Idegenben győzte le a Siófokot a Haladás

2012.04.28. 20:27
Halmosi Péter (jobbra) góllal járult hozzá a Haladás győzelméhez (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a 10. Siófok a tabellán egy hellyel hátrébb szerénykedő Haladást fogadta. Az első félidő eseménytelensége után a második játékrészben teljesen más felfogásban jött ki a pályára a Haladás és az 52. percben Halmosi Péter révén megszerezték a vezetést, amit a 81. percben Oross Márton tudott növelni. Az így megszerzett három ponttal tudták megelőzni a szombathelyiek mai ellenfelüket.

Az alsóházban a Siófok és a Haladás sem érezheti magát teljes biztonságban, de a két csapat ma abban a tudatban léphetett pályára, hogy az esetlegesen megszerzett pont vagy pontok szinte biztosítanák számukra az élvonalban való bennmaradást.

Nem rohant egymásnak a két gárda, inkább mezőnymunka folyt, illetve egy-két szabadrúgás szakította meg a játék menetét, de ezek igazán nem voltak veszélyesek a kapura. Az első igazi helyzetre a 30. percig kellett várni. Ekkor Halmosi Péter szabadrúgását a hazaiak hálóőre, Ribánszki László kiejtette a kezéből, így a szemfüles Guzmics Richárd fejelhetett, de Mogyorósi József tisztázni tudott a gólvonalról.

A félidő végén a Siófok is vezetett egy ígéretes támadást. Lábról lábra járt a labda, majd Melczer Vilmos passzolt a hosszú saroknál álló Haraszti Zsolthoz, aki azonban hét méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

A második félidőt teljesen más felfogásban kezdte a Haladás. Hét perc elteltével Radó András beadására Halmosi Péter érkezett, és hat méterről a kapu közepébefejelt. 0–1

A 81. percig kellett várni az újabb találatig. Radó adott be a jobb oldalról, ahol a frissen beálló Oross Márton állt, és tizenegy méterről a kapu közepébe emelt. 0–2

A találatok között azonban minden visszaállt az első félidőben már jól megszokott kerékvágásba: a Haladás tartotta a labdát, vezetését semmi sem veszélyeztette, így a szombathelyiek három pontjukkal megelőzték a tabellán eddig előttük álló Balaton-partiakat.

1. Debreceni VSC-Teva 26 18 8 53–17 +36 62
2. Győri ETO 25 18 3 4 49–25 +24 57
3. Videoton FC 25 16 3 6 48–18 +30 51
4. Budapest Honvéd 26 12 6 8 43–32 +11 42
5. Kecskeméti TE 25 11 5 9 44–35 +9 38
6. MVM Paks 26 10 8 8 40–42 –2 38
7. Diósgyőri VTK 26 10 4 12 34–37 –3 34
8. Pécsi MFC 26 8 10 8 32–37 –5 34