Kanta a hajrában szerzett pontot az MTK-nak

2012.09.28. 21:04
Az MTK a vártnál jobban megszenvedett a Siófokkal (fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában az MTK a sereghajtó Siófokot fogadta, és a gyenge színvonalú bajnokin 1–1-es döntetlent játszott egymással a két csapat.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A tabella második helyén állva fogadta az MTK a sereghajtó Siófokot, azaz egy tipikus „országos 1-es" mérkőzést várt a nagyérdemű. Ehelyett az első 30 percet mi magunk értékelnénk egy nagy 1-esre, majd egy remek Kanta József-lövés, pár Csiki Norbert-nekibuzdulás és két pontatlan Horváth Bence-kísérlet (no és a magyar futball iránti végtelen jóindulatunk) miatt görbült az osztályzat a szünetig.

Olykor-olykor egyébként meglepően egyenrangú fele volt a Siófok az MTK-nak, pár tudatos támadás, begyakorolt lekészítés mutatta meg azt, hogy több van azért a Balaton-partiakban, mint amit az eddig szerzett két pont mutat.

Nem szeretnénk sokáig lovagolni ezen a kalkulus-ügyön, de a 2-es a szünet után villámgyorsan kiegyenesedett, és ezen igazából az sem segített, hogy az 58. percben Kiss Máté váratlanul megszerezte a vezetést egy lendületes betörés után a Siófoknak. A gólpasszt Pál Szabolcs adta, erre válaszképpen Garami József beküldte a maga Pálját, Andrást – de ettől sem kezdett el látványosan futballozni az MTK.

A hajrára fordulva mégis egalizált a fővárosi csapat, a negyedik kapuközeli Kanta József-szabadrúgás csak beakadt Kurucz Péter kapujába. A mérkőzéslabdát Rafa Wolfe közelről Kurucz ölébe kanalazta, így maradt az 1–1.

Az alacsony színvonalú találkozón a tabella másodikja és a sereghajtó között nem láttunk 15 pontnyi különbséget. És futballt is csak elvétve...