Esélye sem volt a pontszerzésre Pakson a Pápának

2012.11.30. 21:06
A két gól mellett a sima győzelemnek is örülhettek a paksiak (fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 17. fordulójának második pénteki mérkőzésén az MVM Paks a Lombard Pápát fogadta, és könnyedén otthon tartotta a három pontot.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem kevesebb, mint 13 sérültje vagy eltiltottja volt a két csapatnak a Paks–Lombard Pápa alsóházi rangadó előtt, de a 13-as szám és balszerencse kapcsolatáról elgondolkodhatott a nem sokkal a kezdés előtt kidőlő Csehi Tamás, a hazaiak 100. bajnokijára készülődő futballistája is. Csehi a kispadra azért leülhetett, és ha balra tekintett, a pápaiak által megszállt kispadon összesen négy mezőnyjátékos didergett...

Az igazoltan távollévők szép száma ellenére igazán pörgős, eseménydús első félidőt láthattunk, amelyben a Paks dominált, a Pápa pedig nem akart rájönni, hogy a védők és a középpályások túl messze helyezkednek egymástól, ezt az üres területet pedig rendre kihasználták a hazaiak. Akik csak saját pontatlanságukat okolhatják azért, hogy nem lőttek 3-4 gólt a szünetig, a 32. percben viszont Tököli Attila remek passzát Eppel Márton közelről már nem hibázta el.

Ez a találat nem vált éppen a pápai védősor dicséretére, de több alkalommal is csak bottal ütötte a zöld mezes hazaiak nyomát a Rodenbücher István által vezetett sor.

Jobban, lendületesebben, harcosabban kezdett viszont a fordulást követően a Pápa, ám alig telt el hat perc a második félidőből, amikor Horváth Levente teljesen fölöslegesen begyűjtötte második sárga lapját, szinte reménytelen helyzetbe sodorva ezzel csapatát, a Lombardot.

A vendégek ugyanis alaposan megszeppentek az emberhátrány miatt, ismét sorra jöttek a paksi támadások, bár ezek már nem hordoztak annyi gólveszélyt magukban, mint az első félidőben. Báló Tamás azért megdöngette Szűcs Lajos fölött a lécet, majd a következő 20 percet érdektelenség miatt akár el is lehetett volna hagyni, egyedül az ötpercenként (jogosan!) kiosztott sárgák miatt nem fulladt teljes unalomba a bajnoki.

A hajrában a becsület kedvéért Tököli Attila azért egy szép kontragóllal eloszlatott minden kétséget a három pont sorsát illetően. Megérdemelten, a vártnál sokkal könnyebben nyert a Paks, a Videotont a múlt héten felülmúló Pápára rá sem lehetett ismerni.