A DVSC továbbra is a Honvéd mumusa

2013.11.23. 13:56
Thomas Hervé Job Iyock és Máté Péter csatája (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I tizenötödik fordulójában az éllovas Videotont üldöző Debrecen 3–1-re győzött a régóta veretlen Budapest Honvéd otthonában.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mumusával kellett szembenéznie a Honvédnak az idény felénél, ugyanis a Debrecen látogatott hozzá, amely ellen a legutóbbi 17 tétmérkőzésből mindössze egyet nyertek meg a kispestiek. Mindkét csapat hatos veretlenségi szériával a háta mögött érkezett a bajnokira, és a hazaiak mellett szólt, hogy nekik „csak" három, a vendégeknek viszont hét komolyabb sérültjük is akadt.

Az első negyedóra harcosra sikerült, de rengeteg hibát vétettek a játékosok, és nem győztek bosszankodni emiatt a nézők. Igazán nem szeretnénk senkit sem megbántani, ám amikor egy (remekül fizetett, egyesek által sztárolt) játékos egymás után háromszor sem képes 10 méterre passzolni a teljesen üresen álló társhoz, vagy negyedízben is a védő felsőtestén keresztül vezetné a labdát kapura a támadó, és csodálkozik, hogy nem fér át annak mellkasán, akkor azért nemcsak a szurkolókban kellene elpattannia annak a bizonyos húrnak, hanem talán egy-két vezetőben is. Különösen a havi több milliós fizetések folyósításakor...

No de térjünk vissza a mérkőzésre, még mielőtt populizmussal vádolnának minket: az első félórában mindkét csapat kialakított egy-egy lehetőséget, de Szakály Péter passzáról nem sokkal lemaradt a kapu torkában Ibrahima Sidibe, a másik oldalon pedig kecsegtető helyzetben Ayub Daud rosszul találta el fejjel a labdát. Egyre nyilvánvalóbbá vált menet közben, hogy az a fél fog először betalálni, amelyik képes lesz négyszer jól passzolni egyetlen támadáson belül, vagy ahol képes lesz megvillanni valaki – végül az utóbbi opció érvényesült, mert Zsidai László szép megmozdulás után a bal alsóba lőtt az 16-os elől (0–1), így a DVSC vonulhatott előnnyel a szünetre.

Félidő.

A szünetben alapos fejmosást kaphattak a csapatok, és használtak is a jogos szidalmak, mert sokkal többet és veszélyesebben támadott a Honvéd, különösképpen Filip Holender beállása után – a DVSC viszont újabb gólokat szerzett. Előbb Szakály Péter cselezett ki három embert is, majd elegánsan a hálóba emelt a kivetődő kapus fölött (0–2), aztán Kulcsár Tamás bólinthatott egy méterről az üresen tátongó kapuba a kispesti védelem újabb totális csődje után (0–3).

A végére a csereember Edixon Perea előbb kiharcolt egy büntetőt – Máté Péter hibázott kétszer is nagyot, előbb elveszítette a labdát, majd fellökte a légióst –, és értékesítette is (1–3).

Drágán megfizetett védelmi hibáiért a Honvéd, illetve nem hagyta büntetés nélkül ellenfele hibáit a Debrecen – utóbbinak három pont lett a jutalma.

Ismét a kispestiek torkán akadt a debreceni...

NB I
15. FORDULÓ

Budapest Honvéd–DVSC-Teva 1–3 (Perea 83. – 11-esből, ill. Zsidai 45., Szakály P. 59., Kulcsár T. 67.)

1. DVSC-Teva 15 10 3 2 37–16 +21 33
2. Videoton FC 14 10 1 3 28–9 +19 31
3. Diósgyőri VTK 14 7 5 2 24–15 +9 26
4. Haladás 15 7 5 3 25–18 +7 26
5. Győri ETO 15 6 6 3 23–17 +6 24
6. Ferencváros 14 7 2 5 21–20 +1 23
7. Budapest Honvéd 15 6 4 5 22–19 +3 22
8. Pécsi MFC 15 6 3 6 24–25 –1 21