Kihasználta kettős előnyét a Diósgyőr a Honvéd ellen

2012.12.01. 20:37
Kemenes hiába próbálja meg kiszedni a labdát, Jeff Silva kísérlete áthalad a gólvonalon (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 17. fordulójában az ötödik Budapest Honvéd a 11. Diósgyőrhöz látogatott. A hazaiak már a 3. percben vezetést szereztek Jeff Silva találatával, s bár a kispestiek kapufát is rúgtak, a 71. percben emberhátrányba kerültek, mivel Baráth Botondot a játékvezető kiállította. A 81. percben Tandia is kiállt, de kettős hátrányban is egyenlítettek a vendégek, a 84. percben Délczeg Gergely büntetőjével. A 88. percben Gohér Gergő szerzett újabb gólt a hazaiaknak, majd a hosszabbításban Bacsa Patrik is betalált, így DVTK–Honvéd 3–1.

Nem sokat teketóriáztak a hazaiak, hiszen az első szögletükből, a 3. percben vezetést szereztek: Jose Juan Luque adta be a labdát jobbról, s a rövid saroknál érkező Jeff Silva úgy ért hozzá, hogy az végül a bal alsó sarokban kötött ki. Kemenes Szabolcs kapus csak a gólvonal mögött tudta a labdát megfogni (1–0).

A DVTK kihasználta a létszámfölényt (Fotó: Mirkó István)

Ezt követően egyértelműen a vendégek irányították a játékot és alakítottak ki helyzeteket is, de Ivancsics Gellért és Délczeg Gergely fejese a kapu mellé ment, míg utóbbi egyszer a kapufát is eltalálta.

A hazaiak elsősorban a kontrákra és a szögletekre építettek. Egy gyors ellentámadás során Rudolf Gergely lépett ki ziccerben, míg szögletet követően Gohér Gergő lőtt estében közelről, de mindkétszer Kemenes védett bravúrral. A félidő végén a vendégek két kényszerű cserét is végrehajtottak: a megsérülő Dieng Cheikh Abbass és Nagy Gergő helyére Vernes Richárd és Drissa Diarra állt be.

A frissítések ellenére a második félidő már korántsem volt olyan látványos, mint az első: a hazaiak fegyelmezetten védekeztek, így a kispestiek már nem kerültek olyan könnyen helyzetbe. Emellett viszont a diósgyőriek erejéből már nem nagyon futotta veszélyes kontrákra.

A 71. percben Baráth Botondot kiállította a játékvezető. Történt, hogy Elek Ákos lökte el őt hátulról, ám ő visszatalpalt, s ezután kapta meg a piros lapot. Négy perccel később így is egyenlíthettek volna a vendégek, de bal oldali beadás után Vécsei Bálint előbb Ribánszki kapust, majd csapattársát, Faggyas Milánt találta el.

CSIRSZKI LÁBA ELTÖRT

A Diósgyőr labdarúgócsapatának hivatalos honlapja, a dvtk.eu tudatta: fiatal játékosa, Csirszki Martin lábtörést szenvedett. Csirszki sípcsontja tört el a kispesti Souleymane Tandia belépője nyomán. A mérkőzésen szintén lecserélt Vadász Viktort agyrázkódás gyanújával kellett lehívni a pályáról.

A 81. percben a második sárga lapját is begyűjtötte Tandia, ám a 84. percben kettős emberhátrányban is egyenlítettek a vendégek: Gohér rántotta le a 16-oson belül Vernest, a büntetőt Délczeg Gergely értékesítette (1–1).

A 88. percben egy szöglet után Gohér újra a Diósgyőrt juttatta vezetéshez (2–1), majd a hosszabbításban egy kontra végén Bacsa Patrik állította be a 3–1-es végeredményt.