Döntetlen született az NB I nyugati derbijén

2011.02.26. 18:16
A Zalaegerszeg nem tudott győzni hazai pályán (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 17. fordulójában a Ferencváros tegnapi győzelme miatt a harmadik helyre csúszó Zalaegerszeg a kiesés ellen küzdő Haladás együttesét fogadta. A vendégcsapat Kenesei Krisztián büntetőjével szerzett vezetést a 3. percben. A félidő hajrájában Balázs Zsolt egyenlített. Több gól már nem esett, az 1–1-es döntetlen megérdemeltnek mondható.

A két csapat ősszel gól nélküli döntetlent játszott, de Halmosi Péter már a mérkőzést megelőzően fogadkozott, hogy a pálya állaga miatt ugyan senki sem várhat szemet gyönyörködtető játékot, de küzdelmet és győzniakarást annál inkább. A ZTE-Arénában ugyanis igen sérülésveszélyes talaj, helyenként sár, helyenként pedig jégpáncél várt a játékosokra.

A vendégegyüttesnél nemhiába mondta Aczél Zoltán vezetőedző, hogy igazán együtt van a közösség, hiszen egy kidolgozott akció után már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Hali, miután Bogunovics a tizenhatoson belül buktatta Keneseit, a megítélt büntetőt pedig a sértett kíméletlenül a kapu közepébe vágta (0–1).

Pár kapura lövés után a hazaiak védekezésre szorítkoztak, mivel a Haladás már a felezővonalnál letámadta őket. De ez a harcmodor sem hozott eredményt, mert a pálya rossz állapota miatt nagyon sok hibával játszottak a csapatok.

A hazaiak aztán a népes szurkolósereg buzdítására kitörtek a szorításból, és többször fenyegették a Hali kapuját. A 40. percben aztán az egyenlítést érő találatot is megszerezték. Rajcomar vezette a labdát, kiugratta a leshatáron helyezkedő Balázst, aki hat méterről a bal alsóba gurított (1–1).

A második játékrészben a hazaiak vették át a kezdeményezést, Delics távoli bombáival többször is próbára tette Rózsát, de Szalai beadását Balázs sem fejelte sokkal a kapu fölé. Zalaegerszegi részről Kocsárdi került helyzetbe, a védő hét méterről a kapu fölé bombázott. A meccs végén még Horváth távoli lövésébe ért bele Simon Attila, a kapu felé pattogó labdát azonban Rózsa bravúrral hárította.

A mérkőzésen nyújtott teljesítmény és a kidolgozott helyzetek alapján mindkét csapat megérdemelte az egy pontot. Noha a Zalaegerszeg ezzel továbbra is harmadik a tabellán, hátulról már szorongatja a Kaposvár. A Haladás elmozdult a kiesést jelentő pozícióból, igaz, riválisai még eggyel kevesebb mérkőzést játszottak.

1. Videoton FC 16 11 3 2 33–16 +17 36
2. Ferencvárosi TC 17 10 1 6 31–24 +7 31
3. ZTE FC 17 9 3 5 31–24 +7 30
4. Kaposvári Rákóczi 16 9 2 5 26–20 +6 29
5. DVSC-TEVA 16 8 4 4 30–22 +8 28
6. Paksi FC 16 8 4 4 28–22 +6 28
7. Lombard Pápa Termál FC 16 7 2 7 26–28 –2 23
8. Győri ETO FC 17 6 5 6 20–20 0 23