Dicstelen zalai búcsú a Videoton ellen

2012.04.21. 17:01
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a sereghajtó Zalaegerszeg a harmadik helyen álló Videoton csapatát fogadta. A vendégek Nikolics Nemanja büntetőjével szereztek vezetést az első félidő végén, amelynek megítélésekor a zalai játékosok a játékvezetőre támadtak, s közülük Safet Jahic kapust és Milan Bogunovicsot is kiállították. A második félidőben ugyan Vaskó Tamás is pirosat kapott, de Gosztonyi András találatával a 73. percben kétgólosra növelte előnyét a Videoton. Vereségük következtében a zalaiak 18 év után búcsúztak az élvonaltól.

Heveskedés: a ZTE-játékosok nem tudták megemészteni a bírói ítéletet (Fotók: Németh Ferenc)

Bár a fehérváriak a szerdai Ligakupa-győzelem után igencsak felforgatott csapattal léptek pályára Zalaegerszegen, így is egyértelműen ők irányították a játékot. Az más kérdés, hogy ez azért a helyzetek számában annyira nem volt látható. Az első kapura lövési kísérlet Kovács István nevéhez fűződött a 10. percben, de ezt Safet Jahic kapus védeni tudta, csakúgy, mint Nikolics közeli és Gosztonyi András távoli lövését.

Fél óra elteltével a zalaiak kijöttek a szorításból, s előbb Mladen Brkics fejesét kellett bravúrral védenie Tomás Tujvelnek, majd a 16-oson belülről végezhettek el közvetett szabadrúgást, de ekkor meg nem találták el a kaput.

A mérkőzés fordulópontja a 36. percben következett be, amikor Gyurcsó Ádám tört be a 16-oson belülre a jobb oldalon. Az alapvonal közeléből megpróbált középre adni, de Giorgi Ganugrava blokkolni tudott, csakhogy estében kézzel hozzáért a labdához, amiért Oláh Gábor játékvezető büntetőt ítélt. A feldühödött hazai játékosok közül többen a bíróra és asszisztensére támadtak. Utóbbit Panikvar a labdával mellbe is rúgta, s még a biztonságiaknak is közbe kellett lépnie, hogy újra rend legyen a pályán.

Oláh ezek után a kapus Jahicnak és Milan Bogunovicsnak is piros lapot mutatott fel, és a lelátóra száműzte Németh Ottó technikai vezetőt. Végül öt perc elteltével a büntetővel folytatódott a mérkőzés, amely mögé Nikolics állt, s a közben csereként beálló, jó felé vetődő Vlaszák mellett a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0–1).

Ezzel nagyjából véget is ért a félidő, de a folytatás nem sok jót ígért a gól és kettős emberhátrányban lévő zalaiaknak. A fehérváriak azonban mintha nem akartak volna még egyet rúgni a „döglött oroszlánba”, a második félidőben is kényelmes passzolgatással szövögették akcióikat, amivel nem sokra mentek az érthetően teljesen behúzódó hazaiak ellen.

Aztán a csereként beálló Milan Pericsnek köszönhetően valamelyest mégiscsak felpörgött a játékuk, ám a 69. percben Vaskó Tamás rántotta le a gólhelyzetbe kitörő Brkicset a 16-os előterében, így ő is mehetett zuhanyozni. A létszámkülönbség egyre csökkent, a gólkülönbség azonban kettőre nőtt, mert négy perccel később Perics fejesét nagy bravúrral védte ugyan Vlaszák, de a kipattanót Gosztonyi közelről a kapuba lőtte (0–2).

Ezt követően a csapatok már nem nagyon erőltették a gólszerzést, így az eredmény már nem változott. Vereségük következtében azonban a zalaiak így már matematikailag is búcsút vettek az élvonaltól.