Felkészülés: elbukta a Kövesd elleni főpróbát a Haladás

2015.07.11. 12:08
A bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzésén a Haladás labdarúgócsapata 2–1-re kikapott az NB II-es Mezőkövesdtől – számolt be róla a klub hivatalos honlapja.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SZOMBATHELYI HALADÁS–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY (II.) 1–2
(1–1)
Szombathely, 500 néző. Vezette: Huszár
HALADÁS: Király – Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – T. Wils, Iszlai – Batarelo (Popin, 64.), Gosztonyi, Halmosi – L. Martínez. Vezetőedző: Mészöly Géza
MEZŐKÖVESD, 1. félidő: Dombó – Hegedűs Cs., Nánási, Szeles, Polényi – Takács P., Hegedűs D., Rácz, Molnár G. – Máté, Tóth L. 2. félidő: Ribánszki – Hegedűs Cs., Izing, Fótyik, Dallos – Tóth M., Tajthy – Heffler N., Csirmaz, Baracskai – Harsányi. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerzők: Bosnjak (19.), ill. Máté (4.), Tajthy (77.)
Forrás: haladas.huFELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
(1–1)
Forrás: haladas.hu

A haladas.hu tudósítása szerint a 4. percben Máté János kapott labdát a jobb oldalon, majd 16 méterről a kifutó Király mellett a hosszú, jobb sarokba helyezett. Álmosan kezdte a meccset a Haladás, lassan, körülményesen szőtte támadásait a vasi gárda, ám a 19. percben Halmosi jobbról beívelt szabadrúgását a berobbanó Bosnjak Predrag hét méterről a bal sarokba fejelte (1–1).

A gól után varázsütésre felpörögtek a hazaiak, egyre-másra vezették támadásaikat, főleg a bal oldalon futottak a szombathelyi akciók, Bosnjak gyakran felzárkózott ezekhez. Noha a mezőkövesdi térfélen folyt a játék, komoly helyzetet nem sikerült kidolgozniuk a vasiaknak.

Fordulás után paprikássá vált a hangulat, többször is összeakaszkodtak a felek. A 77. percben egy kipattanó labdát Tajthy Tamás 22 méterről, kapásból a jobb felső sarokba bombázott (1–2). A hajrát alaposan megnyomta a Haladás – hiába.

FC AJKA (II.)–BALATONFÜREDI FC (III.) 2–0
(0–0)
Ajka, 100 néző. Vezette: Kozma
AJKA: Czirjék (Szabó Á., a szünetben) – Zsirai, Pákai (Pál, 61.), Kovács G., Mogyorósi – Nagy B., Gunther – Kovács D. (Király, 61.), Sándor I., Bölcsföldi (Besztercei, 61.) – Olasz (Füleki, 61.). Vezetőedző: Jákli Péter
BALATONFÜRED: Mikola – Gólya (Ferenc, a szünetben), Gál, Mayer, Rudolf – Baldauf (Kiss, 65.), Szilágyi, Rápó (Földi, a szünetben), Rosta, Maka (Venczel, a szünetben; Kurucz, 55.) – Gyíró (Podolecz, 65.). Vezetőedző: Földes Károly.
Gólszerzők: Füleki (78.), Sándor I. (89.)