FTC: Meccsek kellenek, hogy kiderüljön, milyen az új csapat - Lisztes

2011.06.27. 14:38
Az örmény Ulisses elleni Európa-liga-selejtező első mérkőzésére készül a Ferencváros. A csütörtöki összecsapás előtt a zöld-fehérek két új igazolása, Lisztes Krisztián és Oláh Lóránt nyilatkozott a Digi Sport Reggeli Start című műsorának.

„Ez volt az utolsó lehetőségem, hogy visszakerüljek a Ferencvároshoz, és ott fejezzem be a pályafutásomat, ahol elkezdtem. A Fradi vezetői megkerestek, a Vasasnál pedig megértették, hogy érzelmileg kötődöm a zöld-fehérekhez, és nem gördítettek akadályt a távozásom elé” – mesélt Lisztes arról, miként is került vissza nevelőklubjához.

Lisztes óvatosan fogalmazott még az alakuló csapatról, véleménye szerint majd csak néhány hónap múlva lehet megállapítani, milyen is az együttes. „Úgy gondolom, még korai arról beszélni, milyen lesz az új Ferencváros, ez majd a mérkőzéseken fog kiderülni. Reméljük, hogy jobbak leszünk, mint korábban” – mondta a középpályás, aki szerint az El-csoportkörbe jutást nem lehet alapvető követelményként támasztani a Fradival szemben.

„Mindenki elvárja a továbbjutást, de nem ismerjük ellenfelünket. Száz százalékon kell teljesítenünk, hogy továbblépjünk. A csoportkörbe akkor is bravúr lenne bejutni, ha jó formába lendülünk és szerencsénk is van” – jelentette ki Lisztes.

Oláh Lóránt szerint nem csak a vezetőedző miatt távozott a Kaposvártól a fővárosiakhoz. „Körülbelül hat éve keresett meg először a Ferencváros. Természetesen Prukner László személye is sokat nyomott a latba a döntéskor, de a klub múltja, tradíciója és szurkolótábora is emellett szólt, valamint természetesen az El-indulás lehetősége is” – mondta Oláh.

Legfrissebb hírek

Joseph a világbajnokság után ismét a Fradival edz – készül a Vojvodina ellen

Labdarúgó NB I
5 órája

Makreckis a Ferencvárostól a Qarabaghoz szerződött – hivatalos

Labdarúgó NB I
22 órája

Tóth Rajmund: Nagyon csalódott lennék, ha nem jutnánk be a csoportkörbe

Labdarúgó NB I
2026.07.04. 11:12

Megműtötték a paksi védőt – tavasszal futballozhat

Labdarúgó NB I
2026.07.03. 12:51

Megvan a Ferencváros El-selejtezős kerete, meglepő kimaradók

Európa-liga
2026.07.03. 11:45

Fiatal magyar kapus készülhet a Premier League-csapatnál

Spanyol labdarúgás
2026.07.03. 09:44

Újabb három légiósától köszönt el a Ferencváros

Labdarúgó NB I
2026.07.02. 09:15

Három labdáért vásárolták ki, német és magyar bajnok is lett – 50 éves Lisztes Krisztián

Magyar válogatott
2026.07.02. 07:30
Ezek is érdekelhetik