Felkészülés: a Vidi a 3. percben gólt kapott, 2 perc alatt fordított

2020.05.17. 12:48
Stopira és Kovács István is betalált (Fotó: Micheller Szilvia, archív)
Az NB I második helyén álló Mol Fehérvár FC felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte az NB II-t másodikként záró, így az új idényt már az élvonalban kezdő Budafokot.

A másodosztályú együttes remekül kezdett, egy bal oldali beadás után Skribek Alen lőtt 15 méterről hatalmas gólt Kovács Dániel kapujának jobb felső sarkába (0–1).

A fehérváriak tudósítás szerint ezt követően Futács Márkóék kerültek fölénybe, hiába jöttek azonban sorra a helyzetek, mind kimaradt, ha nem Póser Dániel védett, akkor a kapufa segítette ki.

A szünetben tízet cseréltek a vendégek, az 53. percben pedig megtört a jég, Lyes Houri jobb oldali beadása után Stopira fejelt a bal alsóba (1–1).

Nem egészen két perccel később Kovács István kapott labdát a félpályánál, megindult a kapu felé, és mivel senki sem támadta meg, 17 méterről a bal alsóba tekert (2–1).

A folytatásban a fehérváriak is sort cseréltek, újabb gól pedig már nem esett.

FELKÉSZÜLÉS
Mol Fehérvár FC (NB I)–Budafok (NB II) 2–1
(0–1)
FEHÉRVÁR: Kovács Dániel – Tamás, Rus, Juhász, Stopira – Houri, Elek – Funsho, Kovács István, Milanov – Futács. A 75. perctől: Kovács Dániel – Fiola, Musliu, Mocsi, Hangya – Nyári, Nikolov – Zsóri, Hodzic, Petrjak – Szabó Levente
BUDAFOK: Póser – Margitics, Vaszicsku, Romic, Gohér – Soltész I., Oláh B. – Skribek, Kulcsár K., Szabó M. – Kovács D. Csereként beállt: Opavszky, Khiesz, Króner, Farkas Bálint, Veszelinov, Micsinai, Fekete M., Zsolnai, Kovács Z., Mervó
Gólszerző: Stopira (53.), Kovács I. (55.), ill. Skribek (3.)
Forrás: molfehervarfc.hu.