Futsal NB I: újra nyert az ETO, egy lépésre a bajnoki cím

2018.06.04. 22:23
Ahogy a bajnoki cím, úgy a bronzérem sorsa és a kieső kiléte sem derült ki a futsal NB I helyosztóinak második mérkőzései után. Az ötödik és a hetedik helyezett azonban már ismertté vált.

A döntőben végletekig kiélezett találkozót játszott a Győr és a Berettyóújfalu: a rendes játékidő 2–2-es eredménye után a ráadásban mindkét csapat betalált egyszer, így 3–3 után jöhettek a hatméteresek. Ebben a műfajban aztán a győriek bírták már jobban, és 3–2-re győztek. Folytatás pénteken, a harmadik mérkőzésen, amelyen újabb győzelemmel az ETO bajnok lehet.

A bronzérem sorsa is harmadik meccsen dől el, a Dunaferr 4–1-re megverte a Haladást, így egyenlített, a párharc állása 1–1.

A Ferencváros hosszabbítás után őrizte meg reményét a bennmaradás kiharcolására, miután 4–3-ra győzött a Bőny otthonában, így a két nyert meccsig tartó párharc a harmadik meccsen dől el.

A helyosztók közül a 7. és az 5. helyért vívott harc eldőlt: előbbit a Nyírgyulaj szerezte meg, miután megnyerte a második meccset is az Aramis ellen, míg a Veszprém az 5. helynek örülhet a DEAC másodszori legyőzése után.