Az FTC győzelemmel emlékezett a tíz éve elhunyt Simon Tiborra

2012.04.21. 19:41
Az FTC megnyerte a Kecskemét elleni meccset (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Ferencváros a tavasszal egyre egységesebb Kecskemétet fogadta, és egy izgalmas mérkőzésen otthon tartotta mindhárom pontot.

A középmezőnyben leledző Ferencváros fogadta az ötödik helyen álló Kecskemétet, amely a hét közben kikapott odahaza a Ligakupa döntőjében a Videotontól. Ez azonban eltörpül amellett, hogy a tíz éve tragikus körülmények között elhunyt Simon Tiborra emlékeztek a bajnoki előtt – és mi tagadás, nehéz nem hinni a Mennyországban azok után, hogy miután méltattuk a legendás „Simit", éppen Marko Simic elé hullott a kaputól egy lépésre Beliczky Gergő fejese a lécről, így az első percben máris vezetett az FTC. 1–0

A parádés kezdés utózöngéjeként még láthattunk egy veszélyes Martin Klein fejest, de aztán szép lassan visszarázódtunk az NB I rögvalóságába. A szürkületből azért felvillant egy éles szögből leadott Tököli Attila-lövés, amelyet szépen védett Jova Levente. A hazaiak mezőnyfölényéhez kétség sem fért, és erőfeszítéseik nem is maradtak újabb gól nélkül: a 32. percben Juha Hakola beadását Grúz Tamás tanári módon csúsztatta a kapuba az ötösről. 2–0

Simon Tiborra emlékeztek a szurkolók
"...DE LÉLEKTELENÜL SOHA!"

Tíz évvel ezelőtt hunyt el a Ferencváros és a magyar futball legendája, Simon Tibor, akinek emlékére elneveztek róla egy szektort az Albert Flórián Stadionban.

A ferencvárosiak továbbra is uralták a mérkőzést, a KTE támadói meglepően súlytalanok voltak, védői pedig minden kósza beívelést izgalmassá tudtak tenni csapnivaló helyezkedésükkel. Ez utóbbi műfajban a hazai bekksor is maradandót alkotott rögtön a kezdés után: Bertus Lajos beívelését két védő is csak nézte, Francis Litsingi pedig öt méterről a jobb sarokba fejelte. 2–1

Most a fővárosiak zavarodtak meg a kapott góltól, mert pár perc alatt kétszer is helyzetbe került Tököli, de mindkétszer pontatlan volt, majd egy újabb tízperces üresjáratot követően Vladan Csukics hibázta el pár centiméterrel a jobb felsőt.

Éppen amikor érett a kecskeméti gól, a csereként beálló Pekár László első emberérintéséből teljesen fölöslegesen, de nem látványosan belerúgott Rósa Dénes lábába a hazaiak 16-osánál, Solymosi Péter játékvezető pedig hezitálás nélkül kiállította a vendégjátékost.

Nos, erről is sokáig fogunk még beszélni…

Nem sokáig örülhetett emberelőnyének a Fradi, mert pár perc múlva Sváb Dániel begyűjtötte második sárgáját, így ő is mehetett zuhanyozni. Kevés meggyőződéssel támadott a hátralévő időszakban a Kecskemét, a zöld-fehérek pedig okosan visszaálltak védekezni, ezt szolgálták Détári Lajos cseréi is, és nem is esett már újabb gól a bajnokin.

Négy mérkőzés óta veretlen immáron a Ferencváros a bajnokságban, leszakadt pár ponttal a negyedik helyen álló Budapest Honvéd mögül a Kecskemét.