Barát(h)ságtalan pécsi siker Kispesten

2012.10.05. 18:56
A meccs egyetlen futballra emlékeztető jelenete: Okoronkwo gólja a 9. percben (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában a negyedik helyen álló Bp. Honvéd a tizenegyedik Pécsi MFC-t csapatát fogadta. A vendégek a 9. percben Solomon Okoronkwo góljával szereztek vezetést, ráadásul a hazaiak az 54. perctől Baráth Botond kiállítása miatt emberhátrányba is kerültek. A hazaiak nem tudtak újítani, s a játék képe alapján nem is érdemeltek pontszerzést.

A tabellán elfoglalt helyezések alapján a hazaiak voltak az esélyesebbek, igaz a pécsiek vendégként eddig csak egyszer kaptak ki, s mindkét győzelmüket idegenben szerezték. Ennek megfelelően már nem is volt akkora meglepetés, hogy a 9. percben a PMFC szerzett vezetést: Miroszlav Grumics ment el a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd visszagurított Okoronkwóhoz, aki egy csellel becsapott egy védőt, majd kissé jobbról, 8 méterről a léc alá bombázott (0–1).

A gyors gól nem hatott ébresztőleg a hazaiakra, továbbra is a vendégek maradtak támadásban, még ha nem is túl intenzíven. Mindenesetre Nagy Olivér fölé, Grumics pedig a kapuba talált, de mindketten lesről, majd két Wittrédi Dávid-szabadrúgás is veszélyeztette a hazai kaput.

Az első kispesti lövésre a 30. percig kellett várni, amikor Drissa Diarra bombázott fölé, majd Baráth Botond fejese szállt a kapu mellé, de ezzel nagyjából el is telt az első negyvenöt perc.

A hazaiak a szünetben cseréltek is, de ezzel sem változott jelentősebben a játék képe, ráadásul az 54. percben a kiállítás sorsára jutottBaráth Botond, aki nemes egyszerűséggel belerúgott a fekvő Okoronkwóba. Így már nemcsak gól-, hanem létszámhátrányba is kerültek a hazaiak.

A kispestiek ezek után sem jelentettek veszélyt a pécsiek kapujára, a kaput eltaláló első fejesre a 75. percig kellett várni, de Dibusz Dénes könnyedén húzta le Souleymane Diaby bólintását. A kispestiek inkább csak erőlködtek, s egyre jobban kinyíltak, így egyre nagyobb teret adtak a vendégek kontráinak. Újabb gól azonban nem született, s a látottak alapján a hazaiak nem is érdemeltek pontot az amúgy nem túl magas színvonalú találkozón.