Az Újpest legyőzte a büntetőt hibázó Vasast

2012.04.28. 16:59
Ilizinek esélye sem volt a büntetőnél (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában az Újpest hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Vasast. A házigazdák Dusan Vasziljevics 11-esből szerzett találatával szerezték meg a vezetést, majd a vendégek büntetőt hibáztak, a végeredményt Lipták Zoltán állította be. A lila-fehéreknél hárman is megsérültek.

Az Újpest az őszi mérkőzésen 3–0-ra kikapott a Vasastól, így a visszavágás vágya, no meg a bennmaradás felé megtehető nagy lépés is fűtötte a lila-fehéreket. Rosszul kezdődött a mérkőzés a házigazdák számára, hiszen az ötödik percben Kabát Pétert, a 10. minutumban Simon Krisztiánt kellett lecserélni sérülés miatt.

A 6. percben Bárányos Zsolt ívelt középre az oldalvonal mellől, az érkező Kovács Gábor hat méterről azonban kicsivel mellé fejelt. A mérkőzés kiegyenlített volt, a Vasas felívelt labdái több veszélyt rejtettek, a hazaiak támadásai rendre elhaltak a vendégek tizenhatosának előterében.

Az első félidőt hűen jellemezte, hogy mindössze egy kaput eltaláló lövést láthatott a publikum, méghozzá Dusan Vasziljevicsét – ám a labda ebben az esetben is épphogy elvánszorgott Lubos Iliziig. Még az első játékrészben ki kellett használnia harmadik cserelehetőségét is az Újpestnek, Kiss Zoltán is megsérült.

A fordulás után felpörögtek az események: a 48. percben Haris Mehmedagic kezezett bele egy beadásba, Solymosi Péter pedig büntetőt ítélt az Újpestnek. Dusan Vasziljevics magabiztosan a léc alá helyezett, Lubos Ilizinek nem sok esélye volt. 1–0

Alig öt perc telt el, és ugyanez a jelenet lejátszódott a túloldalon is: Lipták Zoltán ért bele könyökével egy beadásba, ezért sárgát kapott, a Vasas pedig büntetőt. Jusuf Dajic a bal alsót vette célba, Balajcza Szabolcs azonban bravúrosan hárított, így maradt az 1–0.

Lipták Zoltán jóvátette hibáját a 65. minutumban: egy szögletet követően egy esernyőcsellel elküldött két védőt, majd harcosan megtartotta a labdát – igaz, a Vasas védői leginkább csak asszisztáltak a jelenethez –, majd 10 méterről higgadtan a bal alsóba helyezett. 2–0

A hátralévő szűk fél órában az eredmény már nem változott, így az Újpest fontos mérkőzést nyert meg, és nagyon közel került a bennmaradás kivívásához, míg az angyalföldiek egyre nehezebb helyzetben vannak.

„MOST MÁR MEGNYUGODHATUNK” – LIPTÁK

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

„Az első félidőben jobban játszottunk ellenfelünknél, a második játékrészben aztán gólt kaptunk egy buta tizenegyesből, mi pedig a sajátunkat kihagytuk. Gratulálunk az Újpestnek, de igazából mi győztük le saját magunkat” – nyilatkozta a találkozót közvetítő Sport Tv-nek Marijan Vlak, a Vasas vezetőedzője.

„A kényszerű cseréktől függetlenül az első félidőben szégyelltem magam a játékunk miatt, ami nem volt méltó az Újpesthez, ezt meg is mondtam a szünetben az öltözőben a fiúknak – értékelte a látottakat Marc Leliévre, a lilák mestere. – A második félidőben egy tizenegyesből megszereztük a vezetést, de újra bajba kerülhettünk volna, ha kapusunk nem véd az ellenfél büntetőjénél. Nem játszottunk jól, de megérdemeltük a győzelmet.”

1. DVSC-Teva 26 18 8 53–17 +36 62
2. Győri ETO 25 18 3 4 49–25 +24 57
3. Videoton FC 25 16 3 6 48–18 +30 51
4. Budapest Honvéd 26 12 6 8 43–32 +11 42
5. Kecskeméti TE 25 11 5 9 44–35 +9 38
6. MVM Paks 26 10 8 8 40–42 –2 38
7. Diósgyőri VTK 26 10 4 12 34–37 –3 34
8. Pécsi MFC 26 8 10 8 32–37 –5 34