Előre hozták a karácsonyt Kecskeméten

2012.11.17. 17:57
A látszat csalóka: nem rögbimeccs volt Kecskeméten (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a 10. KTE-Phoenix Mecano a 14. MVM Paks csapatát fogadta. A hazaiak a 12. percben Francis Litsingi révén előbb kihagytak egy büntetőt, majd négy perccel később Vaskó Tamás a saját kapujába talált. A második félidőben a paksi Simon Attila is kihagyott egy büntetőt, az utolsó percben pedig Pekár László szabadrúgásból egyenlített.

Igazi presztízsmérkőzés volt a párharc, hiszen a paksiak közül korábban Tököli Attila, Bori Gábor és Simon Attila is a kecskemétieket erősítette, nem beszélve a kispadon ülő Tomiszlav Szivicsről, akinek vezetésével lett annak idején első osztályú a KTE, s a mester most először volt vendég a lila-fehérek ellenében.

Az első tíz percen nem látszott a mérkőzés „tétje", ám azt követően beindultak az események: a 11. percben Heffler Tibor lökte el a 16-oson belül cselezgető Tarabait, ám az ezért megítélt büntetőt Francis Litsingi a kapu fölé bombázta.

Négy perccel később aztán újabb kecskeméti ajándék következett a paksiaknak: Kulcsár Dávid teljesen ártalmatlan bal oldali beadása után ugyanis Vaskó Tamás a saját kapujába talpalta a labdát (0–1).

Egy kihagyott tizenegyes és egy öngól. Mintha a hazaiak elnézték volna a naptárt egy hónappal, és már most karácsonyi ajándékokkal halmozták volna el a paksiakat. Bő tíz percre volt szükség, hogy a kecskemétiek ezt követően magukra találjanak, igaz, ezután már ők domináltak a félidőben, de Rafael Burkos lövései vagy elkerülték a kaput, vagy Csernyánszki Norbert hárított. De Póti Krisztián fejese is fölé, Vladan Szavics lövése pedig mellé ment, ezzel véget is ért a félidő.

A paksiak – vezetésük ellenére – először a 48. percben próbálkoztak meg kapura lövéssel, akkor Tököli durrantott centikkel a keresztléc fölé, jóllehet Csernyánszkinak is csak másodszor kellett védenie, amikor szögletre tenyerelte Tarabai lövését. Aztán a 63. percben jött az első Borszéki Csaba-védés, egyszersmind bravúr: Simon büntetőjét tenyerelte ki, azt követően, hogy Tarabai buktatta a 16-oson belül a csereként beálló Lázok Jánost.

Bár a hazaiak továbbra is támadtak, de mintha már elfáradtak volna, akcióikban nem volt igazi átütőerő. Már úgy tűnt, az eredmény nem változok, amikor az utolsó percben a csereként beálló Pekár László mesterien lőtt egy 27 méteres szabadrúgást a kapu jobb felső sarkába, így végül a lilák magukat is megajándékozták egy ponttal.

1. Győri ETO 15 10 4 1 32–14 +18 34
2. MTK Budapest 15 8 4 3 25–17 +8 28
3. DVSC-Teva 15 8 1 6 22–15 +7 25
4. Videoton FC 15 7 4 4 20–13 +7 25
5. Budapest Honvéd 14 6 3 5 23–21 +2 21
6. Ferencváros 14 5 6 3 21–18 +3 21
7. Újpest FC 15 5 5 5 23–20 +3 20
8. Diósgyőri VTK 15 5 5 5 13–17 –4 20