Horváth Ferenc győztes debütálása Kecskeméten

2012.09.29. 15:56
Horváth Ferenc (jobbra) számára jól indult a kecskeméti kaland (Fotók: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a tizenharmadik helyen álló KTE-Phoenix Mecano a negyedik Honvédot fogadta. A hazaiak már a 3. percben megszerezték a vezetést Francis Litsingi találatával. A vendégek a 25. percben Délczeg Gergely góljával egyenlítettek, de három perccel később Litsingi duplázott, sőt a félidő végén pedig Mohl Dávid a kapufát találta el. A második játékrészben az eredmény már nem változott, így Horváth Ferenc győzelemmel mutatkozott be a kecskemétiek kispadján.

A tabella alapján egyértelműen a vendégek tűntek a találkozó esélyesének, de a hazaiak kispadján most debütált Horváth Ferenc, s egy új edző érkezése rendszerint feldobja a csapatot. Most sem történt ez másképpen, hiszen Litsingi már a harmadik percben vezetést szerzett a kecskemétieknek, miután Rafael Burgos bal oldali beadását követően beforgatta a védőjét, és a tizenhatosról a kapu jobb alsó sarkába lőtt (1–0).

Vladan Szavicsot köszöntötték 100. NB I-es
mérkőzése alkalmából
Vladan Szavicsot köszöntötték 100. NB I-es mérkőzése alkalmából

A gyors gól alaposan meglepte a vendégeket, akik csak negyedóra elteltével találtak magukra, igaz, ezt követően jó néhány helyzetet kialakítottak: előbb Drissa Diarra lőtt közelről a jobb alsó mellé, majd Ivancsics Gellért szabadrúgása szállt fölé. A harmadik azonban már bement: a 25. percben Ivancsics bal oldali beadását Délczeg Gergely bombázta kapásból jobbal, jobbról, 7 méterről a kapu jobb felső sarkába (1–1).

Három perccel később viszont megint a hazaiaknál volt az előny, miután Vladan Szavics előreívelt labdájára a védők közül kilépő Litsingi csapott le, betört a tizenhatoson belülre, majd a kilépő Kemenes Szabolcs mellett a kapu közepébe gurított (2–1).

Ezt követően ugyan akadt még egy ígéretes Ivancsics-szabadrúgás (fölé), de a hajrá a liláké volt, hiszen előbb Burgos lövését kellett fognia Kemenesnek, majd Mohl Dávidé a jobb oldali kapufáról pattant a mezőnybe.

A második félidő sajnos nem hozott olyan élvezetes játékot, mint az első, a hazaiak már inkább a biztonságos védekezést részesítették előnyben, a gólhátrányban lévő vendégek pedig azt nem igazán tudták feltörni. A 63. percben azért majdnem sikerült, amikor Délczeg ugratta ki a bal oldalon Ivancsicsot, aki éles szögből, kapásból lőtt, de Borszéki Csaba bravúrral védett.

Ez volt a második játékrész legnagyobb helyzete, a meccs hátralévő részében már nem alakult ki jelentősebb lehetőség, így különösen a szünet előtt látottak alapján megérdemelten győztek a hazaiak Horváth Ferenc debütáló mérkőzésén.

Horváth Ferenc: – Egy nappal a mérkőzés előtt inkább a megérzéseimre hallgattam, és a fejekben próbáltam meg rendet tenni. A játékosok mindent megtettek a sikerért, így ha jól nem is futballoztunk, de eredményesek tudtunk lenni. A második félidőben nem volt tudatos a visszahúzódásunk, az ellenfél nyomott, de végül sikerült nyernünk. Azt mondják, ha fiatalon leszel NB I-es edző, hamar megőszülsz. Úgy néz ki, én is így fogok járni, de mindenképp boldog vagyok a győzelem miatt, és remélem, sok hasonló élményünk lesz még közösen.

Marco Rossi: – Úgy érzem, durva egyéni hibákból kaptuk a gólokat, ez vezetett a vereséghez. Próbálkoztunk, próbálkoztunk, de több meghatározó játékosunk is hiányzott. Ilyen a futball, bízom a jó folytatásban.