Hatalmas öngóllal szerzett pontot az FTC a DVSC ellen

2011.05.01. 17:27
Eldöntetlen, mint ez a csata: az FTC és a DVSC nem bírt egymással (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 26. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Ferencváros hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a DVSC-TEVA-val. A hazaiak a 84. percben esett Mirszad Mijadinoszki öngóllal egyenlítettek Adamo Coulibaly 56. percben szerzett találatát követően.

A találkozó előtt érdemes egy pillantást vetni az Európa-liga-indulást jelentő helyekért harcoló csapatok helyzetére. A tízpontos előnnyel vezető Videoton mögött a Paks a második 44 ponttal, a Kaposvár 42 pontos – mindkét vidéki zöld-fehér csapat pontokat vesztett a 26. fordulóban. Így adott a lehetőség az FTC és a DVSC előtt: a győztes feljöhet El-indulást érő pozícióba, ha iksz, marad második a Paks és harmadik a Rákóczi.

Az első öt percben jobbára szabálytalanságokkal múlatták a felek az időt, majd a Fradi-kapu előtt egy beívelést kellett kiöklöznie Justin Habernek, a másik oldalon Liban Abdi előkészítése után Morales mérte el lövését úgy másfél kapuval.

A következő izgalmas jelenetet Fodor Marcell hozta össze, de javította hibáját, mielőtt nagy bajt okozott volna a saját tizenhatos előterében – az első tíz percben mindenesetre nem történt sok emlékezetes... A 12. perc aztán helyzetet hozott, az elsőt a meccsen: egy kisszöglet után Heinz beadását Rósa Dénes csúsztatta fölé. Két perccel később egy igen szép kombináció után Heinz bombázott, a lapos, nagyon erős lövést blokkolni tudták a debreceniek.

A debreceniek öt-hat percig a védekezésen kívül mással nem nagyon voltak elfoglalva, aztán egy gyors kontrával ráhozták Haberre a szívbajt: Adamo Coulibaly kapott a bal oldalon indítást, Yannicknak készített elő, a kameruni lőtt, a labda megpattant és kevéssel ment el a léc fölött. Az FTC részéről Rósa veszélyeztetett egy lövéssel, majd Prukner Lászlónak kényszerűségből cserélnie kellett: Maróti Béla sérülés miatt cserét kért, Józsi György állt be a helyére.

A sok hibával és pontatlansággal tarkított meccsen a 27. percben egy ígéretes, három a kettő elleni lehetőséget hagyott veszni az FTC, miután Marek Heinz jobbra, Abdi felé továbbított, ahelyett, hogy a bal oldalon ziccerben robogó Schembrit futtatta volna – ráadásul még a passz is rossz lett. A 31. perc egy Loki-lehetőséget hozott: Fodor bal oldali beadására a hosszún Bódi érkezett, de kiszorított helyzetből nem tudta már kapura irányítani a labdát. Előkerültek az első sárga lapok is: Szakály Péter és Balog Zoltán részesült figyelmeztetésben.

Hat perccel a félidő vége előtt Bódi élénkített a csendesen csordogáló meccs menetén, nagyon élesen, erőből középre lőtt egy labdát, amelyet Haber bokszolt ki, Coulibaly pedig nem tudta kapura küldeni fejjel a kipattanót. Még közelebb került a gólhoz Yannick, aki a 42. percben befelé indult, jobbal, 19 méterről megcélozta a bal fölső sarkot, lövése a lécen megcsúszva ment fölé. Az első félidőről ennyit – úgy is fogalmazhatnánk, hogy a mérkőzés küzdő jellege domborodott ki, és ezt lefordíthatjuk úgy, hogy elég gyenge volt a találkozó színvonala...

FTC–DEBRECEN – 1. FÉLIDŐ

A második félidőt két lövéssel vezette be a DVSC, Szakályét simán védte Haber, majd a máltai kapusnak óriásit vetődve kellett kitornáznia Yannick bombáját. Fél perccel később Bódi szabadrúgása csattant a lécen, igaz, Haber valószínűleg ezt is kitolja, ha lejjebb megy, mivel nagyon közel volt a labdához. Mindenesetre a debreceniek sokkal jobban kezdtek.

Az 56. percben egy labdaszerzés után megszerezte a vezetést a Loki: Bódi tökéletes, lapos passzal kínálta meg Adamo Coulibalyt, aki kapura húzott, majd nagyon higgadtan Haber mellett a jobb alsóba gurított – 0–1, szép gól, és a második félidőben látottak alapján megérdemelt debreceni előny. Prukner László cserével reagált, Morales helyére Tóth Bencét küldte pályára.

A felbátorodott Bódi hamarosan egy újabb szabadrúgással veszélyeztetett, csavarása elszállt a léc fölött. A Ferencváros a második játékrész elején gyakorlatilag életjelet sem adott, azon kívül, hogy a 20. másodpercben rúgott egy szögletet.

A Debrecen továbbra is irányított, Varga elől a kifutó Habernek kellett tisztáznia. A kapust ápolni kellett, és mivel a Ferencváros már minden cserelehetőségét kihasználta, váltásról nem lehetett szó – Haber így némi kezelés után folytatta. A Fradi támadójátékáról sokat elmond, hogy a 74. percben veszélyeztetett először fordulás után, ekkor Schembri lövését védte magabiztosan Novakovics. A 80. percre eljutottak 38 szabálytalanságig a csapatok, „mellesleg” hullottak a sárgák is, Bódi, Ramos és Heinz is lapot kapott.

Semmi nem utalt arra, hogy a Ferencváros pontot szerez, de a 84. percben Balog jobb oldali beadására „érkezett” Mijadinoszki, és halálpontos fejest küldött saját kapujának bal oldalába. Hatalmas öngól, 1–1!

A Ferencvárosnak a véghajrában még volt két, ígéretes szögből elvégzett szabadrúgása, de Novakovics mindkét alkalommal mentett – a DVSC simán elhozhatta volna a három pontot az Üllői útról, de egy öngól miatt 1–1-es döntetlennel kellett megelégednie. Pakson és Kaposváron azt mondják alighanem: ez az eredmény nekik tökéletes.

FERENCVÁROS–DVSC-TEVA 1–1
PRUKNER LÁSZLÓ

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

„Nem reális eredmény a döntetlen. Bár az első félidőben sokat hibáztunk, a második játékrészben el kellett volna döntenünk a találkozót. Győzni jöttünk az Üllői útra, de nincsen semmi probléma, megyünk tovább, mert a cél a dobogó” – mondta a Sport Televíziónak Kondás Elemér, a DVSC-TEVA vezetőedzője.

„Nehéz volt feltöri a Debrecen védekezését, az első félidőben sokat hibáztunk és kapkodtunk is. Ezek abból adódnak, hogy nemcsak a pályán, de még az öltözőben sem vagyunk egységesek. Nem elég, ha hajtunk, játszani is kell, mert anélkül nincs esély a győzelemre” – nyilatkozta Prukner László, az FTC mestere.