és ki is egyenlített.

A 48. percben Ceolin hagyta maga mögött a jobb oldalon Vadnait, remekül tekert középre, ahol az érkező Nikola Trajkovicsról lemaradtak a védők, ő pedig a bal alsó sarokba fejelt. 1–1

A Győr hiába nyomott szinte végig a folytatásban, az MTK nagyon veszélyesen kontrázott, így érthetően hátul is figyelnie kellett a kisalföldi csapatnak. Ganugrava másodszor is a felső lécet találta el, a szerencse sem állt a hazaiak mellé, anélkül pedig ma nem tudtak nyerni.