Czvitkovics gólja is kellett az 5-2-es Loki-sikerhez

2012.09.08. 17:55
Gólzáport rendeztek Sidibéék (Fotó: Korponai Tamás – archív)
A labdarúgó Ligakupa E-csoportjának második fordulójában a DVSC-Teva hazai pályán 5–2-re legyőzte a Diósgyőrt.

Két egyaránt három ponttal büszkélkedő gárda találkozott szombat délután Debrecenben a DVSC-Teva és a DVTK személyében. A Loki az NB I-es újoncot, az Egert 3–1-re, a Diósgyőr az Újpestet 3–2-re legyőzte a Ligakupa E-csoportjának első fordulójában.

A mérkőzés kissé nehezen indult be. Az első fél órából csupán Tisza Tibor balos próbálkozását jegyezhettük fel, amit viszont Verpecz István lábbal bravúrral hárított.

Aztán a 36. percben megtört a csend: a diósgyőri Bacsa Patrik a bal oldalon beért egy előrevágott labdát, majd ballal középre passzolt, ahol Tisza Tibor jobb belsővel a kapuba passzolt. 0–1

Úgy tűnik, Tisza előszeretettel ontja a gólokat korábbi klubjai ellen. Néhány napja az Újpestnek vágott hármat. Alig egy perccel a DVTK gólja után Jeff Silva kis híján gólt szerzett cipőjének orrával.

Nem tarthatott sokáig a vendégek öröme, mert a visszatérése óta először pályára lépő Czvitkovics Péter mintegy húsz méterről ballal szép gólt lőtt a jobb alsóba. 1–1

Fordulás után a Debrecen rákapcsolt. Az 56. percben egy kontratámadás végén Adamo Coulibaly jobbról középre passzolt a kapunak háttal álló Ibrahima Sidibéhez, aki erős fizikumát kihasználva lefordult védőjéről, és ballal a bal alsóba lőtt közelről. 2–1

Másodpercekkel később csupán Gohér Gergő óriási mentésének volt köszönhető, hogy az eredményjelző még mindig csak kettő egyet mutatott. De nem kellett sokat várni a 3–1-re: egy hazai jobb oldali szögletnél Szűcs István gyönyörűen bólintott Ambrusics Róbert feje fölött a léc alá. 3–1

Ezután sem hagyott alább a debreceniek lendülete: a 76. percben az alapvonalon Coulibaly sarkazása után ide-oda pattogott a labda, majd a csereként beálló Kulcsár Tamás jobbal átemelte a kapust. 4–1

A DVTK nem adta fel, a szintén a kispadról beálló Gosztonyi András jobbról remekül adott középre, ahol Bacsa közelről volt eredményes. 4–2

A hajrában Coulibaly az üres kapu előtt sarokkal akart gólt lőni, de nem találta el a labdát. Aztán végül Sidibe volt az, aki megszerezte az ötödik hazai gólt. Dombi Tibor jobb oldali beadását szépen fejelte le a földre Ambrusics mellett a kapuba. 5–2

Több gól nem esett, de mind a Loki, mind pedig a DVTK előtt óriási helyzetek adódtak a végén, amik viszont rendre kimaradtak. Az első félidő lassú, kevésbé izgalmas játéka után valóságos gólzápor kerekedett.

TÍZ EMBERREL NYERT A VIDI

A Ligakupa C-csoportjának második fordulójában a Videoton a 20. perctől emberhátrányban játszva 2–0-ra legyőzte a Lombardot. A B-csoportban a Siófok 1–1-et játszott a PMFC vendégeként.

Az egyébként kemény találkozón a Videoton a 20. perctől emberhátrányban futballozott, miután a játékvezető kiállította a Présinger Ádám ellen szabálytalankodó Álvaro Brachit. A hazaiak tíz emberrel is jobban játszottak a Pápánál, és Renato Neto, valamint Nikolics Nemanja találatával 2–0-ra nyertek.

A 30. percben Sándor György visszatett labdája után volt először eredményes a Vidiben Neto, majd ugyancsak Sándor passzából Nikolics lőtt Szűcs Lajos kapujába.

A Lombardnál az első félidőben Présingert és Youcef Sekourt is le kellett cserélni.

Ezzel egy időben a B-csoportban a Siófok sokáig 1–0-ra vezetett Zamostny Balázs góljával Pécsen, de Nagy Olivér a 78. percben egyenlített. A pontosztozkodással két kör után mindkét csapat nyeretlen.

DVSC–DVTK 5–2

(A Sport Televízió felvétele)

LIGAKUPA, 2. FORDULÓ
E-CSOPORT
DVSC-TEVADIÓSGYŐRI VTK 5–2 (1–1)
Debrecen, 1500 néző. Vezette: Németh Á. (Vámos, Bozó)
DEBRECEN: Verpecz – Bernáth, Simac (Szűcs I., 56.), Varga R., Korhut – Lucas, Spitzmüller (Kulcsár T., 57.), Czvitkovics, Rezes (Dombi, a szünetben) – Coulibaly, Sidibe. Vezetőedző: Kondás Elemér
DIÓSGYŐR: Ambrusics – Vadász (Gosztonyi, 51.), Gal, Rakovics, Gohér – Takács P., Csirszki – Bacsa, Fernando, Jeff Silva – Tisza (Vági, 64.). Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: Tisza (0–1) a 36., Czvitkovics (1–1) a 40., Sidibe (2–1) az 56., Szűcs I. (3–1) a 62., Kulcsár T. (4–1) a 76., Bacsa (4–2) a 79., Sidibe (5–2) a 86. percben

B-CSOPORT
PÉCSI MFC–SIÓFOK 1–1 (0–0)
Pécs, 300 néző. Vezette: Gaál Gy. (Ring Gy., Tóth II V.)
PMFC: Sánta A. – Horváth A., Lantos, Krejcí, Panikvar (Nagy O., a szünetben) – Demjén, Uzoma, Szatmári L., Zeljkovic – Bajzát, Grumics.Vezetőedző: Supka Attila
SIÓFOK: Kurucz – Mogyorósi, Fehér Zs., Nyári, Fodor M. – Fülöp N. (Horváth B., 26.), Kecskés, Kiss M. (Csokics, 66.), Windecker (Gál A., 26.) – Pál Sz. – Zamostny. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Zamostny (0–1) az 51., Nagy O. (1–1) a 78. percben
C-CSOPORT
VIDEOTON FC–LOMBARD FC PÁPA 2–0 (1–0)
Székesfehérvár, 1300 néző. Vezette: Kiss N. (Péter T., Hofbauer)
VIDEOTON: Tujvel – Brachi, Kaká, Caneira, H. Sanchez – Renato Neto, Mitrovics – Oliveira, Sándor Gy. (Paraiba, 60.), Walter (Zsótér, 81.) – Nikolics N. (Torghelle, 76.). Vezetőedző: Paulo Sousa
PÁPA: Szűcs L. – Nagy S., Tóth G., Dlusztus, Présinger (Maróti, 21.) – Simon A., Tóth B., Sekour (Németh M., 24.), Benko (Rodenbücher, a szünetben) – Seye, Maric. Vezetőedző: Zsivóczky Gyula
Gólszerző: Renato Neto (1–0) a 30., Nikolics N. (2–0) az 58. percben
Kiállítva: Brachi (lefejelte Présingert) a 20. percben