Nekik 8: sorozatban nyolcadszor is nyert a Fradi

2014.05.18. 16:25
Julian Jenner nem sokszor robogott el a labdával (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 29., utolsó előtti fordulójában a dobogó harmadik fokáért harcoló Ferencváros Ulysse Diallo góljával elhozta a három pontot a rengeteg helyzetet elpuskázó Haladás otthonából.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás–Ferencváros 0–1 (U. Diallo 55.)

Teljesen felázott, de labdarúgásra végül is alkalmas pályán fogadta az élcsoportban maradásért küzdő Haladás a dobogó harmadik fokáért hajtó Ferencvárost. Radó András mozgékonyságára építve próbált meg csapást mérni a vendégekre a hazai zöld-fehér alakulat, az előretolt éket játszó Böde Dániel erejében bíztak a fővárosiak, de amíg a hazai szélső többször is helyzetbe került az első fél órában, addig Böde elveszett a Guzmics Richárd, Devecseri Szilárd védőkettős sűrűjében.

Amikor azonban lendületből vitték a labdát a védelemre a ferencvárosiak, azonnal helyzetbe kerültek, ám Leonardo ziccerét lábbal védte Rózsa Dániel – és legalább „ekkorákat fogott” a másik oldalon Dibusz Dénes Bosnjak Predrag ravasz tekerésénél, illetve Fehér Zoltán és Iszlai Bence közeli lövésénél. Előbújt egy szivárvány is a helyzetek láttán, hogy jutalomképpen az öltözőbe kísérje a játékosokat.

A szünetben a gyenge napot kifogó, a télen még a Haladásban játszó Ugrai Rolandot Ulysse Diallo váltotta, aki hamar helyzetbe került, de Rózsa védte hétméteres próbálkozását. Második lehetőségét azonban már nem puskázta el a mali légiós: Devecseri hatalmas hibája után a bal sarokba küldte Böde lekészítését. 0–1!

Nehezen talált magasabb fokozatot gépezetében a hátrányba került Haladás, ám a hajrára fordulva többször is egyenlíthetett volna, de hol a remeklő Dibusz, hol a kapufa húzta keresztül a házigazda számításait. A legvégén Guzmics játszott középcsatárt, de ez sem segített a Halin: sorozatban nyolcadszor is nyert az élvonalban a Ferencváros, összesen két gólt kapva ezen idő alatt.

Egyedül Busai Attila a legvégén teljesen fölöslegesen összeszedett piros lapja miatt mérgelődhetnek picit a vendégek.

A játékosok szerint Dibusz tartotta meccsben a Fradit

EDZŐI NYILATKOZATOK

„Gratulálok a Fradinak a győzelemhez, de gratulálok csapatomnak is, hiszen a nehéz körülmények ellenére is nagyon jól játszott – nyilatkozta a szombathelyiek vezetőedzője, Artner Tamás a mérkőzést közvetítő M1-nek. – A második félidő elején nem találtuk a ritmust, viszont ha a támadásokat és a gólhelyzeteket nézzük, akkor nyernünk kellett volna. Nem tudom kritizálni a csapatomat, egész évben fantasztikusan teljesítettek a fiúk. Sajnos a múlt héten lejátszottunk egy olyan találkozót, amelyet nem lett volna szabad, és amelyhez hasonlót most Felcsúton nagyon okosan elhalasztottak. A játékosaim megtettek minden tőlük telhetőt, egy jó Ferencváros ellen több lehetőségünk is akadt, tudtunk dominálni, de ilyen a futball: van olyan, hogy nem megy be semmi.”

„Az első félidőt picit átaludtuk, de a szünet után megmutattuk az igazi arcunkat – értékelte a győztes meccset Thomas Doll, az FTC trénere. – Akkor játszottunk igazán jól, és kapusunk, Dibusz Dénes remek napot fogott ki. Böde Dánielt a hajrában azért kellett visszarendelni a védelem közepére, mert nem volt a pályán Pavlovic, ráadásul a széleken Jovanovic és Bönig sem túl magas, így magasítani akartuk a védelmet az utolsó percekre.”

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. DVSC-Teva 28 17 8 3 65–31 +34 59
2. Győri ETO 29 17 8 4 53–32 +21 59
3. Ferencváros 29 16 6 7 45–33 +12 54
4. Videoton FC 29 15 7 7 51–30 +21 52
5. Diósgyőri VTK 29 12 10 7 44–37 +7 46
6. Haladás 29 12 9 8 36–30 +6 45
7. Pécsi MFC 29 12 8 9 40–37 +3 44
8. MTK Budapest 29 10 7 12 40–36 +4 37