A Pécs ötgólos meccsen vette el a Fradi veretlenségét

2014.02.15. 14:56
Busai találatával már a 7. percben megszerezte a vezetést a Fradi (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros az utolsó felkészülési mérkőzésén 3–2-es vereséget szenvedett a Pécsi MFC-től.

A találkozót sokkal jobban kezdték a pécsiek, a kezdőrúgás után folyamatosan tartották a labdát Pölöskeyék, helyzetig azonban nem jutottak.

A Ferencváros az első percekben csak kereste a labdát, a 7. percben azonban egy gyors kontra után helyzetbe került, amelyből a vezetést is megszerezte. Ionescu jobb oldali beadása után Busai húzta el Gőcze mellett a labdát, majd 7 méterről az üres kapuba passzolt. 0–1

Az előny kiharcolása láthatóan jó hatással volt a zöld-fehérek támadójátékára, hiszen a gól után a saját kapujuk elé szögezték a pécsieket. Jöttek is sorra a Fradi-helyzetek, előbb Böde, majd Diallo fejesét kellett hárítania Gőcze Gergőnek.

A félidő utolsó perceire kezdett magára találni a Pécs, és miután Csukics szorításában a tizenhatoson belül földre huppant Pölöskey, tizenegyeshez jutott. A labda mögé Koller állt, aki higgadtan a kapu közepébe emelt a jobbra vetődő Dibusz mellett. 1–1

A végén a pécsiek örülhettek (Fotó: Czerkl Gábor)

A fordulás után felpörgött a találkozó: 49. percben Wittrédi 18 méterről gyönyörűen kilőtte a jobb alsót (2–1), öt perccel később pedig a Fradi szerzett gólt. A szöglet után kifejelt labdát Busai remek ütemben 12 méterről a kapuba bombázta, Gőcze már nem érhette el a sarokba tartó löketet. 2–2

Bár a zöld-fehéreknek még akadt lehetőségük a második játékrész végén is, a győztes gólt a pécsiek szerezték meg. A 85. percben Márkvárt szabadrúgása után Koller az ötös sarkáról elpasszolt Dibusz mellett. 3–2

A Ferencváros 3–2-es szekszárdi vereségével elveszítette a veretlenségét a felkészülési időszakban.

PMFC
: Gőcze – Nagy J., Romic, Balogh B., Mohl (Fodor, a szünetben) – Koller, Márkvárt – Kővári (Peric, 73.), Wittrédi (Horváth Á., 63.), Szatmári (Rácz, 68.) – Pölöskey (Városi, a szünetben)
FTC: Dibusz – Somália, Pavlovic, Csukics, Hidvégi – Gyömbér, Busai – Jenner (Csilus, 70.), Ionescu, Diallo (Nagy D., 65.) – Böde
G: Koller (42. – 11-esből, 85.), Wittrédi (49.), ill. Busai (7., 54.)
Forrás
: pmfc.hu

90. perc: VÉGE! A Ferencváros az utolsó felkészülési mérkőzésén 3–2-es vereséget szenvedett a Pécsi MFC-től!

89. perc: ÚJABB KAPUFA!
Most Ionescu találta el a lécet jó 20 méterről.

88. perc:
Busai próbálkozott megint távolról, Gőcze jókor volt jó helyen, és lehúzta a labdát.

85. perc: ÚJRA VEZET A PÉCS! Márkvárt szabadrúgása után Koller elé pattant a labda, amelyet a támadó az ötös sarkáról elcsavart Dibusz mellett. 3–2

83. perc: Somália maradt egyedül középen, és 7 méterről kapura csúsztatott egy beadás után, megint a felső léc blokkolt!

81. perc:
Böde esett el Nagy mellett a tizenhatoson belül, de a játékvezető most nem fújt a sípjába.

79. perc: Busai elöl mentettek az utolsó pillanatban a pécsi védők, nyom a Fradi.

76. perc: Busai bombázott ballal 18 méterről, a lövés alig fél méterrel kerülte el Gőcze kapuját.

74. perc:
A pécsiek térfelén megy az adogatás, de a zöld-fehérek egyelőre nem találják a rést a védők között.

71. perc:
Balogh adta el a kapuja előtt a labdát, a pécsiek szerencséjére Busai nem tudott mit kezdeni a „passzal”, így elhalt az akció.

68. perc:
Busai robogott a jobb szélen, majd cselezgetett, a pécsi védők könnyedén szerelték.

66. perc:
Sok megint a pontatlan átadás mindkét oldalon, a középpályán megy a játék.

65. perc: Wittrédit Horváth Á. váltotta, a másik oldalon Nagy D. érkezett Diallo helyére.

64. perc:
Egy szabadrúgás után a sorfalról levágódó labdát Diallo tekerte volna kapura, de a védők az utolsó pillanatban még bele tudtak lépni a löketbe.

