Felkészülés: az Újpest egy góllal kikapott a nagyváradiaktól

2011.01.29. 18:00
A labdarúgó élvonalban szereplő Újpest felkészülési mérkőzésen 2–1-re kikapott az FC Bihortól.

A nagyváradiak elleni edzőmeccsről a térdsérüléssel küszködő Pollák Zoltán mellett Egerszegi Tamás körömágygyulladás, Tajthy Tamás betegség, Böőr Zoltán boka-, Rajczi Péter pedig vádlisérülés miatt hiányzik, de ők hétfőtől már a csapattal együtt készülhetnek majd.

Az újpestiek honlapjának beszámolója szerint a vezetést a román csapat szerezte meg a 11. percben, amikor egy jobboldali szöglet után Markus emelkedett a legmagasabbra, és 11 méterről a hálóba fejelte a labdát (0–1). Ezt követően nagyon felélénkültek a nagyváradi támadások, Balajcza Szabolcsnak kétszer is nagy védésre volt szüksége, hogy megmentse hálóját a góltól.

Az 52. percben növelte előnyét a román csapat, Florean kapott labdát 14 méterre az újpestiek kapujától, és egy átvétel után, Balajcza mellett nagy erővel a bal sarokba lőtt (0–2).

A 80. percben Lázár Bence jó labdát kapott a tizenhatosnál, egy csel után tisztára játszotta magát, majd miután a kapus mellett is elhúzta a labdát, buktatták. A büntetőt Mitrovics a kapu bal alsó sarkába lőtte (1–2).