Diósgyőri álomkezdés, majd rémálom a Fradi ellen

2013.11.02. 13:55
Pedig jól kezdődött a mérkőzés a DVTK számára: Futács az első percben a Fradi hálójába vágta a labdát (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 13. fordulójának rangadóján a Diósgyőri VTK már az első percben vezetést szerzett a Ferencváros ellen, a zöld-fehérek azonban néggyel feleltek, és 4–1-re diadalmaskodtak.
A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A köszöntés, a gyászszünet és két ünnepélyes kezdőrúgás után csak elkezdődött a mérkőzés. De hogy! Már az első percben megszerezte a vezetést a Diósgyőr, Futács Márkó góljával! Tisza bal oldali beadását ballal átvette, majd éles szögből a hálóba vágta (1–0).

Futács szerint a Diósgyőrt megzavarta a vezető gól

A gyors gól alaposan megfogta a ferencvárosiakat, gyakorlatilag a félpályát is alig lépték át, igaz, a házigazda sem volt kapura veszélyes, Barczi lehetőségénél Besic szépen takarított.

Az első tíz perc végére éledezni kezdett a vendégcsapat, de a legnagyobb lehetőségnél – 3 az egyben voltak a 16-oson belül, Holman rosszul vette át a labdát.

A 14. percben pedig jött is az egyenlítés! Jennert vágták fel a 16-os előterében, a megítélt szabadrúgást pedig ő maga tekerte a jobb felső sarokba (1–1).

És így folytatódott: Jenner remek szabadrúgása (Fotó: Szabó Miklós)

Még mindig csak 19. minutumban jártunk, amikor mindkét csapat újabb gólokat szerezhetett volna, előbb Somália félelmetes sebességgel harcolt ki magának helyzetet, hogy aztán ne ziccerben érkező társához, hanem hátrafelé játsszon, majd Kosztics robbant be az üres területre, és lőtt 12 méterről a jobb alsó mellé.

Az első fél órához érkezve előbb Jenner – már akción kívüli – kapufája növelte a hazai szurkoló adrenalinszintjét, majd Somália talált a diósgyőri kapuba, szintén már hiába, miután már lesen kapta a labdát.

Tíz perccel a szünet előtt a holland támadó szögletből próbált megviccelni a hazaiakat, tekerése azonban a kapufán csattant, majd Gohér bal oldali beadása és Besic felívelt szabadrúgása hordozott magában veszélyt, mindhiába. A játékrész utolsó perceiben még Tisza távoli lövése zúgott el a kapu mellett, így 1–1-es állás mellett vonulhattak pihenőre a felek.

Elkezdődött a második félidő, méghozzá ugyanúgy, mint az első! Illetve azzal a változással, hogy ezúttal a Ferencváros talált be már az első percben: Somália ment el a jobb oldalon, beadása után pedig Böde az üres kapuba lőtt (1–2).

Már három! Támadásban maradtak a vendégek, és bár a szögletek után még tisztáztak a hazaiak, az 52. percben már megszületett az újabb ferencvárosi gól: Holman játszott a leshatáron érkező Gyömbérhez, aki előbb gyönyörűen levette, majd 12 méterről a bal felső sarokba ágyúzott (1–3).

A hazaiakat érezhetően sokkolta a gyors ferencvárosi dupla, próbálkoztak ugyan, az átütőerő azonban hiányzik Tomiszlav Szivics együtteséből, a vendégek pedig leginkább Jenner beadásaival próbálkoztak, majd Böde indult be és kapott labdát a 16-oson belül, de erőtlen próbálkozása nem, okozott gondot Rajicsnak.

Eléggé ellaposodott ezt követően a találkozó, gyakorlatilag Somália megindulásának is örülni lehetett, hogy végre helyzetet lát a nagyérdemű, más kérdés, hogy a beadása után lövés így sem lett.

A 77. percben egy Futácsra beívelt labda során alakult ki lehetőség, de Jova magabiztosan húzta le ezt a centerezést is. Egy perccel később Kosztics úszta meg a második sárgáját, miután rácsúszott Jennerre, a 85. minutumban azonban már kiütésessé vált a vendégsiker:

Holman játszott a jobb oldalon érkező, pillanatokkal korábban beálló Busaihoz, az ő centerezése Bödét találta meg az ötösön belül, Rajics pedig már csak hozzáérni tudott a labdához (1–4).

Az utolsó percekben is nyomott még a Fradi, újabb találat azonban már nem esett, a vendégek így is fölényesen, 4–1-re diadalmaskodtak.

A Ferencváros győzelmével megszakította a DVTK 2012. október 27. óta tartó, több mint egyéves, tizenhárom mérkőzéses hazai bajnoki veretlenségi sorozatát. A Fradi-sikerrel még két szériának lett vége: a Diósgyőr kilenc bajnoki óta először kapott ki, a fővárosi csapat pedig négy nyeretlen NB I-es meccs után győzött ismét, több mint egy hónap után. A DVTK 2010 májusa óta nem kapott ennyi gólt bajnokin saját stadionjában.

NB I
13. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Ferencváros 1–4 (Futács 1., ill. Jenner 14., Böde 46., 85., Gyömbér 52.)

„Jól nyitottunk, ám nem sikerült élnünk vele. Nem tudtunk válaszolni a nyomásra ezt követően, a Fradi visszatámadott és ebből szerzett egy gólt. Utána igyekeztünk, próbálkoztunk, ebből kaptunk még egyet, és amikor felmentünk, akkor nagyobb területet adtunk nekik, ami veszélyes, de amikor futni kell az eredmény után, ez történik. Ma a Fradi volt a jobb csapat, gratulálok neki” – mondta Szivics a Duna Tv-nek a mérkőzés után.

„Megyünk tovább, ez most persze senkinek sem jó, de a következő héten újabb forduló. Javítani kell, megpróbálunk annyi pontot szerezni, amennyit csak lehet. Ez egy ilyen meccs volt, ma jobb volt a Fradi” – tette hozzá a diósgyőri mester.

Ricardo Monizt ezt követően arról faggatták volna, hogy a hét közben még arról nyilatkozott, nem sikerült kilábalni az Akeem Adams-féle tragédiából, de a mostani siker és a mezének felmutatása talán változtatott valamit, azonban a ferencvárosi mesternek e kérdést követően könnyek szöktek a szemébe, és távozott az interjúról.

„Úgy vélem, ebből világosan látszik, hogy Ricardo is mennyire együtt érez ezzel a dologgal – mondta ezt követően Máté Csaba másodedző. – Reméljük, hogy ez a győzelem segít kilábalnunk ebből a gödörből, bár mi úgy gondoltuk, feljövőben vagyunk. Ezt mutatta a játékunk is, és bízunk benne, hogy ezt tudjuk majd folytatni.”

1. Videoton FC 13 9 1 3 27–9 +18 28
2. Diósgyőri VTK 13 7 4 2 23–14 +9 25
3. DVSC-Teva 12 7 3 2 28–13 +15 24
4. Ferencváros 13 7 2 4 21–17 +4 23
5. Haladás 13 6 5 2 21–15 +6 23
6. Budapest Honvéd 12 6 2 4 19–14 +5 20
7. Győri ETO 12 5 5 2 21–13 +8 20
8. Lombard Pápa FC 13 5 2 6 17–19 –2 17