Futsal-vb: döntőben a spanyolok, felőrölték az olaszokat

2012.11.16. 12:37
A 2012-es thaiföldi futsal-világbajnokság első elődöntőjében Spanyolország 4–1-re legyőzte Olaszországot, így bejutott a fináléba. A négy évvel ezelőtti vb-n szintén az elődöntőben csapott össze a két gárda, akkor is az ibériaiak győztek (hosszabbítás után).

A rendkívül jó iramú és változatos mérkőzésen egy szerencsés góllal, pontosabban olasz öngóllal szereztek vezetést a spanyolok, előnyüket sokáig meg is tudták tartani, ám a 30. percben egyenlítettek az itáliaiak.

Ugyanabban a percben már ismét a spanyoloknál volt az előny, majd a 34. minutumban kettővel mentek a legutóbbi vb döntősei. Ekkor az olaszok vészkapussal játszottak, ám nem tudtak gólt szerezni, sőt, két perccel a vége előtt még kaptak is egyet, így 4–1-gyel a spanyolok jutottak a döntőbe, ahol Brazíliával vagy Kolumbiával csapnak össze.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

FUTSAL-VILÁGBAJNOKSÁG, THAIFÖLD
ELŐDÖNTŐ
Olaszország–Spanyolország 1–4 (Merlim 30., ill. Assis 9. – öngól, Alemao 30., Lozano 34., Lin 38.)