62. perc:
Jenner beadása után Diallo emelkedett magasra és bólintott, a fejese a felső lécen csattant.

60. perc: Diallo lőtt 18 méterről ballal Csukics szabadrúgása után, nem sokon múlt.

57. perc:
Egy remek pécsi kontra végén Dibusznak kellett kétszer is hárítania egymás után, remek iramú a második félidő.

54. perc: EGYENLÍT A FRADI! Egy szöglet után kifejelt labdát Busai vett át 12 méterre a kaputól, majd bombázott. Gőcze nem érhette el a sarokba tartó löketet. 2–2

49. perc: VEZET A PÉCS!!! Márkvárt emelte Wittrédi lábára a labdát a bal szélről, a támadó pedig 18 méterről kilőtte a jobb alsót. 2–1

46. perc: A zöld-fehéreknél a szünetben nem volt csere, a pécsieknél Pölöskey helyére Városi, Mohl helyére pedig Fodor érkezett.

45. perc: Megkezdődött a második félidő.

45. perc: EGYENLÍT A PÉCS!!! Vége az első játékrésznek! Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk!

42. perc: Koller állt a labda mögé, és emelt higgadtan a kapu közepébe a jobbra vetődő Dibusz mellett. 1–1

41. perc: TIZENEGYESHEZ JUTNAK A PÉCSIEK! Pölöskey esett nagyot Csukics szorításában a 16-oson belül, a játékvezető pedig azonnal a tizenegyespontra mutatott, és sárga lapot adott a ferencvárosi védőnek.

39. perc: Szatmári szabadrúgása után megint Dibusznak kellett hárítania, jól véd a pécsiek korábbi kapusa.

38. perc:
Dibusz védett nagyot Mohl távoli bombája után.

37. perc:
Csukics lőhetett 10 méterre a kaputól, de az átvétel előtt a partjelző már emelte a zászlaját, így megállítva az akciót.

36. perc: Megint Pölöskey, most a tizenhatoson belül kapta a labdát a pécsi, de nem tudott kapura fordulni.

35. perc:
Pölöskeyt ugratta volna ki középen Márkvárt, de a pécsiek csatára lelassult, így lemaradt a passzról.

34. perc: Csukics jó 25 méterről elvégzett szabadrúgása csak a sorfalat találta el, továbbra is sokkal többet támad a Fradi.

32. perc:
Most Diallo próbálkozott, szintén fejjel, ezt is könnyedén fogta Gőcze.

30. perc:
Gyömbér magas passzába már bele tudott fejelni Böde, de ez a bólintás sem volt igazán veszélyes.

28. perc: Diallo sprintelt a vonal mellett, majd kereste a középen helyezkedő Bödét, de a beadása nagyon magas volt, a csatár nem érhette el.

26. perc:
Nagyon sok a rossz átadás, most épp Ionescu ajándékozta oda Wittrédinek a labdát.

23. perc: Lelassult a játék, a zöld-fehérek saját térfelükön passzolgatnak, a pécsiek pedig egyelőre csak szemmel követik a labdát.

21. perc:
Hatalmas fölényben a gól óta az FTC, szinte labdába sem tudnak érni a pécsiek.

18. perc: Böde elé pattant a labda egy kis kavarodás után, a Fradi csatára azonban nem tudott rendesen kapura fordulni, így Gőcze könnyedén begyűjthette a lapos löketét.

16. perc: Jenner indult meg a bal szélen, majd emelt volna középre, de Romic jókor volt jó helyen, így lefülelte a labdát.

13. perc: Jenner huppant a földre, és kapott szabadrúgást jó 30 méterre a kaputól. A labda mögé a sértett állt, de a sorfal mellett nem tudott elcsavarni.

10. perc: A góltól láthatóan felélénkültek a zöld-fehérek, a vezetés megszerzése óta a pécsiek térfelén megy a passzolgatás.

7. perc: VEZET A FRADI! Ionescu jobb oldali beadása után Busai húzta el Gőcze mellett a labdát, majd 7 méterről az üres kapuba passzolt! 0–1

5. perc: Dibusz kirúgása után egy gyors kontrával eljutottak Gőcze kapujáig a zöld-fehérek, de lövésig már nem jutottak.

4. perc: Jobban kezd a PMFC, most épp Wittrédi lőtt távolról, sikertelenül.

3. perc:
Dibusznak is észnél kellett lennie, egy szabadrúgás után Pölöskey próbálkozott távolról.

2. perc: A pécsiek támadásával indult a mérkőzés, a gyors beadást Busai kapcsolta le a tizenhatoson belül.

1. perc: Megkezdődött a találkozó, a Pécs indította útjára a labdát!

Zöld-fehérben a ferencvárosiak, feketében a pécsiek.

A játékvezető és a csapatok a pályán, már csak a kezdőrúgásra várunk.

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PÉCS–FERENCVÁROS FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!