Hiába vezetett a Fradi, most sem nyert

2014.03.16. 16:25
Somália szép gólt szerzett a meccs elején, de nem nyert a Fradi (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I huszadik fordulójában a Ferencváros a Debrecent fogadta a Puskás Ferenc Stadionban. A fővárosiak a mérkőzés elején vezetéshez jutottak Somália találatával, de Dalibor Volas még az első félidőben egyenlített. Az első félidő izgalmasra, pörgősre sikeredett, többször is helyzetbe kerültek a felek, a második játékrész már nem volt ennyire élvezetes.

NB I
20. FORDULÓ

Ferencváros–Debreceni VSC-Teva 1–1 (Somália 8., ill. Volas 27.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Azzal a szándékkal lépett pályára Thomas Doll Ferencvárosa a Debrecen ellen, hogy megszerzi első bajnoki győzelmét a német mester irányításával. Hamar vezetéshez is jutottak a zöld-fehérek, és ebben nem a hazai közönség adta (lelki) hátszél, hanem a természet adta szembeszél segítette őket: Nenad Novakovics és Igor Morozov is elszámolta magát egy indításnál, a sebességét veszítő labdát Somália az üresen maradt kapuba emelte. 1–0!

Ebben az évben még csak brazil játékos lőtt gólt az NB I-ben a Fradi színeiben, de eme sorozat folytatásán aligha bánkódtak a csapat szurkolói, egy másiktól viszont joggal tarthattak: a fordulót megelőzően még nem fejezett be bajnokit 11 emberrel az idén a csapat.

Sokáig nem tért magához, de a brazilra szlovén góllal válaszolt a Debrecen még az első félóra letelte előtt: René Mihelic okos beadását Dalibor Volas fejelte a kapuba. 1–1!

A támadóról az ötösön lemaradt Aleksandar Jovanovic nem sokra rá máris javíthatott volna, de 16 méteres lövése centiméterekkel elkerülte a jobb felsőt, majd az indiszponált Morozov kis híján kiosztott egy gólpasszt Böde Dánielnek, ám a támadó ziccerét fogta Novakovics. A másik oldalon Kulcsár Tamás is elrontotta a maga helyzeteit, így döntetlennel vonulhattak pihenőre a felek.

Rosszat tett a szünet a játékosoknak, mert csökkent az iram és a mérkőzés élvezeti értéke is. A második félidőben az első helyzetet a 68. percben láthattuk, amikor a csereként beálló Ugrai Roland az oldalhálóba lőtt az ötös bal sarka elől. Látványosan nem tudott mit kezdeni egymással a két csapat, sokkal jobban vigyáztak a csapatok a döntetlenre, mintsem többet kockáztattak volna a győztes gól megszerzéséért.

Nem is lehetett a vége más, mint pontosztozkodás.

A Debrecen 12 forduló óta veretlen az élvonalban, és bár először fejezte be Doll alatt 11 emberrel a bajnokit a Ferencváros, ezúttal sem tudott három pontot szerezni.

Kondás Elemér: Meg kell becsülni ezt az egy pontot is!

1. DVSC-Teva 20 12 6 2 45–21 +24 42
2. Videoton FC 20 10 5 5 36–19 +17 35
3. Győri ETO 20 9 7 4 31–25 +6 34
4. Diósgyőri VTK 20 8 9 3 33–24 +9 33
5. Pécsi MFC 20 9 5 6 34–30 +4 32
6. Haladás 20 8 7 5 28–23 +5 31
7. Budapest Honvéd 19 8 5 6 30–23 +7 29