Az Eger legyőzte a DVSC-t, így továbbjutott

2012.12.05. 15:15
A labdarúgó Ligakupa csoportkörének utolsó fordulójában az Eger idegenben legyőzte a DVSC-Tevát (1–0), így beérte pontszámban, ám a hajdúsági együttes lett a csoportelső. A Pécs megverte a Paksot (2–0), a Szolnok és a KTE-Phoenix Mecano (2–2), valamint a Győri ETO és a Budapest Honvéd nem bírt egymással (2–2). A későbbi programban a Siófok 2–0-ra nyert Angyalföldön, az Újpest hazai pályán 3–2-re megverte a Diósgyőrt, míg a Ferencváros – a mezőnyben egyedüliként – megőrizte veretlenségét (2–0 az MTK ellen).

DVSC–EGER 0–1 DVSC–EGER 0–1

A DVSC kikapott odahaza az Egertől
(Fotó: Szabó Miklós, archív)
A DVSC kikapott odahaza az Egertől (Fotó: Szabó Miklós, archív)

A szitáló hóesésben játszott DVSC-Eger találkozón a vendégek már a második percben megszerezték a vezetést: Nagy Zoltán tétovázott saját tizenhatosánál, Németh Norbert szerelte, és Vukasin Polekszics mellett a kapu jobb oldalába tekert (0–1).

Az első félidőben többet támadott a Loki, Kulcsár Tamás és Rezes László is veszélyeztetett, ám egyikőjük sem tudott túljárni a vendégek kapusának eszén. A 42. percben Kulcsárt kiállította a játékvezető, így az Eger emberelőnyben várhatta a második játékrészt. A fordulás után mindkét edző cserékkel próbálta frissíteni csapatát. Az első nagy helyzetet a DVSC dolgozta ki: egy szöglet után Nagy fejesét a gólvonalról vágták ki a vendégek.

Az 56. percben Ibrahima Sidibe fejesét védte a vendégek kapusa, majd Pölöskey Péter közeli lövéséből sem lett gól. A 76. percben Pölöskey kapott sárgát visszarántásért, majd reklamálásért is kapott egyet, így kiállította a játékvezető. A hajrában már nem tudott gólt szerezni a kilenc emberrel futballozó Loki, amely így kikapott az Egertől. Ennek ellenére csoportelső lett jobb gólkülönbsége révén, a hevesiek szintén továbbjutottak.

PMFC–PAKS 2–0

Az 5. percben Miroszlav Grumicsot buktatta a 16-oson belül Csernyánszki Norbert, akit kiállított a játékvezető, a Pécs pedig 11-essel jöhetett, amelyet Wittrédi Dávid magabiztosan értékesített (1–0).

A 75. percben Lantos indította a felezővonalról Grumicsot, aki az ötösig vitte a labdát, majd közelről megszerezte a Pécs második gólját (2–0). A baranyai együttes győzelmével megnyerte a csoportot, a Paks vereségével búcsúzott a sorozattól.

GYŐRI ETO–BUDAPEST HONVÉD 2–2

A csoportelsőségért lépett pályára a Győri ETO és a Budapest Honvéd. A házigazdák szerezték meg a vezetést a 22. percben, amikor Djordjevics fejelt a hálóba egy szögletet követően. Még a szünet előtt egyenlíteni tudott a fővárosi együttes: Odia jól eltalált lövése utat talált a házigazdák kapujába (1–1).

A fordulás után ismét az ETO került előnybe, Kronaveter hét méterről fejelt a vendégek kapujába. Majd' tíz perccel később jött a válasz, újfent fejjel: Souleymane Diaby hat méterről fejelt a kapuba, így 2–2-re végződött a találkozó, amivel a győriek lettek a csoportelsők, a Honvéd pedig reménykedhet, hogy bekerül a három legjobb csoportmásodik közé, s így továbbjut.

SZOLNOK–KTE 2–2

A Szolnok a 43. percben került előnybe Kocsis Dávid találatával, ám a szünet után Dosso Sindou egalizált. A 83. percben úgy tűnt, a Szolnok megszerzi első győzelmét a Ligakupában, Vári Barnabás volt eredményes.

A csattanó a 91. minutumban jött, amikor Kiprich Dániel öngólt vétett, ezzel kiegyenlített (2–2) a Kecskemét. A döntetlen egyik csapatnak sem volt jó eredmény, a Szolnok búcsúja már korábban biztos volt, az egy ponttal a KTE is kiesett.

ÚJPEST–DVTK 3–2

A találkozó előtt az egriek debreceni győzelmével biztossá vált, hogy az Újpest és a DVTK már csak a harmadik helyért csatározhat. Rosszul kezdte a félig havas pályán megrendezett mérkőzést a vendégcsapat, hiszen a 12. percben emberhátrányba került, Hanek rántotta le a gólhelyzetben kilépő Magost, amiért egyből piros lapot kapott.

