Felkészülés: a Gyirmóttól kikapó MTK nigériai játékost tesztel

2014.07.15. 19:08
A labdarúgó NB I-ben szereplő MTK felkészülési mérkőzésen 2–0-s vereséget szenvedett a másodosztályú Gyirmóttól. A kék-fehéreknél pályára lépett a korábban a PMFC-ben is, legutóbb pedig a Bundesliga 2.-es Sandhausenben szereplő Eke Uzoma, aki szabadon igazolható.

Az NB II-es együttes otthonában megrendezett meccsen a Gyirmót az első negyedóra végén Kákonyi Dániel találatával szerezte meg a vezetést. A hazaiak támadója a bravúrral védő Hegedüs Lajosról kipattanó labdát helyezte a kapuba. 1–0Kákonyi Dániel találatával szerezte meg a vezetést. A hazaiak támadója a bravúrral védő Hegedüs Lajosról kipattanó labdát helyezte a kapuba. 1–0

A végeredményt a második félidő elején Cseri Tamás állította be, aki Oross Márton átadását váltotta gólra. 2–0

Az MTK-ban kezdőként 75 percet töltött a pályán a PMFC korábbi nigériai középpályása, Eke Uzoma, aki a legutóbbi idény tavaszi szakaszában a német másodosztályú Sandhausen alkalmazásában állt. A 24 esztendős középpályás – aki a védelem szélén is bevethető – a tavasszal egy bajnokin lépett pályára a Bundesliga 2.-ben, jelenleg szabadon igazolható. Sorsáról később születik döntés.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Gyirmót–MTK 2–0
(1–0)
Győr-Gyirmót, 200 néző. Vezette: Móri
GYIRMÓT. 1. félidő: Somogyi Cs. – Nagy S., Graszl, Lázár P., Csemer – Sós M., Fekete Sz. – Nagy I., Madarász, Kákonyi – Andorka. 2. félidő: Somogyi Cs. – Hajba, Balog Z., Lengyel, Présinger – Papp K., Kiss M. – Beliczky, Magasföldi, Cseri, Oross
MTK: Hegedűs L. – Nagy T., Poór (Rodenbücher), Vukmir, Uzoma (Deutsch B.) – Vass Á. (Hajdú Á.), Pölöskei Zs. (Kelemen) – Vass P. (Horváth Zs.), Kanta J., Frank – Hrepka
Gólszerző: Kákonyi, Cseri