Az utolsó percben lőtt góllal nyert a Paks

2010.09.25. 20:19
A találkozó végén a zöld-fehérek örülhettek (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Kecskemét hazai pályán szinte végig uralta a meccset a Paks ellen, ám két kiállítást követően megváltozott a játék képe, és végül a vendégek Montvai 94. percben rúgott góljával megnyerték a találkozót.

Az első félidő első részében a Kecskemét próbálta uralni a játékot, jóval többet kezdeményeztek a hazaiak, ez a helyzetek számában is meglátszott. Igaz, Ribánszki Lászlónak nagy bravúrt kellett bemutatnia Montvai Tibor fejesénél, majd ugyanezt megtette a vendégek portása, Csernyánszki Norbert is, amikor Foxi léc alá tartó fejesét bravúrosan hárította.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NB I 2010–2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A 30. percben megszerezhette volna a vezetést a hazai csapat, amikor mintaszerű kontratámadás után Tököli kilenc méterről kapura lőtt, ám a labda a jobb kapufa mellett elsuhant. Nem sokkal később újabb nagy helyzet adódott a Kecskemét előtt. Foxi bepasszolta az üresen érkező Francis Litsingihez a labdát, a légiós azonban tíz méterről Csernyánszkiba lőtt.

A második félidőt ott folytatták a hazaiak, ahol az elsőt abbahagyták. Több kisebb helyzetet is kidolgoztak, de a vendégek kapusa rendre védte a kecskeméti próbálkozásokat.

A 62. percben újabb gólt szerezhetett volna a Kecskemét egy röviden hátrapasszolt labda nyomán, ám Tököli 11 méterről a bevetődő Égerbe lőtte a labdát.

Röviddel ezután váratlan fordulat következett be, Alempijevicset ugyanis kiállította a játékvezető, miután a felezővonalnál hátulról csúnyán felrúgta Montvai Tibort.

Az emberhátrány ellenére tovább támadott a Kecskemét – bár már nem olyan intenzitással, mint korábban. A 78. percben újra egyenlő lett a pályán lévő játékosok száma: a csereként beálló Magasföldi Józsefet kiállította a játékvezető, mert durván leütközte Csukicsot.

A két kiállítás után leült a játék, nem jöttek olyan gördülékenyek a helyzetek, mint korábban. Úgy tűnt, mintha a csapatok már nem is akarnának játszani, amikor a 94. percben Montvai kiugrott a jobb oldalon, elfektette Ribánszkit, és a kapuba passzolt (0–1).

Összességében a Kecskemét irányította a meccset, míg a Paks szervezetten védekezett, és néhol támadott is. A hazaiak többször eldönthették volna a mérkőzést, de a végén a vendégek vihették haza a három pontot.