A végére Kink-keservessé vált a győri siker

2010.04.24. 20:17
Tarmo Kink kétszer is eredményes volt (Fotó: NS-archív)
A győriek észt támadója, Tarmo Kink előbb a 34., majd a 49. percben vette be a Nyíregyháza kapuját egy-egy távoli lövés után. A vendégek erejéből csak a szépítésre futotta: Zeljko Kovacsevics talált be a 86. percben, az akkor már emberhátrányban lévő hazaiakkal szemben (a csereként 11 percre beálló Valentin Babicot állította ki a játékvezető a 84. percben). Ezt követően nagy nyomás alá került a hazaiak kapuja, de újabb gól már nem született. Sikerükkel a zöld-fehérek megerősítették harmadik helyüket a tabellán.

A Soproni Liga 24. fordulójában a harmadik helyen álló Győr a tizenötödik Nyíregyházát fogadta. A helyezések alapján egyértelműen a zöld-fehérek tűntek esélyesebbnek, ám ők tavasszal hazai pályán eddig nem voltak túl meggyőzőek.

Talán ezt cáfolandó Koltai már a hatodik percben megzörgette a kapufát, ám ezt követően egy Honma-lövést leszámítva gyakorlatilag eléggé unalmas játék folyt az első játékrészben. A mezőnyjáték alapján bizony senki sem tudta volna megmondani, hogy melyik gárda küzd a dobogóért, és melyik a kiesés ellen.

Gyakorlatilag szinte a semmiből szerzett vezetést a Győr a 34. percben, de ez is elsősorban Kink egyéni teljesítményének volt köszönhető, aki Szabó Ottó visszagurítása után állította le a labdát a 16-os vonalán, majd egy lövőcselt követően a jobb alsó sarokba bombázott (1–0).

A gól megnyugtatta a hazaiakat, akik ezek után Koltai révén a félidő hajrájában még két helyzetet kihagytak, de ebben a játékrészben újabb találat már nem esett.

Szentes Lázár cserével próbálta meg frissíteni csapatát a szünetben, de kevés sikerrel, mert nem sokkal az újrakezdés után Kink már a második gólját szerezte: ezúttal 22 méterről lőtt a kapu bal oldalába (2–0).

Ezt követően kezdtek éledni a vendégek: előbb Abdelali szabadrúgását kellett bravúrral védenie Sztevanovicsnak, majd Andorka lövése szállt kevéssel a kapu mellé. A túloldalon Józsi, majd Kink hagyott ki egy ziccert.

A 84. percben aztán újabb fordulópont következett, miután a 11 perce beállt Babic csúnyán odalépett Bosnjaknak, s a játékvezető azonnal kiállította (nem mellesleg ezen a piroson kívül még hétszer villant a sárga lap is). A vendégek két perc alatt kihasználták az emberelőnyt, miután Abdelali előreívelt szabadrúgásába Kovacsevics tette bele a lábát a kapu torkában (2–1).

A hátrálévő időben nagy nyomás alatt volt a hazaiak kapuja – Kovacsevics akár ki is egyenlíthetett volna egy szabadrúgásból –, de újabb gól már nem született. Sikerükkel a zöld-fehérek megerősítették harmadik helyüket a tabellán.