A bírók a nagyokat segítik

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
2005.03.06. 22:55
Az olasz bajnokság 27. fordulójában a végső győzelemért harcoló csapatok már szombaton letudták a "kötelező házi feladatot": a Milan az Atalanta, a Juventus a Roma otthonában nyert 2-1-re, így továbbra is azonos pontszámmal és azonos gólkülönbséggel állnak a táblázat élén, és csak az dönt közöttük, hogy a Milan egyetlen gólocskával többet rúgott. A vasárnapi mérkőzések közül hatalmas csatában nyert az Inter, a Samp és a Parma, míg a Chievo szép lassan a kiesőjelöltek közé süllyed.
Adriano (háttal) ebben az évben elôször volt eredményes, és gólja rögvest három pontot ért a dobogóra hajtó Internazionalénak

A Milan és a Juve meccséről röviden már beszámoltunk, ám érdemes felidézni, hogy mit mondtak a főszereplők. Carlo Ancelotti, a Milan edzője így nyilatkozott csapata sokadik utolsó perces diadaláról: "Nagyon nehéz találkozó volt. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, aztán szünet után mindkét oldalon több helyzetet láttunk. Az Atalanta jól játszott, az ő győzelme is benne volt a meccsben, mint ahogy a miénk is. Külön örülök Pippo Inzaghi visszatérésének, hiszen a győztes gólt eredményező akcióban is benne volt."

A Roma-Juventus összecsapás rendkívül feszült légkörben zajlott le, ráadásul a vendégek mindkét gólját vitatható bírói döntés előzte meg: Cannavaro egyértelműen lesről talált a római kapuba, míg nem egyértelmű, hogy Del Piero 11-ese előtt Dellasz a 16-oson belül vagy kívül faultolta Zalayetát (ha faultolta egyáltalán…), ráadásul az akció során Ibrahimovic egyszer lesről játszotta meg a labdát. (Igaz, a Juve-hívek meg azt vetik föl, hogy Ibrahimovictól később les címén elvettek egy szabályos gólt.) "Az volt a fontos, hogy nyerjünk, és sikerült is. Les volt, nem volt les, én nem tudom eldönteni, de a futballban előfordulnak az ilyen helyzetek. Ugyanakkor érdekes, hogy csak akkor szabadul el a pokol, ha a Juve szerez ilyen gólt - nyilatkozta Fabio Cannavaro, míg edzője, a Roma-szurkolók által kifütyült Fabio Capello a következőket mondta: - Szép mérkőzés volt, kemény, férfias küzdelemben győztünk le egy nagyon nehéz ellenfelet. A szurkolókról nincs mit mondanom, a Milan utolsó perces sikereiről pedig csak annyit, hogy ez a sok kései gól a lelkierejüket jelzi. Ha a végén ők lesznek a bajnokok, akkor megtapsoljuk őket."

Luigi Del Neri Roma-mester szavai: "Egyenrangú partnerei voltunk a Juventusnak, és talán többet érdemeltünk volna, úgyhogy nincs mit felrónom a játékosaimnak. Szerintem Buffon volt a mezőny legjobbja, a bírói ítéletekről pedig inkább nem mondok semmit." A találkozó előtt és után egyébként több szurkolót (zömmel Juve-drukkereket) kórházba kellett szállítani.

Szavazás

Ön szerint ki nyeri meg a scudettót 2005-ben?

Írja be az itt látható számot!
Vasárnap délután a BL-indulásért küzdő csapatok közül az Inter a Leccét, a Samp a Chievót, az Udinese pedig a Bolognát fogadta.

A milánói kék-feketék óriási fölényben játszották végig a Lecce elleni meccsüket, ennek ellenére a vendégek szereztek vezetést, aztán Córdoba gyorsan egyenlített, de a győztes gól a tömérdek hazai helyzet ellenére csak nem akart megszületni. Végül a 89. percben a játékvezető némi jóindulattal adott egy tizenegyest az Internek, Adriano pedig megszerezte első gólját a 2005-ös naptári évben. "Ha nem Sicignano védte volna a Lecce kapuját, akkor sokkal simábban nyertünk volna" - értékelt Roberto Mancini, az Inter edzője, míg kollégája, Zdenek Zeman a büntető megítélése után fogta magát és besétált az öltözőbe…

Genovában a Chievo remekül tartotta magát egy órán keresztül, sőt, D’Anna révén a vezetést is megszerezhette volna, de Antonioli semlegesítette a hátvéd - megismételt - 11-esét (az első lövés bement). A hajrában aztán a Samp magához tért, és Flachi szabadrúgásával (amelynél a labda Gasbarroni oldalán váltott irányt) megszerezte a győztes gólt, így továbbra is őrzi a harmadik helyet.

Udinében Tare már a 4. percben vezetést szerzett a tartalékos Bolognának, a következő 86 percben pedig a hazaiak hiába egykapuztak, azt az egy kaput a bravúrt bravúrra halmozó Pagliuca védte, akit kétszer a kapufa is megsegített.

B-liga

29. forduló: Arezzo–Pescara 1–1, Ascoli–AlbinoLeffe 2–3, Bari–Crotone 0–0, Catania–Verona 1–1, Catanzaro–Piacenza 1–3, Empoli–Venezia 5–2, Perugia–Modena 0–0, Torino–Salernitana 0–0, Triestina–Ternana 3–1, Vicenza–Cesena 4–1. A Treviso–Genoa összecsapást hétfôn este rendezik meg.
Az élcsoport: 1. Genoa 53 pont (28 mérk.), 2. Empoli 50, 3. Perugia 48 (35–23), 4. Torino 48 (32–24)
A forduló legfordulatosabb mérkőzése a Parma-Cagliari összecsapás volt, amelyen a vendégek Bonera öngóljával vezetést szereztek, a hazaiak Gilardino pazar góljával és gólpasszával fordítottak, később lőttek egy kapufát, majd Frey (jogos) kiállítása miatt emberhátrányba kerültek, a 90. percben elszenvedték a Cagliari egyenlítését, és mégis volt erejük, hogy - két másodperccel a ráadás vége előtt! - Fábio Simplício góljával megnyerjék a meccset.

Távirati stílusban a többi mérkőzésről: Firenzében a lilák - soraikban a 39 éves Di Livióval - nehezen, de megérdemelten gyűrték le a Regginát, részben annak köszönhetően, hogy az idény során először a javukra ítéltek egy 11-est; Messinában a tartalékos hazaiak óriási csatában győzték le a Laziót, amely három kapufával és egy meg nem adott találattal vétette észre magát; Sienában a Brescia elsősorban jobb első félidejének köszönhetően győzött, így a táblázaton megelőzte a toszkán gárdát; Livornóban a vendég Palermo Toni révén kétszer szerezte meg a vezetést, a hazaiak pedig kétszer egyenlítettek.