A Siófok idegenben ütötte ki a Szolnokot

2010.10.02. 15:01
A Siófok 4–0-ra nyert a Szolnok vendégeként a labdarúgó NB I kilencedik fordulójának első szombati mérkőzésén. A Balaton-partiak már a meccs 8. percére kétgólos előnyre tettek szert, és végig irányították a találkozót, így ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.
Joggal örülhet a Siófok: a sárga-kékek ismét nagy győzelmet arattak (fotó: Török Attila)

Nagyon „bekezdett” a mérkőzésen a Siófok, hiszen a vendégek az első két helyzetüket gólra váltották, így már nyolc perc után két góllal vezettek.

Az 5. percben Lukács Tihamér indította Honma Kazuót, aki Hevesi-Tóth Tamás mellett megtolta a labdát, majd 12 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 0–1

Három perccel később Ivancsics Gellért végzett el szabadrúgást, amely után a labda lepattant a sorfalról, Lukács Tihamér ismételt, és 30 méterről, jobbal hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba. 0–2

A két gyors gól természetesen meghatározta a játék képet. A Szolnok idővel átvette a kezdeményezést, de Hevesi-Tóth lövésén kívül nem igazán tudott nagy lövőhelyzetet kialakítani, miközben a Siófok ekkor már joggal alapozhatott gyors ellentámadásaira. A félidő hajrájában akár növelhette is volna előnyét Mihalecz István csapata, de Lukács lövése centikkel mellé ment.

Fordulás után ráadásul hamarosan újabb vendégtalálat következett. Az 59. percben Ivancsics Gellért adott keresztbe, a labda a rosszul helyezkedő Hevesi-Tóth feje felett átszállt, az érkező Novák Alexisz pedig hét méterről a kapuba bombázott. 0–3

A gól gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát, a Szolnok teljesen összezuhant, míg a Siófok  felszabadultan játszhatott, ráadásul Remili Mohamed hibája után – a középpályás mellkason rúgta Sowunmi Thomast – Graszl Károly büntetőt lőhetett, és nem is hibázta el. A Siófok könnyedén, 4–0-ra győzött Szolnokon, és ezzel sorozatban a harmadik bajnokiját nyerte meg.