A hazaiak gyakorlatilag egykapuztak a félidőben, de a diósgyőriek így is sokáig megőrizték a gól nélküli állást. A 35. percben aztán Bodnár bal oldali beadását Kovács a kapuba fejelte (1–0). Alig három minutummal később Erős Roland jobb oldali beívelése után Mihajlovic fejelt balról a hosszú sarokba, így a szünetre kétgólos előnyt szereztek a hazaiak (2–0).

A második félidőben szépített a DVTK, Gosztonyi szabadrúgásából Nagy volt eredményes fejjel (2–1). A hajrában növelhette volna előnyét az Újpest, Erős indítása után azonban Litauszki hiába húzta el a kapus mellett a labdát, végül keresztbe ellőtte a kapu előtt. A 86. percben Bodnár szögletére Mihajlovic érkezett, és a jobb alsóba továbbította labdát – természetesen fejjel (3–1). A 92. percben Tisza volt magabiztos végrehajtó tizenegyesből, ez azonban már nem befolyásolta azt a tényt, hogy az Újpest nyert, és 3–2-vel vágott vissza korábbi 3–2-es vereségéért.

A Siófok megszerezte első győzelmét a Ligakupában, az NB I sereghajtója a Vasas otthonában diadalmaskodott 2–0-ra.

FERENCVÁROS–MTK 2–0

A Ferencváros Böde Dánielnek a hétvégi, PMFC ellen a 94. percben szerzet győzelmet érő bajnoki fejes gólja után nyugodtan telelhet a hatodik helyen. A naptári évben azonban volt még egy fellépése a zöld-fehéreknek, igaz, egy tét nélküli Ligakupa-összecsapás. Ricardo Moniz együttese ugyanis már az MTK elleni meccstől függetlenül biztosította helyét a nyolc között. A kék-fehérek ezzel ellentétben már nem juthattak be a negyeddöntőbe.

A magyar Ligakupa „hagyományaihoz" híven nem túl sokan választották szerda késő délutáni szórakozásuknak a mérkőzés helyszínen való megtekintését. Pedig az a pár száz fagyoskodó hazai szurkoló jól járt, az amúgy meglepően erős kezdőcsapattal felálló Ferencváros ugyanis remekül kezdett.

Már az első percben egy MTK-védőről Milan Perics elé került a labda, s a csatárnak nem volt nehéz dolga közelről a kapu üres jobb oldalába passzolnia. A ferencvárosi lendület ezután sem hagyott alább: Vladan Csukics passza után, Máté János higgadt csel után bombázott a kapuba a 16. percben (2–0).

A folytatásban éledezett az MTK: Vass Patrik például hatalmas ziccert hibázott, vagy írhatnánk úgy is, hogy Marko Ranilovic védett nagy bravúrral. A második félidőre is ferencvárosi fölény volt a jellemző, de újabb gólt már nem tudtak szerezni a zöld-fehérek. Federico Groppioni védései nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy ne változzon az eredmény.

A Ferencváros hat meccséből ötöt megnyert a Ligakupában, magabiztosan jutott a nyolc közé.

