José Gomes négygólos sikerrel mutatkozott be Fehérváron

2013.02.02. 18:08
Nikolics és Oliveira góljai szállították a Videotonnak a sikert (Fotók: Mirkó István)
A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első – elhalasztott – mérkőzésén a Videoton 4–0-ra legyőzte a másodosztályú Zalaegerszeget, így megnyugtató előnyt szerzett a jövő heti visszavágóra.

A Videoton őszi nemzetközi kupaszereplése miatt került a fehérváriak és a zalaiak nyolcaddöntős párharca a 2013-as esztendőre, ám ez azt is jelentette, hogy a felek a téli átigazolási időszakban szerződtetett játékosaikat nem szerepeltethették egymás ellen, csak azok léphettek pályára, akik az eredeti időpontban a klubok alkalmazásában álltak.

José Gomes, a Videoton új vezetőedzője viszont ezen a mérkőzésen mutatkozott be a fehérvári közönségnek, a szurkolóknak a pocsék idő ellenére nem lehetett rossz kedvük a mérkőzés kezdetén, hiszen Filipe Oliveira már a 2. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A portugál középpályás Nikola Mitroviccsal kényszerítőzött, és a lesre játszó védők között a visszakapott labdát Vlaszák Géza mellett a kapuba helyezte. 1–0

Harc az elemekkel – Caneira (jobbra) eddig
nem látott erényeit kellett, hogy csillogtassa
Harc az elemekkel – Caneira (jobbra) eddig nem látott erényeit kellett, hogy csillogtassa

A túloldalon Darko Pavicsevics válaszolhatott volna, ám néhány perccel később már ismét a ZTE kapujának előterére szegeződött a figyelem: a Nikolics Nemanjával szembeni szabálytalanság miatt tizenegyest kapott a Videoton, az ítéletet a sértett hajtotta végre, ám labdája a lécről kipattant. A támadó a kihagyott büntető ellenére aktívan futballozott, a félidő közepén ismét közel járt a gólszerzéshez, ám a labdával ismét a kapufát találta el.

Fél óra elteltével nőtt a Videoton előnye, méghozzá egy bolondos találattal: jobb oldali beadás után középen Gyurcsó Ádám elé került a labda, ám ő elhibázta a lehetőséget, miután a labda megállt a tócsában, az érkező Nikolicsnak ezúttal viszont szerencséje volt, és a kapuba továbbított. 2–0

A pálya talaja a következő gólban is szerepet játszott, ezúttal Tóth Balázs labdája akadt el, Nikolics volt ismét jó helyen, így a szünetben már 3–0-ra vezetett José Gomes csapata, és a második félidőre gyakorlatilag csak a különbség volt kérdéses.

A pálya rosszabbodó állapota talán némileg a vendégeknek kedvezett, ám a piros-kékek így is uralták a mérkőzést, és a játékrész közepén tovább növelték előnyüket, méghozzá szép akció végén: Mitrovics indította a csereként beállt Paraíbát, aki Filipe Oliveirához passzolt, ő pedig megszerezte második gólját az összecsapáson. 4–0

A Videoton magabiztos játékkal hozta másodosztályú riválisával szemben a kötelezőt, és 4–0-s sikerével gyakorlatilag el is döntötte a továbbjutás kérdését. A visszavágót február 9-én 15 órakor rendezik a ZTE Arénában. A párharc továbbjutója az NB II-es Dunakanyar-Váccal találkozik a negyeddöntőben.

MAGYAR KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
VIDEOTON–ZALAEGERSZEGI TE 4–0
(3–0)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 2000 néző. Vezette: Andó-Szabó (Bozó, Szalai D.)
VIDEOTON: Bozsovics – Brachi, Caneira, Vinícius, Szolnoki (Haraszti, a szünetben) – Tóth B., Mitrovics – Gyurcsó (Paraíba, 64.), Kovács I. (Torghelle, 73.), F. Oliveira – Nikolics. Vezetőedző: José Gomes
ZALAEGERSZEG: Vlaszák – Simonfalvi, Nánási, Kovács G., Hajdú N. – Máté P., Kocsis A. (Kocsárdi, a szünetben) – Grbic (Szegleti, 53.), Jasarevic (Babati, a szünetben), Frizoni – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: F. Oliveira (1–0) a 2., Nikolics N. (2–0) a 30., Nikolics N. (3–0) 35., F. Oliveira (4–0) a 66. percben