Beliczky Gergő egyedül verte meg az MTK-t

2010.04.25. 19:35
A Vasas játékosai szinte szárnyaltak a mérkőzésen (Fotó: Németh Ferenc)
Hiába vezetett két góllal az MTK a Soproni Liga 24. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Vasas ellen, a piros-kék a csereként beálló Beliczky Gergő mesterhármasával fordítani tudtak, és végül 3–2-re nyertek. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a 92. percben Vágit könyöklésért kiállították.

A találkozó elején némi meglepetésre a vendégek kerültek fölénybe, és előbb Remili távoli lövése, majd Hrepka közeli fejese után is csak Filipovicson múlt, hogy megússza kapott gól nélkül az MTK, végül a kapus mindkét esetben hárítani tudott.

A 11. percben először veszélyeztetett a hazai csapat, ám mindjárt meg is szerezte a vezetést, Hídvégi beadására érkezett nagyszerűen Vadnai, és 14 méterről a bal alsó sarokba fejelt (1–0).

A kapott gól után kicsit visszaesett a Vasas, míg az MTK nem tudott veszélyeztetni, így a félidő hajrájáig nem változott az eredmény.

Akkor azonban egy beadás után Balog csak Zsidaiig tudott tisztázni, a hazaiak játékosa kapásból hatalmas gólt rúgott a bal felsőbe, Végh ezúttal is hiába repült (2–0).

A félidő zárásaként ismét a Vasas veszélyeztetett, azonban Majoros lövését is védte Filipovics, így hiába játszott fölényben és próbálkozott többet a vendégcsapat, kétgólos MTK előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő elején Bosi próbálkozását hárította Filipovics, ám az 58. percben beállt a tavaszi szezon közben Hollandiából hazatérő Beliczky Gergő, aki gyakorlatilag nyolc perc alatt egymaga elintézte a mérkőzést: előbb a 61. percben három védő között cselezte magát lövőhelyzetbe, majd lőtt Filipovics alatt a kapuba (2–1), majd négy perccel később egy kipattanó labdát tört el csúnyán, azonban épp így lett jó a vendégek számára, hiszen a földön fekvő kapus már csak a gólvonal mögött tudta megfogni a labdát (2–2), végül egyből a középkezdés után kapta meg a labdát, majd 12 méterről ismét Filipovics alatt lőtt a hálóba (2–3). A fiatal támadó negyedik NB I-es mérkőzésén negyedik gólját szerezte meg.

A vezetés tudatában kontrára berendezkedő Vasas Hrepka révén került még három alkalommal helyzetbe, majd a hajrában Rodenbücher kapufája és Kulcsár közeli próbálkozása hordozta magában a gólt, végül mindegyik lehetőség kimaradt. A 92. percben még egy piros lapot jegyezhettünk fel, Vági mehetett társainál egy perccel korábban zuhanyozni könyöklése után.

A piros-kékek őszi hazai sikerüket követően kétgólos hátrányból fordítva a Hidegkuti-stadionban is győzni tudtak, a három pontnak köszönhetően pedig a 10. helyre jöttek fel.