FTC: A vételár 30 százaléka a Fradié, a PL-ből is van ajánlat - Orosz Besicről

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.07.09. 19:26
Orosz Pál, a labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros vezérigazgatója elmondta, Muhamed Besicért többek között az angol élvonalból is tettek már ajánlatot, a bosnyák játékos eladásáért járó összegből pedig 30 százalék kerül majd a Fradihoz.



„Amikor Besic ideigazolt Hamburgból, semmit nem kellett fizetnünk érte, ingyen igazoltuk – idézi a fradi.hu Orosz Pált, a Fradi vezérigazgatóját. – Ez már akkor is jó üzletnek tűnt, hiszen láttuk, jó képességű játékosról van szó, akit adott esetben értékesíteni tudunk majd. Jelen pillanatban nagyon komoly ajánlataink vannak, de még nem írtunk alá semmit. Besicért érdeklődnek a Premier League-ből, s máshonnan is. Nyilvánvaló, hogy azt fogjuk kiválasztani, ami a játékos szakmai fejlődése és az anyagi szempontból Besicnek és a klubnak is a legjobb. A megállapodás szerint az átigazolási díj 70 százaléka a Hamburgé és menedzsmenté lesz, 30 százalék marad a Ferencvárosnál. Tekintettel arra, hogy most euróban értve milliós üzletről beszélünk ez egy nagyon jó üzlet a Ferencvárosnak, hiszen nulla forint befektetéssel komolyabb összeget tudunk keresni. Természetesen jó lenne, ha a 100 százalék nálunk maradna, de ilyen az üzlet.”

„Amikor Besic ideigazolt Hamburgból, semmit nem kellett fizetnünk érte, ingyen igazoltuk – idézi a fradi.hu Orosz Pált, a Fradi vezérigazgatóját. – Ez már akkor is jó üzletnek tűnt, hiszen láttuk, jó képességű játékosról van szó, akit adott esetben értékesíteni tudunk majd. Jelen pillanatban nagyon komoly ajánlataink vannak, de még nem írtunk alá semmit. Besicért érdeklődnek a Premier League-ből, s máshonnan is. Nyilvánvaló, hogy azt fogjuk kiválasztani, ami a játékos szakmai fejlődése és az anyagi szempontból Besicnek és a klubnak is a legjobb. A megállapodás szerint az átigazolási díj 70 százaléka a Hamburgé és menedzsmenté lesz, 30 százalék marad a Ferencvárosnál. Tekintettel arra, hogy most euróban értve milliós üzletről beszélünk ez egy nagyon jó üzlet a Ferencvárosnak, hiszen nulla forint befektetéssel komolyabb összeget tudunk keresni. Természetesen jó lenne, ha a 100 százalék nálunk maradna, de ilyen az üzlet.”

Mint ismert, Besicért többek között a Sevilla, az Everton, a Valencia, a Celta Vigo, a West Ham és a Swansea is érdeklődik. Utóbbi sajtóhírek szerint 3 millió fontot adna a fiatal bosnyákért. Ennek 30 százaléka átszámítva mintegy 340 millió forintnak felel meg.

Legfrissebb hírek

NB I: Paks–Fradi, Vasas–ETO és Kisvárda–Honvéd az 1. fordulóban – sorsolt az MLSZ

Labdarúgó NB I
33 perce

Azeri ellenfelek várnak a Fradira az ausztriai edzőtáborban

Labdarúgó NB I
2 órája

A francia másodosztályból igazolt védőt a Ferencváros – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 19:27

A Fradi fölényes győzelmet aratott Borbély Balázs első meccsén

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 15:16

A Csíkszereda bejelentette a Magyarországról érkezett csatárt

Légiósok
2026.06.20. 13:21

Nyéki Balázs: Látványosan jöttünk ki a nihilből

Vízilabda
2026.06.20. 11:48

A Nyíregyháza szerződést hosszabbított Májer Milánnal

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 10:08

Ebből új stílusú Ferencváros lesz – Borbola Bence jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik