Győzelemmel hangolt a Videoton a törökök ellen

2012.08.26. 20:27
A Haladás hatvan percig bírta, aztán fejet hajtott a Videoton előtt (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 5. fordulójában a Videoton a Haladást fogadta. A hazaiak a második félidőben pár perc alatt két gólt lőttek, de a vége izgalmasra sikeredett Szolnoki Roland kiállítása és Andorka Péter szépítő találata miatt.

Paulo Sousa alaposan meglepett mindenkit kezdőcsapata kijelölésével, hiszen a 4–2–3–1-es felállással fogadta a Videoton a Haladást, egy szem csatárként azzal a Kovács Istvánnal, aki éppen nevelőegyesülete ellen lépett pályára.

Gyurcsót kétszer ünnepelhették a társak (Fotó: Németh Ferenc)

Azonnal megtelepedett az ellenfél térfelén a hazai csapat, amely zsinórban alakította ki a helyzeteket, de sem Kovács, sem Gyurcsó Ádám, sem Haraszti Zsolt nem tudott túljárni Rózsa Dániel eszén és képességein. Az első húsz perc után azonban váratlanul leült a mérkőzés, a következő kapura lövésre 17 percet kellett várnunk, az is méterekkel tévesztett célt, és a szünetig sem született már helyzet.

A fordulást követően egy negyedórás üresjárat után négy perc alatt eldöntötte a mérkőzést a Videoton: előbb Kovács, majd Haraszti szolgálta ki Gyurcsó Ádámot, akinek mindkét alkalommal az üres kapuba kellett csak betalálnia a gyors akciók után.

A hajrára fordulva a csereember Szolnoki Roland kiállíttatta magát, így érdekes volt a vége. A 80. percben szépített a Haladás Andorka Péter fejesével (Paulo Sousa erre beballagott az öltözőbe, minden bizonnyal nem kívánt tovább vitázni a játékvezetővel és asszisztenseivel), és a vendégek gólszerzője egyenlíthetett volna, de a 90. percben nem érte el a kapussal szemben Halmosi Péter remek, de a vizes füvön megcsúszott labdáját. A ráadásban Iszlai Bence lövését blokkolták a védők az ötösön, több ideje pedig már maradt a vendégeknek az egalizálásra, így elszenvedték első vereségüket a bajnokságban.

Győzelemmel melegített tehát a Videoton a Trabzonspor elleni Európa-liga-visszavágóra, a Haladás ezúttal egyenlő létszámnál támadásban és védekezésben sem alkotott kiemelkedőt.

VIDEOTON FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1