Felkészülés: négy csere a kispadon, így is nyert az MTK

2015.02.20. 15:09
A labdarúgó NB I-es MTK felkészülési mérkőzésen 3–1-re legyőzte a szlovák bajnokság másodosztályában szereplő Rimavská Sobota (Rimaszombat) csapatát. A kék-fehérek kispadján a sok sérült miatt csak négy játékos ült.

A Felvidékre látogató MTK már a 23. percben megszerezte a vezetést, Kanta József szöglete után Khaly Iyane Thiam óriási erővel fejelt a szlovák kapuba (0–1).

A Rimaszombat a 41. percben 1–1-re módosította az állást, amikor egy jobb oldalról érkező beadás után Krchnák néhány méterről betalált (1–1). Nem sokkal később, a 44. percben Hajdú Ádámot buktatták a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Kanta nem is hibázta el a lehetőséget, a kapu jobb oldalába lőtt (1–2).

A 66. percben megszerezte a mérkőzés negyedik gólját az MTK. Nagy Tibor vette le a labdát a jobb szélen, majd visszagurított Csiki Norbert elé, aki rögtön a hálóba bombázott (1–3).

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák II.)–MTK 1–3 (1–2)
Ipolyság
MTK:
Groppioni – Nagy T., Baki, Vukmir (Ikonomou, 81.), Hajdú – Kanta, Pölöskei, Thiam – Horváth Zs. (Cseke, 59.), Bese, Csiki
Gólszerzők:
Thiam (23.), Kanta (44. – 11-esből.), Csiki (66.), ill. Krchnák (41.)Khaly Iyane Thiam óriási erővel fejelt a szlovák kapuba (0–1).