Felkészülés: kétgólos hátrányból állt fel a DVTK

2015.06.30. 20:17
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK második nyári felkészülési mérkőzésén is döntetlent játszott. A magyar együttes a rimaszombatiak elleni 0–0-t követően ezúttal az osztrák élvonal 9., még bennmaradást érő helyén végző Admira Wackerrel csapott össze, és kétgólos hátrányból felállva 2–2-es döntetlent ért el.

Antalnak nem sokkal később bravúrral kellett megakadályoznia a második hazai találatot, majd a diósgyőriek vették át a kezdeményezést, de Koman tekerése után is elkerülte kevéssel a labda a kaput.

Ezt pedig büntették az osztrákok, Starkl gyönyörű fejesével már két gól volt a felek közötti különbség (2–0).

A fordulást követően Nikházi révén aktivizálta magát a DVTK, és bár előbb a bombáját még védte a kapus, az 57. percben gólt szerzett: Okuka kapufája után becsúszva szépített (2–1).

A 72. percben Okuka löketét ismét a kapufa hárította, nem sokkal később azonban már jött az egyenlítés: az osztrák védelem ügyetlenkedését Grumics használta ki (2–2).

A hajrában nagy erőkkel rohamoztak az osztrákok, de a diósgyőri védekezés és Antal is a helyén volt, így újabb gól nem esett.

„Látszott, hogy ellenfelünk már a felkészülés utolsó szakaszában jár. Nagyon frissek voltak és robbanékonyak, ez főleg az első félidőben ütközött ki. Amikor már gyorsabban tudtunk játszani és felvettük a ritmust, akkor már nekünk is megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre. Először azt hittem, hogy el vagyunk átkozva, mert rúgtunk vagy öt kapufát. Az első félidőben voltak helyzeteink, ziccereink nekünk is, nem sikerült kihasználni. A második játékrészben azonban sikerült két lehetőséget gólra váltanunk. Vannak gondok a védekezésünkben, de az idő elegendő lesz arra, hogy stabilizáljuk ez a csapatrészt is. Bátran játszottunk, kombinatívak voltunk, jó kis edzőmérkőzés volt” – nyilatkozta Bekő Balázs vezetőedző a klub hivatalos honlapjának.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSŰ
ADMIRA WACKER (osztrák)–DIÓSGYŐRI VTK 2–2

Mödling, Ausztia
DVTK: Antal – Okuka, Kovács G., Lipták, Nemes – Egerszegi – Nikházi (Barczi, 65.), Bognár I. (Boros, 65.), Koman, Bacsa – Grumics
Gólszerző: Starkl (14., 35.), ill. Nikházi (57.), Grumics (74.)A DVTK Twitter-oldalának tudósítása szerint a mintegy 100 néző előtt megrendezett összecsapáson az első negyedóra végén Starkl közeli lövésével az Admira szerezte meg a vezetést (1–0).

Gólszerző: Starkl (14., 35.), ill. Nikházi (57.), Grumics (74.)