Egy félidő elég volt az MTK-nak a Vasas ellen

2010.09.16. 20:54
A Vasas mezőnyben sokáig egyenrangú partnernek bizonyult, de a gólokat az MTK szerezte (Fotó: Czerkl Gábor)
A 7. forduló nyitó mérkőzésén a negyedik helyen álló MTK a hatodik Vasast fogadta a Hidegkuti Nándor Stadionban. Bár a vendégek támadtak többet, a házigazdák szerezték a gólokat: Tischler Patrik a 18. percben fejjel, a 36. percben pedig 11-esből vette be Végh Zoltán kapuját. Mivel a kettő között a 28. percben pedig Gál András lőtt hatalmas bombagólt, már a szünetre eldőlt a három pont sorsa. A 4–0-s végeredményt Pál András állította be a 86. percben távoli lövésből. Sikerükkel a kék-fehérek átvették a vezetést a tabellán.

A vendégek kezdték el aktívabban a mérkőzést: az első negyedórában előbb Panchava, majd kétszer Lázok lőtt kapura, s utóbbi esetben Szatmári minden tudására szükség volt a hárításhoz. A kimaradt angyalföldi lehetőségeket góllal büntették a hazaiak: a 18. percben Vadnai beadása után Tischler fejelt Végh fölött a kapu jobb oldalába. 1–0

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NB I 2010–2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A piros-kékek azonban ezt követően sem csüggedtek: ismét Panchava és Lázok került helyzetbe. A Vasas támadott, az MTK meg rugdosta a gólokat. Előbb a 28. percben Gál lőtt óriási bombagólt 26 méterről (2–0), majd miután Mileusznics a 35. percben a 16-oson belül buktatta Szabó Ádámot, Tischler bombázott 11-esből a léc alá. 3–0

Ez már végképp elvette a vendégek kedvét, viszont alaposan felbosszantotta vezetőedzőjüket, Giovanni Dellacasát, aki még a szünet előtt lecserélte a büntetőnél hibázó Mileusznicsot, s Németh Norbertet küldte a helyére. De sem ő, sem pedig a két csapat tavaszi meccsét csereként egyedül megfordító, és három gólt szerző Beliczky Gergő pályára küldése nem hozott fordulatot a meccsen.

A piros-kékek a második félidőben, háromgólos hátrányban már hitehagyottan játszottak, míg a hazaiak nagy előnyük tudatában nem nagyon erőltették a támadásokat. Így aztán eléggé leült a meccs. Mindössze Bakos, Beliczky, Németh és Mundi távoli kísérletei voltak említésre méltóak.

Aztán a 86. percben Pál András villant: 18 méterről lőtt a kapu bal felső sarkába, beállítva a 4–0-s végeredményt. Sikerükkel a kék-fehérek a tabella élére álltak.

1. MTK Budapest 7 4 2 1 12–7 +5  14
2. Kaposvári Rákóczi 6 4 1 1 12–7 +5  13
3. Budapest Honvéd 6 4 2 10–6 +4  12
4. Videoton FC 6 3 2 1 12–6 +6  11
5. DVSC-TEVA 6 3 1 2 13–9 +4  10
6. Ferencvárosi TC 6 3 1 2 9–12 –3  10
7. Vasas 7 3 1 3 11–15 –4  10
8. Újpest FC 6 2 3 1 10–4 +6  9