LIGAKUPA, D-CSOPORT, 6. FORDULÓ
FERENCVÁROS–MTK BUDAPEST 2–0 (2–0)
Albert-stadion, 300 néző. Vezette: Kassai (Erős G., Bozó)
FTC: Ranilovic – Jovanovic, Alempijevics, Besic, Sváb – Csukics (Somália, 73.), Busai – Hakola (Gárdos, 79.), Máté J., Ionescu (Beliczky, 59.) – Perics. Vezetőedző: Ricardo Moniz
MTK: Groppioni – Nagy T., Kelemen D., Poór, Hajdú Á. – Pölöskei Zs. (Vadnai, 70.), Zsidai – Ladányi, Vass P., Rácz F., (Hidvégi, 70.) – Balajti. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Perics (1–0) az 1., Máté J. (2–0) a 16. percben
LIGAKUPA, CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
PMFC–PAKS 2–0 (1–0)
Pécs, 70 néző. Vezette: Oláh G. (Kispál, Kiss I. B.)
PMFC: Sántha A. – Fodor F., Causic, Lantos, Zeljkovic – Bodnár, Horváth A., Wittrédi (Nagy D., 84.), Demjén – Grumics (Márkvárt, 89.), Szathmári L. (Zelenyánszki, 87.). Megbízott edző: Lőrincz Emil
PAKS: Csernyánszki – Kulcsár D. (Heffler T., 60.), Éger, Szabó J., Báló – Heffler N. (Kovács A., 7.), Schifter, Eppel, Bartha – Simon A., Vayer (Hahn, 80.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Wittrédi (11-esből, 1–0) a 8., Grumics (2–0) a 75. percben
Kiállítva: Csernyánszki (gólhelyzetben lévő Grumicsot buktatta) az 5. percben
SZOLNOKI MÁV FC–KTE-PHOENIX MECANO 2–2 (1–0)
Szolnok, Tiszaliget, műfüves pálya, 100 néző. Vezette: Kulcsár K. (Ring, Demeter)
SZOLNOK: Rézsó – Tisza K., Pintér L., Kiprich D., Rokszin – Kállai, Mile, Lengyel B. – Szepessy – Vári, Kocsis D. Vezetőedző: Bontovics Ferenc
KECSKEMÉT: Antal – Patvaros, Balogh B., Gyagya, Mohl (Balázs Zs., 71.) – Farkas B. – Litsingi, Bertus (Salami, 66.), Nagy P., Forró – Dosso. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Kocsis D. (1–0) a 43., Dosso (11-esből, 1–1) az 52., Vári (2–1) a 83., Kiprich D. (öngól, 2–2) a 91. percben
DVSC-TEVA–EGRI FC 0–1 (0–1)
Debrecen, 100 néző. Vezette: Németh Á. (Farkas B., Butkai)
DVSC: Polekszics – Bernáth, Nagy Z., Ludánszki B., Korhut – Se. Bouadla, Spitzmüller (Gál M., 65.), Rezes – Kulcsár T., Sidibe (Szécsi M., 57.), Pölöskey P. Vezetőedző: Kondás Elemér
EGER: Sztankó – Katona A., Kovács G., Knakal (Preklet, a szünetben; Kasza, 81.), Balog Zs. – Kabele, Mecsinovics, Albert Á., Németh N. – Piller, Horváth Z. (Pavlov, 67.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Németh N. (0–1) a 2. percben
Kiállítva: Kulcsár T. (a partjelző megsértéséért) a 42., Pölöskey P. (a játékvezető megsértéséért) a 77. percben
GYŐRI ETO FC–BUDAPEST HONVÉD 2–2 (1–1)
Győr, ETO Park, 300 néző. Vezette: Szilasi Sz. (Lémon O., Aradi J.)
GYŐR: Molnár P. – Svec, Djordjevics, Takács Á., Dinjar – Pilibaitis – Kamber, Trestik (Tokody, 42.) – Varga R. (Dudás, 68.), Kronaveter, (Nicorec, 76.), Koltai. Vezetőedző: Pintér Attila
HONVÉD: Czuczi – Moga, Ignjatovics, Remes, Karáth – Hidi P. – Odia, Vernes (Abass, 73.), Diarra – Bottone (Ivancsics, 55.), Diaby. Vezetőedző: Marco Rossi
Gólszerző: Djordjevics (1–0) az 5., Odia (1–1) a 36., Kronaveter (2–1) a 75., Diaby (2–2) a 83. percben
VASAS–SIÓFOK 0–2 (0–0)
Illovszky-stadion, 200 néző. Vezette: Farkas Á. (Varga G., Pápai Z.)
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Nikolov, Kárpáti, Füredi (Polényi, a szünetben) – Venczel, Ferkó Á. – Balogh B. (Katona M., a szünetben), Mundi (Ádám M., 84.), Kovács D. – Szilágyi P. Vezetőedző: Szapor Gábor
SIÓFOK: Heinrich – Mogyorósi, Fodor M., Deák I., Fejes – Windecker, (Nagy T., 86.), Egerszegi – Horváth B., Melczer V. (Kecskés, 55.), Csokics – Pál Sz. (Pécseli, 65.). Szakmai igazgató: Horváth Károly
Gólszerző: Egerszegi (0–1) az 51., Horváth B. (0–2) a 70. percben
Kiállítva: Fejes (második sárga lap után) a 60. percben
ÚJPEST FC–DVTK 3–2 (2–0)
Szusza Ferenc Stadion, 150 néző. Vezette: Becséri D. (Kormányos G., Buzás B.)
ÚJPEST: Horváth T. – Nagy J. (Molnár S., 68.), Litauszki, Mihajlovic, Pollák (Ádám E., 61.) – Holdampf, Erős R. – Toricska, Kovács D. (Baranyai Á., 79.), Bodnár I. – Magos M. Edző: Víg Péter
DVTK: Tajti N. – Vági A., Hanek, Hutter, Gohér – Gosztonyi, Takács P., Timkó (Szabó B., 87.), Luque (Nagy T., 20.) – Tisza, Bacsa P. (Icsó, 58.). Szakmai igazgató: Szentes Lázár
Gólszerző: Kovács D. (1–0) a 35., Mihajlovic (2–0) a 38., Nagy T. (2–1) az 59., Mihajlovic (3–1) a 86., Tisza (11-esből, 3–2) a 92. percben