Felkészülés: Ovszijenko újra a kapuban, két gól az Ibránytól

2015.02.24. 16:51
A Nyíregyháza Spartacus labdarúgócsapata a Paks elleni 1–1-es bajnoki után felkészülési mérkőzésen 4–2-re legyőzte az Ibrányt. A Szpariban ismét a kapuban szerepelt Ovszijenko Volodimir.

A nyiregyhazaspartacus.hu beszámolója szerint gyorsan vezetést szerzett a Szpari, a 10. percben Pekár László kapott labdát a bal oldalon, majd éles szögből nagy erővel a rövid felső sarokba bombázott. A gól után is támadásban maradt a Nyíregyháza, és előbb Seydi próbálta közelről sarokkal kapura tenni a labdát, majd Abdouraman fejelhetett teljesen tisztán, de gyenge volt a próbálkozás. A másik oldalon kontrából egyenlített az Ibrány Torma fejesének köszönhetően, majd a 25. percben Bosnjak tette haza a labdát, de a kint álló Ovszijenko mellett is elfejelte a labdát – öngól. 1–2 Pekár László kapott labdát a bal oldalon, majd éles szögből nagy erővel a rövid felső sarokba bombázott. A gól után is támadásban maradt a Nyíregyháza, és előbb Seydi próbálta közelről sarokkal kapura tenni a labdát, majd Abdouraman fejelhetett teljesen tisztán, de gyenge volt a próbálkozás. A másik oldalon kontrából egyenlített az Ibrány Torma fejesének köszönhetően, majd a 25. percben Bosnjak tette haza a labdát, de a kint álló Ovszijenko mellett is elfejelte a labdát – öngól. 1–2

A második félidőben pályára lépett a 20 éves utánpótlás-válogatott Karacs Péter is a Szpariban, aki a Budapest Honvédtól érkezett próbajátékra. A 60. percben egy kezezés után tizenegyes következett, melyet Juraj Halenár értékesített. A 75. percben Halenár végzett el szabadrúgást és 25 méterről a felső sarokba csavart, majd két perc múlva Dato Darcimelia növelte a különbséget. A Nyíregyháza 4–2-re nyert az Ibrány ellen

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–IBRÁNY 4–2
(1–2)
Nyíregyháza, Örökösföldi Sportcentrum, 400 néző
NYÍREGYHÁZA: Ovszijenko (Hrabina, a szünetben) – Kosztics (Rubus, a szünetben), Szokol, Kovacsevics, Ivanovs, Bosnjak – Zofcák, Abdouraman (Karacs, a szünetben) – Pekár (Törtei, a szünetben), Halenár – Seydi (Darcimelia, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Halenár (2), Pekár, Darcimelia, ill. Torma, Bosnjak (öngól)